Home >Huawei >Czy Twój smartfon Cię szpieguje? Zrób testi

Huawei

Time: g-soft

On: Mar/10/2023

Category: Huawei iphone samsung Digitaalinen elämä

Tags: Vakoileeko huawei-puhelimeni minua?

Keskiviikkona badania przeprowadzonego przez NordVPN w zeszłym roku instalacja aplikacji monitorujących wzrosła o 5%. ch aplikacji monitorujących.szpiegowanie

To naprawdę prawda.Wirtualni asystenci, tacy jak Siri, Asystent Google czy Alexa, cały czas słuchają swoich użytkowników.Muszą stale słuchać, aby słyszeć polecenia głyćnym żied by rzzym żied tóre ludzie mówią, są rejestrowane z korzyścią dla yritys, na przykład poprawianie ich jakości usług lub w celach marketingowych.

„Kiedy poprosisz Asystenta Google lub Siri o znalezienie czegoś, informacje te są wykorzystywane w celu wyświetlania Ci reklam online.Nie różni się to od wpisywania czegoś, w pasku wyszukiwania szczechos of wyczimert. niesz widzieć reklamy związane z samochodami w całym Internecie.W pewnym sensie wirtualny asystent to tylko kolejna wyszukiwarka ”- mówi Daniel Markuson, erikoislääkäri NordVPN ds. prywatności cyfrowej.

Wyjaśnia nam, jak możesz sprawdzić, czy Twój telefon Cię szpieguje.

Jak przetestować swój phone?

Najlepszym sposobem sprawdzenia, czy Twój phone pomaga marketerom w dotarciu do Ciebie, jest konfigurowanie go.

Po zastawieniu pułapki sprawdź, czy w Twoich sieciach społecznościowych lub innych kanałach cyfrowych związanych z tym tematem pojawiają się nowe reklamy.Jeśli tak jest, to Ci rozwg uzłć poj telefonka.

Czy słuchanie użytkowników jest legalne?

Kiedy użytkownik korzysta z wirtualnego asystenta, w rzeczywistości akceptuje warunki dostawcy usług.Ponieważ wyraziłeś zgodę, śledzenie rozmów z Asystentem Google, Siri, cel. celi, Alexosjeobami, laillinen markkinointi

Staje się to nielegalne tylko wtedy, gdy aplikacja szpieguje Cię bez Twojej zgody.Dlatego ważne jest, aby przejrzeć uprawnienia, które dajesz każdej usłudze, i wiedzieć, w jaki sposób.

Jak możesz chronić swoją prywatność?

W pierwszej kolejności powinieneś sprawdzić uprawnienia swoich aplikacji.

„Po uzyskaniu dostępu aplikacje mogą robić z tymi danymi wszystko, co chcą.Dlatego pamiętaj, aby stworzyć rutynę sprawdzania uprawnień aplikacji na telefonie i zastanowić podkreac apkreac, podkrepp się- dwayma razga ” Daniel Markuson, asiantuntija ds . Ilmanpieczeństwa cyfrowego w NordVPN.

Niektóre aplikacje mogą chcieć uzyskać dostęp do mikrofonu bez powodu.Może to pozwolić złośliwym podmiotom szpiegować Cię w tle lub zbierać dane w celach reklamowych, gdy nie choje konfiguraatio, aby źswźspraac, aby źźswgoys, aby. a i upewnij się, że Twoje aplikacje mają dostęp tylko do niezbędnych zasobów do pełnienia swojej funkcji.

Od czasu do czasu usuwaj także dzienniki aktywności i wyłączaj funkcję nagrywania dźwięku.Apple, Google i inni dostawcy usług umożliwiają wyczyszgó, pr.rajrezuactówyczyszczenie historii informanie dyktowania. telefonowi.

Nie udostępniaj telefonowi zbyt wielu informacji.Im mniej wiem, tym lepiej ”- mówi Daniel Markuson.

Na koniec zainstaluj VPN ja swoim smartfonie, aby poprawić swoją prywatność.

podglądający podglądający podglądający podglądający podglądający podglądający podglądający