Home >Huawei >Czy Twój smartfon Cię szpieguje? Zrób тест

Huawei

Time: g-soft

On: Mar/10/2023

Category: Huawei iphone samsung Дигитален живот

Tags: Моят телефон huawei шпионира ли ме?

Według badania przeprowadzonego przez NordVPN w zeszłym roku instalacja aplikacji monitorujących wzrosła o 5%.Mimo wszystko niektórzy użytkownicy podejrzewają, że ich szpiegują smartfony, nawet je śli nie mają za instalowanych aplikacji monitorujących.szpiegowanie

To naprawdę prawda.Wirtualni asystenci, tacy jak Siri, Asystent Google или Alexa, cały czas słuchają swoich użytkowników.Muszą stale słuchać, aby słyszeć polecenia głosowe i być użytecznym.Jednak niektóre rzeczy, które ludzie mówią, są rejestrowane z korzyścią dla firm, na przykład poprawianie ich jakości usług lub w celach marketingowych.

„Kiedy poprosisz Asystenta Google lub Siri o znalezienie czegoś, informacje te są wykorzystywane w celu wyświetlania Ci reklam online.Nie różni się to od wpisywania czegoś w pasku wyszukiwania Google.Jeśli szukasz ofert samochodo wych w swoim mieście, zacznies z widzieć reklamy związane z samochodami w całym Internecie.W pewnym sensie wirtualny asystent to tylko kolejna wyszukiwarka ”- каза Даниел Маркусън, специалист NordVPN ds. prywatności cyfrowej.

Wyjaśnia nam, jak możesz sprawdzić, czy Twój telefon Cię szpieguje.

 Czy Twój smartfon Cię szpieguje? Zró b -test

Jak przetestować swój phone?

Najlepszym sposobem sprawdzenia, czy Twój telefon pomaga marketerom w dotarciu do Ciebie, jest skonfigurowanie go.

Po zastawieniu pułapki sprawdź, czy w Twoich sieciach społecznościowych lub innych kanalłach cyfrowych związanych z tym tematem pojawiają się nowe reklamy.Jeśli tak jest, to prawdopodobnie Twój telefon pomaga Ci uzyskać ten rozgłos.

Czy słuchanie użytkowników jest legalne?

Kiedy użytkownik korzysta z wirtualnego asystenta, w rzeczywistości akceptuje warunki dostawcy usług.Ponieważ wyraziłeś zgodę, śledzenie rozmów z Asystentem Google, Siri, Alexą и innymi osobemi w celach marketingowy ch jest legalne.

Staje się to nielegalne tylko wtedy, gdy aplikacja szpieguje Cię bez Twojej zgody.Dlatego ważne jest, aby przejrzeć uprawnienia, które dajesz każdej usłudze, i wiedzieć, w jaki sposób Twój telefon Cię śledzi.

Jak możesz chronić swoją prywatność?

W pierwszej kolejności powinieneś sprawdzić uprawnienia swoich aplikacji.

„Po uzyskaniu dostępu aplikacje mogą robić z tymi danymi wszystko, co chcą.Dlatego pamiętaj, aby stworzyć rutynę sprawdzania uprawnień aplikacji na telefonie i zastanowić się dva razy, zanim zaakceptujesz wymaga nia aplikacji ”- подкресла Даниел Марк усон, специалист ds . Безопасност на cyfrowego с NordVPN.

Niektóre aplikacje mogą chcieć uzyskać dostęp do mikrofonu bez powodu.Może to pozwolić złośliwym podmiotom szpiegować Cię w tle lub zbierać dane w celach reklamowych, gdy nie chcesz, aby Cię wysłuchano.Spra wdź konfigurację swojego smartfon a i upewnij się, że Twoje aplikacje mają dostęp tylko do niezbędnych zasobów do pełnienia swojej funkcji.

Od czasu do czasu usuwaj także dzienniki aktywności i wyłączaj funkcję nagrywania dźwięku.Apple, Google и inni dostawcy usług umożliwiają wyczyszczenie historii dyktowania.Starannie wybieraj informacje, które ogólnie przekazujesz telefon owi.

Nie udostępniaj telefonowi zbyt wielu informacji.Im mniej wiem, tym lepiej ”- mówi Daniel Markuson.

Когато инсталирате VPN на своя смартфон, за да поправите собствената си частност.

podglądający podglądający podglądający podglądający podglądający podglądający podglądający podglądający