Home >Huawei > Czy Twój smartfon Cię szpieguje? Zrób test

Huawei

Time: g-soft

On: Mar/10/2023

Category: Huawei iPhone Samsung Digitalni život

Tags: ¿Mi teléfono huawei me está espiando?

Według badania przeprowadzonego przez NordVPN w zeszłym roku instalacja aplikacji monitorujących wzrosła o 5%.Mimo wszystko niektórzy użytkownicy podejrzewają, że ich smartfony szpiegują, nawet jeśli nie mają zainstalowanych aplikacji monitorujących.szpiegowanie

To naprawdę prawda.Wirtualni asystenci, tacy jak Siri, Asystent Google czy Alexa, cały czas słuchają swoich użytkowników.Muszą stale słuchać, aby słyszeć polecenia głosowe i być użytecznym.Jednak niektóre rzeczy, które ludzie mówią, są rejestrowane z korzyścią dla firm, na przykład poprawianie ich jakości usług lub w celach marketingowych.

„Kiedy poprosisz Asystenta Google lub Siri o znalezienie czegoś, informacje te są wykorzystywane w celu wyświetlania Ci reklam online.Nie różni się to od wpisywania czegoś w pasku wyszukiwania Google.Jeśli szukasz ofert samochodowych w swoim mieście, zaczniesz widzieć reklamy związane z samochodami w całym Internecie.W pewnym sensie wirtualny asystent to tylko kolejna wyszukiwarka ”- mówi Daniel Markuson, specjalista NordVPN ds. prywatności cyfrowej.

Wyjaśnia nam, jak możesz sprawdzić, czy Twój telefon Cię szpieguje.

 Czy Twój smartfon Cię szpieguje?  Zrób test

Jak przetestować swój telefon?

Najlepszym sposobem sprawdzenia, czy Twój telefon pomaga marketerom w dotarciu do Ciebie, jest skonfigurowanie go.

Po zastawieniu pułapki sprawdź, czy w Twoich sieciach społecznościowych lub innych kanałach cyfrowych związanych z tym tematem pojawiają się nowe reklamy.Jeśli tak jest, to prawdopodobnie Twój telefon pomaga Ci uzyskać ten rozgłos.

Czy słuchanie użytkowników jest legalne?

Kiedy użytkownik korzysta z wirtualnego asystenta, w rzeczywistości akceptuje warunki dostawcy usług.Ponieważ wyraziłeś zgodę, śledzenie rozmów z Asystentem Google, Siri, Alexą i innymi osobami w celach marketingowych jest legalne.

Staje się to nielegalne tylko wtedy, gdy aplikacja szpieguje Cię bez Twojej zgody.Dlatego ważne jest, aby przejrzeć uprawnienia, które dajesz każdej usłudze, i wiedzieć, w jaki sposób Twój telefon Cię śledzi.

Jak możesz chronić swoją prywatność?

W pierwszej kolejności powinieneś sprawdzić uprawnienia swoich aplikacji.

„Po uzyskaniu dostępu aplikacje mogą robić z tymi danymi wszystko, co chcą.Dlatego pamiętaj, aby stworzyć rutynę sprawdzania uprawnień aplikacji na telefonie i zastanowić się dwa razy, zanim zaakceptujesz wymagania aplikacji ”- podkreśla Daniel Markuson, specjalista ds . Bezpieczeństwa cyfrowego w NordVPN.

Niektóre aplikacje mogą chcieć uzyskać dostęp do mikrofonu bez powodu.Może to pozwolić złośliwym podmiotom szpiegować Cię w tle lub zbierać dane w celach reklamowych, gdy nie chcesz, aby Cię wysłuchano.Sprawdź konfigurację swojego smartfona i upewnij się, że Twoje aplikacje mają dostęp tylko do niezbędnych zasobów do pełnienia swojej funkcji.

Od czasu do czasu usuwaj także dzienniki aktywności i wyłączaj funkcję nagrywania dźwięku.Apple, Google i inni dostawcy usług umożliwiają wyczyszczenie historii dyktowania.Starannie wybieraj informacje, które ogólnie przekazujesz telefonowi.

Nie udostępniaj telefonowi zbyt wielu informacji.Im mniej wiem, tym lepiej ”- mówi Daniel Markuson.

Na koniec zainstaluj VPN na swoim smartfonie, aby poprawić swoją prywatność.Wirtualna sieć prywatna maskuje Twój adres IP i szyfruje ruch online, poprawiając w ten sposób Twoją prywatność.

podglądający podglądający podglądający podglądający podglądający podglądający podglądający