Domov >Huawei >Czy Twój smartfon Cię szpieguje? Zrób test

Huawei

Čas: g-soft

On: Mar/10/2023

Kategorie: Huawei iphone samsung Digitální život

Tagy: Špehuje mě můj telefon huawei?

Według badania przeprowadzonego przez NordVPN w zeszłym roku instalacja aplikacji monitorujących wzrosła o 5 %. szpiegowanie

To naprawdę prawda.Wirtualni asystenci, tacy jak Siri, Asystent Google czy Alexa, cały czas słuchają swoich użytkowników.Muszą stale słuchać, aby słyszeć polecenia głosowe i być użednakrek ludrzym. są rejestrowane z korzyścią dla firma, na przykład poprawianie ich jakości usług lub w celach marketingowych.

„Kiedy poprosisz Asystenta Google lub Siri o znaleckém posouzení České republiky, informacje se są wykorzystywane w celu wyświetlania Ci reklam online.Ne różni się to od wpisywania czegoś w pasku wyszukiwania wyszukiwania. dzieć reklamy związane ze samochodami w całym Internecie.W pewnym sensie wirtualny asytent to tylko kolejna wyszukiwarka ”- mówi Daniel Markuson, specialista NordVPN ds. prywatności cyfrowej.

Wyjaśnia nam, jak możesz sprawdzić, czy Twój telefon Cię szpieguje.

 C -test

Jak przetestować swój telefon?

Najlepszym sposobem sprawdzenia, czy Twój telefon pomaga marketerom w dotarciu do Ciebie, isest skonfigurowanie go.

Po zastawieniu pułapki sprawdź, czy w Twoich sieciach społecznościowych lub innych kanałach cyfrowych związanych z tohoto tématu pojawiają się nowe reklamy.Jesli tak jest, to prawdopodobnie Twój telefon pomaga Ci rozłosskać ten.

Czy słuchanie użytkowników jest legalne?

Kiedy użytkownik korzysta z wirtualnego asytenta, w rzeczywistości akceptuje warunki dostawcy usług.Ponieważ wyraziłeś zgodę, śledzenie rozmów z Asytentem Google, Siri, Alexą a innymi osobami w celach legal marketingowych.

Staje si to nelegalne tylko wtedy, gdy aplikacja szpieguje Cię bez Twojej zgody.Dlatego ważne jest, aby przejrzeć uprawnieenia, które dajesz każdej usłudze, i wiedzieć, w jaki telefon sposób Twój

Jak możesz chronić swoją prywatność?

W pierwszej kolejności powinieneś sprawdzić uprawnieenia swoich aplikacji.

„Po uzyskaniu dostępu aplikacje mogą robić z tymi danymi wszystko, co chcą.Dlatego pamiętaj, aby stworzyć rutynę sprawdzania uprawnień aplikacji na telefonie i zastanowić się dwa razy, zanim podmagaakcept>laplikace Daniela spec. žalářník ds . Bezpieczeństwa cyfrowego w NordVPN.

Niektóre aplikacje mogąeć uzyskać dostęp do mikrofonu bez powodu.Może to pozwolić złośliwym podmiotom szpiegować Cię w tle lub zbierać dane w celach reklamowych, gdy nie chcisz, aby Cię wysfonźę konfigurac wd je smart wd je aplikace mają dostęp tylko do niezbędnych zasobów do pełnienia swojej funkcji.

Od czasu do czasu usuwaj także dzienniki aktywności i wyłączaj funkcję nagrywania dźwięku.Apple, Google a inni dostawcy usług umożliwiają wyczyszczenie historii dyktowania.Staracjes,zogól telefonnie pry informze

Není udostępniaj telefonowi zbyt wielu informacji.Im mniej wiem, tym lepiej ”- mówi Daniel Markuson.

Na konci zainstalujte VPN na swoim smartfonie, aby poprawić swoją prywatność.

podglądający podglądający podglądający podglądający podglądający podglądający podglądający