Home >Huawei >FBI, CIA and NSA odradzają korzystanie z telefonów Huawei z obawy przed chińskim szpiegostwem

Huawei

Time: globisoftware

On: Mar/13/2023

Category: Huawei iphone samsung Digital life

Tags: Is my huawei phone spying on me?

Agencje wywiadowcze twierdzą, że firma działa jako „ramię chińskiego rządu”, za pomocą którego może szpiegować ludność.

Rząd USA bada Apple pod kątem spowolnienia iPhone'ów

Stany Zjednoczone nie ufają Huawei ani jej telefonom komórkowym.Szefowie sześciu głównych północnoamerykańskich agencji wywiadowczych ostrzegli Amerykanów, by nie korzystali z produktów i usług chińskich firm Huawei i ZTE, twierdząc, że terminale opracowane przez te marki mogą działać jako chińscy agency i wykonywać zadania bezpieczeństwa. dla rządu Pekinu.

Rząd Stanów Zjednoczonych jest „głęboko zaniepokojony ryzykiem umożliwienia jakiejkolwiek firmie lub podmiotowi, który jest wspierany przez zagraniczne rządy, które nie podzielają naszych wartości, zajmowania stanowisk władzy w sieci telekomunikacyjnej” – powiedział dyrektor FBI, Chris. Wray, podczas wystąpienia przed senacką komisją wywiadowczą Stanów Zjednoczonych.

Za tym pozorem kryją się obawy i obawy rządu Stanów Zjednoczonych dotyczące penetracji rynku telekomunikacyjnego firmy takiej jak Huawei – której przeszłość jest zakorzeniona w Chińskiej Partii Komunistycznej i której dy rektor generalny, Ren Zhengfei, był oficerem armii – który został próbując od jakiegoś czasu zdobyć przyczółek dzięki umowom z dużymi operatorami telekomunikacyjnymi.Ostatni, z Verizon i AT&T, został przerwany w ostatniej chwili.

FBI, CIA and NSA odradzają korzystanie z telefonów Huawei z obawy przed chińskim szpiegostwem

Według ostrzeżeń dyrektora FBI, Huawei miałby „zdolność do złośliwego modyfikowania lub kradzieży informacji, a także zapewniania możliwości prowadzenia szpiegostwa, którego nie można wykryć”.

„Huawei rzeczywiście jest ramieniem chińskiego rządu” – ostrzegł na początku zeszłego tygodnia senator z Arkansas, Tom Cotton.„Jest wiele firm, które mogą odpowiedzieć na nasze potrzeby technologicalzne i nie musimy ułatwia ć Chinom szpiegowania nas” – powiedział.

Podejrzenia rządu USA wobec giganta technologicalznego sięgają daleko wstecz.W 2014 roku administracja Obamy zabroniła Huawei ubiegania się o zamówienia publiczne z rządem USA.Jednak obecnie Stany Zjednoczone starają się uniemo żliwić chińskiemu gigantowi prosperowanie na rynku elektroniki użytkowej.

W tym samym czasie amerykańscy ustawodawcy przygotowują nowe prawo, które zabraniałoby pracownikom rządowym korzystania z telefonów wyprodukowanych przez Huawei i ZTE.

W obliczu podejrzeń rządu USA Huawei odpowiedział, że jego firma nie stanowi „większego zagrożenia dla cyberbezpieczeństwa niż jakikolwiek inny dostawca technologii informacyjno-komunikacyjnych”.

Wejście Huawei na rynek północnoamerykański nie jest pozbawione kontrowersji.Z jednej strony sukces w sprzedaży firmy, która jest drugą z największą liczbą terminali na świecie za Samsungiem i przed Apple, przeraża firmy technologicalzne i amerykańską klasę polityczną.

Z drugiej strony argumenty i obawy agencji wywiadowczych, takich jak CIA, FBI czy NSA, które mają najbardziej ambitny i wyrafinowany program podsłuchowy na świecie, są uzasadnione.W przypadku masowego wejścia na rynek północnoamerykański Huawei mógłby mieć dostęp do poufnych informacji, których udostępnienia chińskiemu rządowi nie mógłby odmówić.

Pozew wniesiony przez firmę Cisco o kradzież kodu źródłowego, jej powtarzające się oskarżenia o bycie przykrywką rządu chińskiego, a także pewne wątpliwe praktyki marketingowe, takie jak płacenie użytkownikom za pisanie, nie pomagają opinii publicznej i politykom północnoamerykańskim. think or najnowszym phone Mate 10.