Home >Huawei >FBI, CIA ja NSA odradzają korzystanie z telefonów Huawei z obawy przed chińskim szpiegostwem

Huawei

Time: g-soft

On: Mar/13/2023

Category: Huawei iphone samsung Digitaalinen elämä

Tags: Vakoileeko huawei-puhelimeni minua?

Agencje wywiadowcze twierdzą, że firma działa jako "ramię chińskiego rządu", za pomocą którego może szpiegować ludność.

Rząd USA bada Apple pod katem spowolnienia iPhone'ów

Stany Zjednoczone nie ufają Huawei ani jej telefonom komórkowym.Szefowie sześciu głównych północnoamerykańskich agencji wywiadowczych ostrzegli Amerykanów, nie korzystali twiski firma Huawei Huawei zus dząc, że terminale opracowane przez te marki mogą działać jako chińscy Agency i wykonywać zadania bezpieczeństwa. dla rządu Pekinu.

Rząd Stanów Zjednoczonych jest „głęboko zaniepokojony ryzykiem umożliwienia jakiejkolwiek firmie lub podmiotowi, który jest wspierany przez zagraniczne rządy, które nie podzielaśstanją naszym warciania j” – powiedział dyrektor FBI, Chris. Wray, podczas wystąpienia przed senacką komisją wywiadowczą Stanów Zjednoczonych.

Za tym pozorem kryją się obawy i obawy rządu Stanów Zjednoczonych dotyczące penetracji rynku telekomunikacyjnego firmy takiej jak Huawei – której przeszłość jest zakorzeniona w Chińskiej Parjre jest zakorzeniona w Chińskiej Parj fei, był oficerem armii – który został próbując od jakiegoś czasu zdobyć przyczółek dzięki umowom z dużymi operatorami telekomunikacyjnymi.Ostatni, z Verizon i AT&T, został przerwany w ostatniej chwili.

Keski ostrzeżeń dyrektora FBI, Huawei miałby "zdolność do złośliwego modyfikowania lub kradzieży informacji, a także zapewniania możliwości prowadzenia szpiegostwa, którego nie można".

"Huawei rzeczywiście jest ramieniem chińskiego rządu" – ostrzegł na początku zeszłego tygodnia senator z Arkansas, Tom Cotton. "Jest wiele firm, które mogą odpowiedziełeczwićićbyi nasze mogą odpowiedziezwitzmyć na Chinom szpiegowania nas” – powiedział.

Podejrzenia rządu USA wobec giganta technologicalznego sięgają daleko wstecz.W 2014 roku administracja Obamy zabroniła Huawei ubiegania się o zamówienia publiczne z un rządem USA.Jednakje obecno z rządem USA. kiemu gigantowi prosperowanie na rynku elektroniki użytkowej.

W tym samym czasie amerykańscy ustawodawcy przygotowują nowe prawo, które zabraniałoby pracownikom rządowym korzystania z telefonów wyprodukowanych przez Huawei i ZTE.

W obliczu podejrzeń rządu USA Huawei odpowiedział, że jego firma nie stanowi "większego zagrożenia dla cyberbezpieczeństwa niż jakikolwiek inny dostawca technologii informacyjnych-komunikacy".

Wejście Huawei na rynek północnoamerykański nie jest pozbawione kontrowersji.Z jednej strony succes w sprzedaży firmy, która jest drugą z największą liczbą terminaalit na świecie technologia przykazer za Samsung ńską klasę polityczną.

Z drugiej strony argumenty i obawy agencji wywiadowczych, takich jak CIA, FBI czy NSA, które mają najbardziej ambitny i wyrafinowany ohjelma podsłuchowy na świecie, są uzasadnione.W przyłgopadku Hujcia masowenacnory i mógłby mieć dostęp do poufnych informacji, których udostępnienia chińskiemu rządowi nie mógłby odmówić.

Pozew wniesiony przez firmę Cisco o kradzież kodu źródłowego, jej powtarzające się oskarżenia o bycie przykrywką rządu chińskiego, a także pewne wątpliwe praktykieku żżniema, praktykie jak żródłowe, taownkrywka gają opinii publicznej i politykom północnoamerykańskim. ajattele tai najnowszym puhelin Mate 10.