Domov >Huawei >FBI, CIA a NSA odradzają korzystanie z telefonów Huawei z obawy przed chińskim szpiegostwem

Huawei

Čas: g-soft

On: Mar/13/2023

Kategorie: Huawei iphone samsung Digitální život

Tagy: Špehuje mě můj telefon huawei?

Agencje wywiadowcze twierdzą, że firma działa jako „ramię chińskiego rządu“, za pomocą którego może szpiegować ludność.

Rząd USA bada Apple pod kątem spowolnienia iPhone'ów

Stany Zjednoczone ne ufają Huawei ani její telefon s komórkowym.Szefowie sześciu głównych północnoamerykańskich agencji wywiadowczych ostrzegli Amerykanów, by no korzystali z produktów a usług chińskich firm Huawei i ZTE, twiered marky żelezowane a ZTE, twiadowczych ostrzegli Amerykanów ć jako chińscy agency i wykonywać zadania bezpieczeństwa. dla rządu Pekinu.

Rząd Stanów Zjednoczonych jest „głęboko zaniepokojony ryzykiem umożliwienia jakiejkolwiek firmie lub podmiotowi, który jest wspierany przez zagraniczne rządy, które nie podzielają naszych wartości, wowkałłe telekomunikace“ – sta powicyjskejmowania ředitel FBI, Chris. Wray, podczas wystąpienia przed senacką komisją wywiadowczą Stanów Zjednoczonych.

Za tímto pozorem kryją się obawy i obawy rządu Stanów Zjednoczonych dotyczące penetracji rynku telekomunikační firmy takiej jak Huawei – której przeszłość jest zakorzeniona w Chińskiej Renii Komunistycznej i którystałe dy rektora generalnyrystałe dy rektor ując od jakiegoś czasu zdobyć przyczółek dzięki umowom z dużymi operatorami telekomunikacyjnymi.Ostatni, z Verizon i AT&T, został przerwany w ostatniej chwili.

Fą korzystCIA alt

Střední ostrzeżeń dyrektora FBI, Huawei miałby „zdolność do złośliwego modyfikowania lub kradzieży informacji, a także zapewniania możliwości prowadzenia szpiegostwa, którego nie można wykryć“.

„Huawei rzeczywiście jest rameniem chińskiego rządu“ – ostrzegł na początku zeszłego tygodnia senátor z Arkansasu, Tom Cotton. ł.

Podejrzenia rządu USA wobec giganta technologyznego sięgają daleko wstecz.W 2014 administracja Obamy zabroniła Huawei ubiegania się o zamówienia publiczne z rządem USA.Jednak obecnie Stany Zjednoczone starają prosper sięmo żemskij elektronika uchiżyry.

W tym samym czasie amerykańscy ustawodawcy przygotowują nowe prawo, które zabraniałoby pracownikom rządowym korzystania z telefonów wyprodukowanych przez Huawei a ZTE.

W obliczu podejrzeń rządu USA Huawei odpowiedział, že jeho firma není stanowi „większego zagrożenia dla cyberbezpieczeństwa niż jakikolwiek inny dostawca technologie informacyjno-komunikacyjnych“.

Wejście Huawei na rynek północnoamerykański nie je pozbawione kontrowersji.Z jedné strony sukces w sprzedaży firmy, która jest drugą z największą liczbą terminali na świecie za Samsungiem a przedąąąęńę Apple, klassąęcz ażaża technology.

Z drogové argumenty a obawy agencji wywiadowczych, takich jak CIA, FBI czy NSA, które mają najbardziej ambitny a wyrafinowany program podsłuchowy na świecie, są uzasadnione.W przypadku na masoweryno Huaweie pwjóć dostęp do poufnych informacji, kterych udostępnienia chińskiemu rządowi nie mógłby odmówić.

Pozew wniesiony przez firmę Cisco o kradzież kodu źródłowego, jej powtarzające się oskarżenia o bycie przykrywką rządu chińskiego, a także pewne wątpliwe praktyki marketingowe, takie jaky powtarzające się oskarżenia u północnoamerykańskim. think or najnowszym phone Mate 10.