Home >Huawei >Dual SIM: jak to działa i dlaczego jest tak przydatny w niektórych obszarach zastosowań

Huawei

Time: g-soft

On: Mar/28/2023

Category: Huawei iPhone Samsung Digitalni život

Tags: es mi telefono dual sim huawei

Dual SIM to ciekawa funkcja dla użytkownika lub profesjonalisty, który potrzebuje dwóch różnych numerów telefonów komórkowych w jednym urządzeniu.Zamiast kupować, utrzymywać i transportować dwa terminale, korzystanie z dual SIM pozwala na tę samą funkcję z wygodą i oszczędnością obsługi jednego smartfona.

Karty SIM (moduł identyfikacji abonenta) są obowiązkowe, aby uzyskać dostęp do sieci komórkowych GSM, najczęściej używanych i są dostarczane przez dostawców, gdy zakontraktujemy jedną z ich usług.Korzystają z lekkiego systemu operacyjnego dostosowanego przez samych producentów lub opartego na Javie, a ich głównym celem jest przechowywanie w niej określonych informacji o sieci używanej do uwierzytelniania i identyfikacji abonentów.Posiadają również kilka innych funkcji, takich jak lista kontaktów lub numerów oraz najbardziej zaawansowana obsługa technologii NFC.

Karty te są wyjmowane, można je wyjąć i umieścić w telefonie (są wyjmowane) i są dostępne w czterech rozmiarach, od największej oryginalnej karty SIM do innych dostępnych formatów, mini, micro i nano, najmniejszych.

W najbliższym czasie zostaną one zastąpione przez nowe eSIM, wirtualne karty SIM nowej generacji, które mają znacznie wyższy potencjał i istotne zalety, w tym większą łatwość uzyskania omawianych funkcji dual SIM, ponieważ będą mogły korzystać z wielu numerów telefonów i usług oraz od kilku operatorów.

Dual SIM, zastosowania i rodzaje

Możliwość korzystania z dwóch różnych numerów telefonów w jednym terminalu jest najbardziej oczywistym sposobem użycia dwóch kart SIM.Kolejną zaletą jest to, że dwóch dostawców usług mobilnych może być używanych jednocześnie, jeśli telefon nie jest zablokowany w określonej sieci, a tym samym uzyskać większy zasięg telefonii komórkowej.

Inny przykład zastosowania można znaleźć na niektórych rynkach, zwłaszcza wschodzących, do oddzielenia szybkości transmisji głosu i danych.W niektórych regionach istnieją operatorzy komórkowi, którzy oferują dobre oferty na głos, ale nie na dane, lub odwrotnie.W tym kontekście i przy użyciu dwóch kart SIM całkowita miesięczna stawka może zostać obniżona.

Dual SIM: jak to działa i dlaczego jest tak przydatny w niektórych obszarach zastosowań

Jeśli podróżujesz za granicę i nadal pobierasz opłaty za roaming, korzystanie z karty SIM w kraju pochodzenia i korzystanie z drugiego gniazda na kartę SIM zakupioną specjalnie w kraju, do którego podróżujesz, zapewni korzyści w zakresie zasięgu i/lub lepsze ceny .

Nie wszystkie karty dual SIM są takie same, ponieważ istnieją różne implementacje, o których musisz wiedzieć.Zasadniczo te trzy:

- Pojedynczy tryb gotowości Dual SIM (pasywny).To najgorszy przypadek zastosowania tej technologii, choć nie jest już stosowana w nowoczesnych smartfonach.Pasywny dual SIM może korzystać z dwóch różnych kart SIM, ale tylko jedna z nich może być aktywna w danym momencie.Aby korzystać z drugiej karty SIM należy ją aktywować ręcznie, a pierwsza w tym przypadku jest dezaktywowana.

- Dual SIM Dual aktywny.Dwie karty SIM są stale aktywne, co pozwala na wykonywanie i odbieranie połączeń telefonicznych, wiadomości lub korzystanie z danych z dwóch kart.Jeśli wykonujesz połączenie z pierwszym i odbierasz drugie w drugim, otrzymasz powiadomienie o tym.Wadą tego typu jest to, że posiadają dwa nadajniki-odbiorniki radiowe, po jednym dla każdej karty SIM.Zużywają więcej baterii i są droższe, więc często trudno je znaleźć.

- Dual SIM Dual Standby.Jest hybrydą poprzednich.Masz dwie aktywne karty SIM, ale obie używają tego samego nadajnika-odbiornika radiowego.Możesz nawiązywać i odbierać połączenia na każdym z nich, ale gdy aktywujesz jedno, drugie stanie się nieaktywne.To ograniczenie dotyczy tylko sieci 2G, a nie 3G i 4G.Jest to najbardziej rozpowszechniony typ i taki, który zwykle można znaleźć w nowoczesnym smartfonie konsumenckim.Technologia jest tańsza i zużywa mniej niż poprzednia.

Korzystanie z dwóch kart SIM ma pewne ograniczenia i wady.Obsługa dwóch kart wymaga mocniejszych procesorów i dlatego nie wszystkie oferują scenariusz 4G + 4G i zwykle wykorzystują implementacje 4G dla danych i 2G / 3G dla głosu.Istnieją również ograniczenia z 5G i na przykład, jeśli używasz iPhone'a 12 firmy Apple w trybie dual SIM, nie uzyskasz dostępu do 5G z przyczyn technicznych.Apple obiecał aktualizację oprogramowania, aby rozwiązać problem, który pochodzi z modemu Qualcomm.

Innym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, jest to, że druga karta typu Dual SIM Dual Standby zazwyczaj korzysta z tego samego gniazda, co karty microSD, aw niektórych telefonach komórkowych karty te są niezbędne do zwiększenia pojemności pamięci.Nie wszystkie, bo są modele z dual SIM i dodatkowym microSD.

Dostępność telefonów z dwiema kartami SIM

Chińscy producenci współpracujący z Androidem to ci, którzy oferują najwięcej i na smartfony ze wszystkich przedziałów cenowych i wydajnościowych.Niektóre modele są zbudowane bezpośrednio z dwiema kartami SIM, podczas gdy inne są specyficznymi wariantami modeli ogólnych.To po prostu kwestia sprawdzenia jego specyfikacji, bo jest w czym wybierać.

Dla użytkowników preferujących iOS istnieje również oferta.Chociaż Apple tradycyjnie odrzucało tę funkcję, generacja iPhone XS, XS Max i XR jako pierwsza oferowała podwójną kartę SIM, a najnowsze modele iPhone'a 12 oferują ją przy użyciu standardowej karty nano-SIM i niewymiennej karty eSIM.

Jeśli szukasz tego typu konfiguracji, wcześniej przejrzyj specyfikacje terminali i rodzaj implementacji, ponieważ może się różnić.To powiedziawszy, podwójna karta SIM jest bardzo przydatna w niektórych scenariuszach.