Home >Huawei >Dual SIM: jak to działa i dlaczego jest tak przydatny w niektórych obszarach zastosowań

Huawei

Time: g-soft

On: Mar/28/2023

Category: Huawei iphone samsung Дигитален живот

Tags: е моят телефон dual sim huawei

Dual SIM to ciekawa funkcja dla użytkownika lub profesjonalisty, który potrzebuje dwóch różnych numerów telefonów komórkowych w jednym urządzeniu.Zamiast kupować, utrzymywać i transportować dva terminale, korzystanie z dual SIM pozwala na tę samą funkcj ę z wygodą i oszczędnością obsługi един смартфон.

SIM карта (moduł identityfikacji abonenta) są obowiązkowe, aby uzyskać dostęp do sieci komórkowych GSM, najczęściej używanych i są dostarczane przez dostawców, gdy zakontraktujemy jedną z ich usług.Korzystają z lekkiego systemu operacyjnego dostosowa nego przez samych producetów lub opartego na Javie, a ich głównym celem jest przechowywanie w niej określonych informacji o sieci używanej do uwierzytelniania i identityfikacji abonentów.Posiadają również kilka innych funkcji, takich jak list kontaktów lub numberów oraz najbardziej zaawansowana obsługa technology NFC.

Karty te są wyjmowane, można je wyjąć i umieścić w telefonie (są wyjmowane) и są dostępne w czterech rozmiarach, od największej oryginalnej karty SIM do innych dostępnych formatów, mini, micro и nano, najmniejs zych.

W najbliższym czasie zostaną one zastąpione przez nowe eSIM, wirtualne karty SIM nowej generacji, które mają znacznie wyższy potencjał i istotne zalety, w tym większą łatwość uzyskania omawianych funkcji dual SIM, ponieważ będą mogły korzysta ć z wielu numerów telefonów i usług oraz od kilku operatorów.

Dual SIM, zastosowania i rodzaje

Możliwość korzystania z dwóch różnych numerów telefonów w jednym terminalu jest najbardziej oczywistym sposobem użycia dwóch kart SIM.Kolejną zaletą jest to, że dwóch dostaw ców usług mobilnych może być u żywanych jednocześnie , jeśli telefon nie jest zablokowany w określonej sieci, a tym samym uzyskać większy zasięg telefonii komórkowej.

Inny przykład zastosowania można znaleźć na niektórych rynkach, zwłaszcza wschodzących, do oddzielenia szybkości transmitsji głosu i danych.W niektórych regionach istnieją operatorzy komórkowi, którzy oferują dobre oferty na głos, ale nie na dane, lub odwrotnie.W tym kontekście i przy użyciu dwóch kart SIM całkowita miesięczna stawka może zostać obniżona.

Двойна SIM: как да работи и да работи jest tak przydatny w niektórych obszarach zastosowań

Jeśli podróżujesz za granicę i nadal pobierasz opłaty za roaming, korzystanie z karty SIM w kraju pochodzenia i korzystanie z drugiego gniazda na kartę SIM zakupioną specjalnie w kraju, do którego podróżujesz, zapewni korzyś ci w zakresie zasięgu i/lub lepsze ceny .

Nie wszystkie karty dual SIM sa takie same, ponieważ istnieją różne implementacje, o których musisz wiedzieć. Zasadniczo te trzy:

- Pojedynczy tryb gotowości Dual SIM (pasywny).To najgorszy przypadek zastosowania tej technologii, choć nie jest już stosowana w nowoczesnych smartfonach.Pasywny dual SIM może korzystać z dwóch różnych kart SIM, ale tylko jedna z nich może być aktywna w danym momentencie.Aby korzystać z drugaej karty SIM należy ją aktywować ręcznie, a pierwsza w tym przypadku jest dezaktywowana.

- Dual SIM Dual aktywny.Dwie karty SIM są stale aktywne, co pozwala na wykonywanie i odbieranie połączeń telefonicznych, wiadomości lub korzystanie z danych z dwóch kart.Jeśli wykonujesz połączenie z pierwszym i odbierasz drugie w drugi, otrzymasz powiadom ienie o tym. Wadą tego typu jest to, że posiadają dwa nadajniki-odbiorniki radiowe, po jednym dla każdej karty SIM.Zużywają więcej baterii i są droższe, więc często trudno je znaleźć.

- Dual SIM Dual Standby.Jest hybrydą poprsednich.Masz dwie aktywne karty SIM, ali obie używają tego samego nadajnika-odbiornika radiowego.Możesz nawiązywać i odbierać połączenia na każdym z nich, ale gdy aktywujesz je dno, drugie stannie się nieakty wne. To OGRANICZENIE DOTYCZY TYLKO SIECI 2G, A NIE 3G I 4G.JEST TO NAJBARDZIEJ ROZPOWSZECHNIONY TYP I TAKI, KTORY ZWYKLE MOżNA ZNAL ni poprzednia.

Korzystanie z dwóch kart SIM ma pewne ograniczenia i wady.Obsługa dwóch kart wymaga mocniejszych processorów i dlatego nie wszystkie oferują scenicusz 4G + 4G i zwykle wykorzystują implementacje 4G danych i 2G / 3G dla głosu.Ist nieją również ograniczenia z 5G и na przykład , ако използвате iPhone'a 12 фирми Apple с опит с две SIM карти, не използвате достъп до 5G с технически технически характеристики. Apple обновява програмата за актуализиране, ако проблемът се разпознае, който се поддържа от модема на Qualcomm.

Innym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, jest to, że druga karta typu Dual SIM Dual Standby zazwyczaj korzysta z tego samego gniazda, co karta microSD, aw niektórych telefonach komórkowych karty te są niezbędne do zwiększenia pojemności pamięci.Nie ws zystkie, но съм модел с две SIM карти и добавка microSD.

Dostępność telefonów z dwiema kartami SIM

Chińscy producci współpracujący z Androidem to ci, którzy oferują najwięcej i na smartfony ze wszystkich przedziałów cenowych i wydajnościowych.Niektóre modele są zbudowane bezpośrednio z dwiema kartami SIM, podczas gdy inne są specyficznymi wariantami modeli ogólnych.To po prostu kwestia sprawdzenia jego specyfikacji, bo jest w czym wybierać.

Dla użytkowników preferujących iOS istnieje również offer.Chociaż Apple tradycyjnie odrzucało tę funkcję, генериране на iPhone XS, XS Max и XR jako pierwsza oferowała podwójną kartę SIM, a najnowsze modele iPhone'a 12 oerują j ą przy użyciu standard притежава нано-SIM карта i niewymiennej karty eSIM.

Jeste szukasz tego typu konfiguracji, wcześniej przejrzyj specyfikacje terminali i rodzaj implementacji, ponieważ może się różnić.To powiedziawszy, podwójna karta SIM е bardzo przydatna w niektórych scenariuszach.