Home >Huawei > Naładuj OPPO innym telefonem komórkowym. I nigdy nie zabraknie baterii!

Huawei

Time: g-soft

On: Feb/18/2023

Category: Huawei iPhone Samsung Digitalni život

Tags: ¿Está habilitado el qi de mi teléfono huawei?

Jednak dzięki drugiej technologii, nowszej z nich, będziemy mogli całkowicie bezprzewodowo dostarczać lub odbierać energię z baterii tego urządzenia.Oznacza to, że nie będziemy potrzebować kabli pomiędzy nimi.Wystarczy umieścić na naszym telefonie komórkowym inny terminal lub urządzenie, które zawsze jest kompatybilne z technologią bezprzewodową, aby jego bateria zaczęła się napełniać.

Dlatego jego integrację można znaleźć w kilku modelach, takich jak OPPO Find X3 Pro czy Reno 2 Ace.Chociaż zarówno ten odwrócony system z kablami, jak i bez kabli staje się coraz bardziej rozpowszechniony wśród smartfonów.Tak więc z pewnością nadejdzie czas, kiedy wszystkie urządzenia mobilne w przyszłości, które nie są high-endowe, również będą mogły mieć tę innowacyjną funkcję.

Jak korzystać z ładowania wstecznego bez kabli w OPPO

Prawda jest taka, że ​​korzystanie z odwrotnego ładowania za pomocą kabla i bez szabli jest jedną z tych funkcji, która nie kryje wielkich tajemnic, ale może być nieco ukryta dla tych użytkowników, którzy nie lubią badać w swoim terminalu.Dlatego w najprostszy sposób wyjaśnimy, jak z niego korzystać, abyś nie tracił czasu.

Po wyjaśnieniu, że dzięki tej funkcji będziemy mogli udostępnić baterię naszego telefonu komórkowego innemu urządzeniu, niezależnie od tego, czy jest ono również nasze, czy innej osoby, musimy pamiętać, że do tego musi zawsze być kompatybilne.Oczywiście kompatybilność musi być z technologią bezprzewodową dla opcji bezprzewodowej, więc w przypadku jej braku nie będzie można jej użyć na naszym smartfonie.

 Naładuj OPPO innym telefonem komórkowym.  I nigdy nie zabraknie baterii!

Oznacza to, że działanie tej technologii ogranicza się do tych urządzeń chińskiej firmy, które są kompatybilne z technologią bezprzewodową Qi WPC.Tak więc poza tymi terminalami sama azjatycka firma nie może zapewnić kompatybilności tej technologii z urządzeniami innych producentów.Jednak w zasadzie nie powinno być żadnego problemu, o ile w jego skład wchodzi technologia Qi.

Aby to zrobić, zaczniemy od funkcji bezprzewodowej, która jest aktywowana w następujący sposób:

  1. Uzyskaj dostęp do ustawień telefonu.
  2. Wejdź do sekcji baterii swojego OPPO.
  3. Kliknij opcję bezprzewodowego ładowania wstecznego i aktywuj przełącznik.Jeśli ta opcja nie pojawia się na Twoim telefonie chińskiej firmy, oznacza to, że nie masz tej funkcjonalności.

Po wykonaniu poprzednich kroków możesz użyć swojego telefonu komórkowego do przesyłania energii do innego.Ponadto w tej samej sekcji, w której udało nam się aktywować tę technologię naszego urządzenia mobilnego, wskaże ona, w jaki sposób powinniśmy umieścić wspomniane terminale lub dowolny inny gadżet, abyśmy mogli użyć tej metody w najlepszej formie.Główna rada jest taka, że ​​usuwamy każdy rodzaj obudowy lub osłony, którą mamy na urządzeniu mobilnym.

Użyj odwrotnego ładowania za pomocą kabli

Pomijając poprzednią opcję, prawda jest taka, że ​​większość telefonów OPPO nie ma tej funkcji, więc konieczne będzie użycie określonego rodzaju kabla, aby zmienić nasz smartfon w przenośną bazę zasilania.Oznacza to, że wystarczy mieć kabel USB i smartfon z tą technologią, by móc przesyłać energię do innego urządzenia, i to nie tylko telefon.

W tym celu będziemy potrzebować zarówno adaptera USB typu C, jak i adaptera OTG, aby odwrotne ładowanie działało.Następnie musimy wejść w jego ustawienia>Ustawienia dodatkowe> i aktywować połączenie OTG.W ten sposób będziemy już mieli włączoną tę możliwość na naszym smartfonie.Jeśli jednak mamy już USB typu C, który jest w stanie wykonać funkcję odwrotną, nie będzie konieczne włączanie poprzedniej opcji.

Następnie nadejdzie czas, aby połączyć oba urządzenia przez wspomniane USB.Oczywiście, aby zagwarantować prawidłowe działanie, możesz również włączyć połączenie OTG w telefonie, którego będziesz używać jako bazy powerbanku, podczas gdy w drugim telefonie ta opcja powinna być wyłączona.