Hogar >Huawei >Sztuczka, aby wiedzieć, czy szpiegują Cię na WhatsApp

Huawei

Tiempo: g-soft

On: Mar/07/2023

Categoría: Huawei iPhone Samsung vida digital

Etiquetas: ¿Mi teléfono huawei me está espiando?

WhatsApp to obecnie najbardziej udana sieć społecznościowa do przesyłania wiadomości błyskawicznych, każdego dnia na jej platformie wysyłanych jest 10 miliardów wiadomości i wykonywanych jest miliard połączeń, zgodnie z danymi opublikowanymi w lutym przez tę aplikację.

I chociaż ta aplikacja twierdzi, że jest jedną z tych, które najlepiej chronią prywatność swoich użytkowników, coraz częściej jej użytkownicy zgłaszają, że czują się szpiegowani przez osoby trzecie, które rzekomo uzyskują dostęp do ich osobistego konta WhatsApp.

Przeczytaj także: Neuralink sprawia, że ​​małpa bawi się wirtualnym ping-pongiem swoim umysłem

Jeśli uważasz, że obcy mogą szpiegować Twoje konto WhatsApp, w TechBit udostępniamy sztuczkę, która wyjaśni, czy ktoś inny dołączył do Twoich prywatnych rozmów.

Jak się dowiedzieć, czy szpiegują Cię na WhatsApp?

Jeśli chodzi o szpiegostwo, często zadawane pytania WhatsApp w przestrzeni online zauważa, że ​​jej rozwój ma na celu ochronę osobistych rozmów za pomocą szyfrowania typu end-to-end, co oznacza, że ​​żadna inna osoba, nawet WhatsApp czy Facebook, nie może ich czytać ani słuchać.

Sztuczka, aby wiedzieć, czy szpiegują Cię na WhatsApp

(zdjęcie: Pixabay) Jednak chociaż aplikacja do obsługi wiadomości błyskawicznych dba o prywatność i bezpieczeństwo swoich użytkowników, możliwe jest, że niektóre konta mogą być szpiegowane, ponieważ do szpiegowania konta WhatsApp wystarczy konto z zewnątrz ma dostęp do telefonu komórkowego, na którym zarejestrowany jest profil;po uzyskaniu dostępu konto można otworzyć na komputerze lub nawet innym telefonie komórkowym.

Przeczytaj także: FlixOnline: pirat Netflix, który porywa Twoją WhatsApp

Najłatwiejszym sposobem sprawdzenia, czy ktoś korzystał z Twojego konta WhatsApp, jest WhatsApp Web.Aby zastosować tę sztuczkę, nie jest konieczne, abyś miał zainstalowaną aplikację na swoim komputerze.Chociaż, jeśli masz aplikację na swoim komputerze, musisz się wylogować przed wykonaniem tego procesu.

Aby dowiedzieć się, kto szpieguje konto WhatsApp, zainteresowana osoba musi otworzyć aplikację WhatsApp na swoim telefonie komórkowym.Następnie należy wybrać opcję „Konfiguracja”, a w tej sekcji należy kliknąć sekcję oznaczoną „WhatsApp Web / Desktop”.Widoczne będą tam urządzenia, na których otwarte jest konto WhatsApp.

(Zdjęcie: Zrzut ekranu)

W opcji „WhatsApp Web / Desktop” można zobaczyć, które urządzenia mają dostęp do osobistego konta WhatsApp.Podobnie w tej sekcji można zarządzać sesjami, a jeśli urządzenie nie zostanie rozpoznane, sesję można zamknąć.

Przeczytaj także: Umieść muzykę Spotify w statusach WhatsApp

Ponadto ta sekcja w aplikacji mobilnej zawiera również inne istotne informacje do wykrywania szpiegów, ponieważ ta funkcja pokazuje ostatni czas połączenia, z którym zainteresowana strona będzie mogła wykryć, czy ktoś wchodził na ich konto WhatsApp w czasie, gdy że nie miał dostępu do Twojego profilu.

(Zdjęcie: Zrzut ekranu)

Wreszcie sztuczka ta dostarcza również dodatkowe dane, takie jak przeglądarka, z której została uruchomiona sesja lub system operacyjny, dzięki czemu właściciel będzie mógł łatwiej rozpoznać, czy intruz wszedł na jego konto.Będziesz nawet mógł dowiedzieć się, z jakiego miasta otwarte zostały ostatnie sesje.