Hogar >Huawei > HUAWEI ZEGAREK 3 | Najpotężniejszy smartwatch Huawei | ANALIZA

Huawei

Tiempo: g-soft

On: Feb/17/2023

Categoría: Huawei iPhone Samsung vida digital

Etiquetas: ¿Está habilitado el qi de mi teléfono huawei?

Zgodnie z kryteriami

Wiedzieć więcej

Po długim czasie testowania opasek fitness tracker przyszedł czas na ocenę nowego smartwatcha.Huawei po kilku latach wznawia rozwój swojej rodziny Watch [ponieważ najnowsze produkty pochodziły z serii GT].Poprzednia wersja – Huawei Watch 2 pojawiła się w 2017 roku, a pierwsza wersja w 2015 roku. Od tego czasu w segmencie smartwatchów wiele się zmieniło .

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Huawei Watch GT 2 Pro - Recenzja |Jak potężny jest smartwatch Huawei?

Nowy Huawei Watch 3 miałem przez kilka tygodni.Werdykt?To było bardzo dobre doświadczenie, zarówno w eksploatacji, jak i w użytkowaniu..Ale w tej notatce powiem też, jakie są rzeczy, które jeszcze muszą ulepszyć to urządzenie.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

MODELHUAWEI ZEGAREK 3 [GLL-AL03]
WYMIARY46,2 mm x 46,2 mm x 12,15 mm
WAGA63 gramy bez paska
EKRAN1,43-calowy AMOLED.Rozdzielczość 466 x 466 pikseli.326 dpi.Częstotliwość odświeżania 60 Hz 1000 nitów
EDYTORHisilikon Hi6262
Baran2 GB
PAMIĘĆ WEWNĘTRZNA16 giga bajtów
BATERIA450 mAh
SYSTEM OPERACYJNYHarmonyOS 2.0
ŁĄCZNOŚĆWi-Fi 2,4 GHz Bluetooth 5.2, BR + BLE.NFC.eSIM (4G)
WODOODPORNY5 ATM
STEROWNICAJeden przycisk i jedna obrotowa koronka
CZUJNIKIPrzyspieszenie, żyroskop, czujnik geomagnetyczny Optyczny czujnik tętna, czujnik światła otoczenia.Czujnik ciśnienia barometrycznego.Czujnik temperatury skóry
DODATKOWE FUNKCJEAsystent Celia.GPS, Glonass, Galileo, Beidou.Ładowanie bezprzewodowe Ponad 100 trybów sportowych.Głośnik.Mikrofon

UNBOXING I PIERWSZA KONFIGURACJA

WYGLĄDA I CZUJE SIĘ DOBRZE

Ile innowacji można wprowadzić w projektowaniu inteligentnego zegarka ?Po prostu wiem, że zawsze możesz wszystko zmienić.W tym przypadku Huawei zbudował obudowę ze stali nierdzewnej, z zakrzywionym szkłem na górze i na dole, obszar z czujnikami i stykający się ze skórą ma ceramikę.Krótko mówiąc, wygląda bardzo stylowo, wyrafinowanie, premium.

Do tego dodana jest -w prawym górnym rogu- koronka, która działa jak przycisk dostępu do menu aplikacji, a po przekręceniu może służyć do poruszania się między menu lub do powiększania lub pomniejszania [funkcja jest bardzo płynny, ale widzieliśmy go już u innych producentów].Bez wątpienia,Uważam, że opcja użycia skrętu korony do aktywacji niektórych funkcji jest „bardziej naturalna” niż posiadanie obracającej się ramki.

Poniżej, po tej samej stronie, znajduje się jedyny przycisk urządzenia, który zapewnia bezpośredni dostęp do niektórych funkcji i który jest konfigurowalny.Przytrzymanie go przez trzy sekundy automatycznie aktywuje Celia, inteligentny asystent Huawei .Jego działanie jest nadal dość ograniczone.

 HUAWEI ZEGAREK 3 |  Najpotężniejszy smartwatch Huawei |  ANALIZA

Do zegarka Huawei Watch 3 dołączono silikonowe paski, w których nie ma wiele nowości, ale zapewnia wygodę [chyba, że ​​masz jakąś alergię lub po prostu nie lubisz tego typu pasków].Sprzączka nadal zawiera nadrukowaną nazwę marki.o Iutrzymuje super prosty mechanizm pojedynczego haka, aby zastąpić dołączone paski innymi.

Jest oczywiście cięższy niż opaska monitorująca aktywność, ale wystarczająco lekki, aby nosić go przez cały dzień bez powodowania dyskomfortu.Jego wymiary są bardzo zbliżone do wymiarów zwykłego zegarka, aleNoszenie go nawet podczas snu jest dość wygodne, aby monitorować nasz sen.Jeśli dzieje się tak ze względu na użyteczność i design, ten zegarek Huawei Watch 3 nadal przyciąga uwagę.

DUŻO DO PODŚWIETLENIA

Ten zegarek Huawei 3bez problemu paruje się z dowolnym urządzeniem, czy to iOS, czy Android.Wystarczy zainstalować aplikację Huawei Health.Oczywiście, jeśli masz smartfon Huawei , parowanie będzie prawie automatyczne.Przetestowałem go, sparując go z telefonem Realme i wszystko działało bez zarzutu.Na Samsungu miałem problemy z niektórymi funkcjami aplikacji Zdrowie.

Ekran jest 1,43″ AMOLED, pokazuje bardzo żywe kolory i dużą jasność.Osiąga jasność do 1000 nitów, więc w bardzo dobrze oświetlone dni nie ma z nią żadnego problemu.Jego częstotliwość odświeżania wynosi 60 Hz i znacznie zwiększa poczucie płynności w obsłudze Huawei Watch 3, zwłaszcza w animacjach.Co więcej,posiada ochronę przed zarysowaniami i wstrząsami.To ostatnie przypada właśnie mnie, który zwykle wszędzie uderza w zegarki.

Tutaj zacznę mówić o nowym Harmony OS.Czy są zmiany?Czy są notorycznie?Muszę powiedzieć prawdę: przynajmniej w tej wersji na smartwatcha zupełnie nowy system operacyjny Huawei nie odbiega od logiki, którą znajdziemy w innych już istniejących.Więc gdzie są wiadomości?Po części w tymwydaje się, że jest znacznie bardziej zwinny, a nie widziałem go wcześniej na żadnym innym urządzeniu, co czyni go jeszcze bardziej szczegółowym.Ale duża różnica dotyczy niektórych funkcji, które zawiera.

Huawei Watch jest kompatybilny z usługą eSIM [która ma być dostępna w Peru na początku września] i która jest niczym innym jak wirtualną kartą SIM.To znaczy żemożesz użyć swojegoInteligentny zegareknp. łączyć się z Internetem 4G, wykonywać i odbierać połączenia bez konieczności przebywania w pobliżu telefonu.Innymi słowy, marzenie o wybieganiu z samymi słuchawkami i zegarkiem, ale wciąż nosząc ze sobą ważne funkcje smartfona, możesz spełnić.

A będzie to możliwe także dlatego, że Huawei Watch 3 ma 16 GB pamięci i można go załadować np. muzykę i sparować przez Bluetooth ze słuchawkami [może to być FreeBuds 4 , które są przygotowane do pracy z Harmony OS ].Całkowicie niezależny.

Kolejną nowością jest to, że masz dostęp do Galerii aplikacji imożesz bezpośrednio instalować aplikacje doInteligentny zegarek.Możesz także podłączyć zegarek Huawei Watch 3 do lokalnej sieci Wi-Fi, aby na przykład uzyskać bardziej bezpośredni dostęp do aktualizacji.

Co jeszcze robi Huawei Watch 3?Robi rzeczy, które widzimy w innych smartwatchach : rejestracja tętna, ponad 100 trybów treningowych [z których sześć jest wykrywanych automatycznie], kontrola nasycenia krwi tlenem [która oprócz manualnej obsługi może być wykonywana w sposób ciągły i automatyczny], pomiar stresu, kontrola temperatury ciała m.in.Do tego wszystkiego dodaje się szereg innych rejestrowanych danych, takich jakmonitorowanie snu [wykrywanie nawet drzemek].

Zobacz ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Bruno Ortiza B. (@Blogdenotas) (@blogdenotas)

Ponieważ ten smartwatch ma wbudowane mikrofony i głośniki, umożliwia odbieranie połączeń [wszystko przez Bluetooth, o ile usługa eSIM jest włączona].Co więcejmożna zanurzyć w wodzie [odporny na głębokość do 5 ATM] bez problemów.Huawei Watch 3 ma nawet funkcję, która ułatwia spuszczanie pozostałej wody, która może pozostać na urządzeniu.

NIEKTÓRE OGRANICZENIA

Ale podczas gdy Huawei Watch 3 pokazuje niezwykłą wydajność, jakiej powinniśmy oczekiwać od smartwatcha ,ma też pewne ograniczeniaktóre prawdopodobnie można poprawić w przyszłych aktualizacjach.

Wypróbowałem Celię, sprytną asystentkę Huawei, ale wciąż ma spore ograniczenia.tenZegarek Huawei 3umożliwia otrzymywanie powiadomień ze smartfona.Mogą je jednak tylko czytać i nie mogą na nie odpowiadać.Oczekujące zadanie, które nadal ma Harmony OS.

Ale być może głównym problemem do dopracowania w tym urządzeniu Huawei jest autonomia.Producent obiecuje do trzech dni pracy w Smart Mode [z aktywnymi głównymi czujnikami, a także innymi kluczowymi funkcjami urządzenia], ale we wszystkie dni, które miałem w tym trybie,energia trwała tylko do dwóch i pół dnia.

Dłuższy czas jest możliwy dzięki aktywacji funkcji ultra oszczędzania energii, która utrzymuje aktywne monitorowanie stanu zdrowia, ale ogranicza niektóre połączenia i korzystanie z różnych aplikacji.Wiem, że to niekoniecznie tragedia, no cóżDzięki szybkiemu ładowaniu możesz wykorzystać czas potrzebny na wzięcie prysznica na wyjście z ładowaniaInteligentny zegareki wzmocnij go jeszcze przez kilka dni.

TO JEST TEGO WARTE?

Po spędzeniu kilku dni z Huawei Watch 3 ,Myślę, że warto się na to wybraćinteligentny zegarek, szczególnie dla tych, którzy szukają nowych doświadczeń z tego typu urządzeniem, ale bez zbytniego odchodzenia od tego, co już wiadomo.A wszystko to przy użyciu urządzenia o bardzo efektownym designie, dość wygodnego i posiadającego wiele możliwości w jego obsłudze, ponieważ uruchomione są pewne funkcje, na które nie ma on wpływu [takie jak dostępność eSIM, która zależy od operatora].

Atrakcyjna jest również możliwość korzystania z nowej platformy, takiej jak Harmony OS, na urządzeniu, które jest bardzo bliskie obietnicy posiadania smartwatcha, który może działać prawidłowo, nie będąc przywiązanym do smartfona.Oznacza to, że jesteśmy w końcu przedaInteligentny zegarekzHuaweiw którym wolał nie poświęcać inteligencji na rzecz swojej autonomii”..

Dziś można go znaleźć naS/1 599, w kolorze czarnym lub brązowym lub w S/1 699 w paczce wraz z niektórymi FreeBuds Pro .Choć wydaje się wysoka, jest to cena konkurencyjna w porównaniu z propozycjami innych producentów.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Huawei oferuje wszystko na rynku aparatów słuchowych dzięki FreeBuds 4 |ANALIZA

PODSUMOWANIE

ZAPRZECIWKO
Jego konstrukcja premiumOgraniczenia dotyczące powiadomień
Kompatybilność z systemami iOS i AndroidW systemie iOS istnieją pewne ograniczenia funkcjonalności
Komfort-
Kompatybilny z ESIM-
Ma bezprzewodowe ładowanie Qi-

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA

ŚLEDŹ NAS NA TWITTERZE...

Obserwuj @tecnoycienciaEC

POWIĄZANE TAGI

Huawei

| Zegarek Huawei 3

|

| inteligentny zegarek

| Harmonia OS