Home >Huawei > Czy mogę ładować telefon komórkowy ładowarką o wyższym natężeniu? A z innym o innym napięciu? Czy mogę ładować telefon komórkowy ładowarką o wyższym natężeniu? A z innym o innym napięciu?

Huawei

Time: g-soft

On: Jan/18/2023

Category: Huawei iphone samsung Digitaalinen elämä

Tags: ¿Está bien usar el teléfono huawei mientras se carga?

Technologia zawsze służyła jako rozszerzenie ludzkich zdolności.Obecnie technologia, z której na co dzień najczęściej korzystamy, znajduje się w małym urządzeniu: smartfonie.

Wszędzie nosimy nasze telefony komórkowe, ponieważ wygodnie i wygodnie jest mieć je w zasięgu ręki.Jeśli jednak chcemy przedłużyć żywotność tych maszyn, ważne jest, aby zadbać o ich akumulator.

Jakie są cykle ładowania telefonu komórkowego?Więc możesz wiedzieć, ile to trwa

Jednym z pytań, które wielu użytkowników ma na temat ładowania ich telefonów komórkowych, jest to, czy można używać innych ładowarek bez uszkodzenia urządzenia.Albo dlatego, że ładowarka, którą miałeś, została uszkodzona, albo zapomniałeś o niej w domu i zamierzasz użyć tej, którą pożyczył ci znajomy, niektórzy znajdują się w sytuacji korzystania z ładowarki o wyższym natężeniu lub wyższym napięciu.Dziś odpowiemy na kilka pytań, aby nie podjąć złych decyzji.

Czy mogę używać ładowarki o wyższym natężeniu do ładowania telefonu?

To zależy.Do ładowania telefonu używana jest ładowarka, która emituje to samo napięcie lub nie więcej niż dwa razy większe niż wymagane przez akumulator.

Zazwyczaj urządzenia mobilne mają wyjście ładowarki od 3 do 6 woltów.Na przykład, jeśli znajdziemy telefon, który wymaga 5 watów przy 2 amperach i ładujemy go ładowarką 2000 mAh (5 V przy 2 amperach), system będzie równy iw 100% sprawny.

 Czy mogę ładować telefon komórkowy ładowarką o wyższym natężeniu?  A z innym o innym napięciu?  Czy mogę ładować telefon komórkowy ładowarką o wyższym natężeniu?  A z innym o innym napięciu?

Jeśli ładujemy urządzenie inną ładowarką, która nie spełnia tych samych specyfikacji, możliwe są dwa scenariusze:

Czy mogę ładować telefon komórkowy mniejszą lub większą ilością amperów?

Mity technologii: używanie telefonu komórkowego podczas ładowania nie powoduje uszkodzenia baterii

Tak, natężenie prądu jest miarą natężenia elektrycznego i może być kontrolowane przez procesor telefonu lub chipset.W ten sposób, jeśli dostarczono więcej niż dwa razy tyle, ile zajmuje, chipset ograniczy ilość prądu, który wchodzi do ładowania baterii.

Jeśli np. smartfon pochodzi z fabryki z ładowarką 1,5 A i ładujesz go ładowarką 2,5 A, procesor może obsługiwać obciążenie 2 A, dostarczając dodatkowo 0,5 A, ale nigdy pełne 1 A.Oznacza to, że jeśli zwykle ładowanie telefonu komórkowego trwa 3 godziny, z tą ładowarką zajmie to 2 i pół godziny.

Z drugiej strony, jeśli spróbujesz naładować urządzenie ładowarką o niższym natężeniu, ładowanie będzie wolniejsze.Jeśli dostarczymy ten sam telefon komórkowy w poprzednim przykładzie z ładowaniem tylko 500 miliamperów, będziemy ładować go z ćwierć maksymalnej prędkości ładowania (ponieważ ładowarka może w końcu wytrzymać do 2 A).

Tak więc 2 godziny i 30 minut ładowania można skrócić do 10 godzin.Przykład tego typu wolnego ładowania widać, gdy podłączymy telefon komórkowy do portu USB komputera.

Ładowanie bezprzewodowe: co to jest, jak działa i jakie marki i telefony komórkowe mają je dostępne

Czy mogę naładować komórkę ładowarką o innym napięciu?

NIE.Chociaż możliwe jest różne natężenie prądu, eksperci zalecają, aby użytkownicy nie używali ładowarki o innym napięciu, ponieważ może to uszkodzić sprzęt lub jego baterię.

Na przykład, jeśli telefon wymaga ładowania 5 V i podłączymy go do ładowarki 10 V, dostarczymy do niego dwukrotnie wyższe napięcie.Może to spowodować przegrzanie baterii, a nawet uszkodzenie płyty głównej komputera przed przegrzaniem.Ponadto ładowanie telefonu wyższym napięciem może spowodować wybuch niektórych baterii.

Jeśli zamiast ładować go ładowarką o wyższym napięciu, spróbujesz ładowarką o niższym napięciu, te problemy nie będą występować, ale dlatego, że nie zadziała.

Z tego powodu przed próbą naładowania telefonu inną ładowarką ważne jest, abyśmy znali napięcie, jakie obsługuje nasz smartfon przed użyciem jakiejkolwiek pożyczonej ładowarki.Chociaż nasz telefon może nie eksplodować, może uszkodzić baterię, a nawet telefon.

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najnowsze informacje technologiczne na swój e-mail.