Hogar >Huawei >Huawei i Xiaomi pozostaną na czarnej liście rządu USA.

Huawei

Tiempo: g-soft

On: Oct/02/2022

Categoría: Huawei iPhone Samsung vida digital

Etiquetas: ¿Está prohibido el teléfono Huawei en Estados Unidos?

To, co zaczął Donald Trump, pozostanie.Główni chińscy producenci telefonów i innych urządzeń technologicznych nie będą się dobrze bawić podczas administracji Joe Bidena , gdyż doniesienia wskazują, że Xiaomi i Huawei pozostaną na czarnej liście Stanów Zjednoczonych .

Chociaż istnieje wiele firm, które zostały zbanowane w ostatnich latach, Huawei i Xiaomi są jednymi z najważniejszych na tej czarnej liście , gdzie pierwsza wzmianka jest najbardziej dotknięta, ponieważ ich smartfony nie mają usług Google na Zachodzie od roku temu.

Ograniczenie do Xiaomi jest inne.Chociaż telefony uruchomione przez firmę będą miały platformę usług i aplikacji Google, nie wolno jej otrzymywać inwestycji od firm w Stanach Zjednoczonych.

Huawei i Xiaomi pozostaną na czarnej liście rządu USA.

Według publikacji Bloomberga, znanego portalu technologicznego i gier wideo, Gina Raimondo, która wchodzi w skład zespołu Joe Bidena i może zostać szefową amerykańskiego działu handlowego, orzekła o ograniczeniu do chińskich firm.

„Rozumiem, że firmy, które znajdują się na Liście podmiotów i na Liście wojskowych użytkowników końcowych (czarnych listach), są spowodowane tym, że stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych lub interesów polityki zagranicznej.Nie widzę powodu, dla którego podmioty z tej listy nie miałyby tam być ”- powiedział Raimondo.

Wierzono, że wraz ze zmianą administracji w rządzie Stanów Zjednoczonych , ograniczenie handlowe wobec Huawei zostanie zniesione, ponieważ ta sama firma wskazała jako niesłuszne oskarżenia o szpiegostwo i jego udział jako podmiotu stanowiącego zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego USA.

Z drugiej strony, rząd chiński przemówił do rządu Joe Bidena, prosząc o zakończenie „opresji wobec chińskich firm”.

Huawei, najnowsze wiadomości: