Hogar >Huawei >Jak się dowiedzieć, które aplikacje na Twoim telefonie szpiegują Cię?

Huawei

Tiempo: g-soft

On: Mar/14/2023

Categoría: Huawei iPhone Samsung vida digital

Etiquetas: ¿Mi teléfono huawei me está espiando?

Aktualności

Jeśli masz iPhone'a, przejdź do Ustawienia> Prywatność> Mikrofon, aby zobaczyć aplikacje, które mogą korzystać z mikrofonu, oraz Aparat do aparatu.W takim przypadku możesz również cofnąć uprawnienia, dotykając suwaka.

Skąd wiesz, czy używana jest kamera lub mikrofon?

Kiedy używana jest kamera lub mikrofon telefonu komórkowego, użytkownicy nie mają możliwości dowiedzenia się.Jedną z nowości, które Apple wprowadzi wraz z iOS 14, jest wskaźnik, który informuje, czy kamera lub mikrofon terminala jest w użyciu, więc jeśli masz iPhone'a, wkrótce będziesz mógł wiedzieć, czy te elementy są aktywne.Ponadto Centrum sterowania będzie miało również funkcję przeglądania aplikacji, które ostatnio korzystały z kamery lub mikrofonu.

Jeśli Twój telefon jest z systemem Android, aplikacja Access Dots oferuje tę samą funkcjonalność i pokazuje wskaźnik, czy aplikacja korzysta z kamery lub mikrofonu.

Co zrobić, aby Twoje aplikacje mobilne nie szpiegowały Cię?

Jak się dowiedzieć, które aplikacje na Twoim telefonie szpiegują Cię?

Oprócz dbałości o instalowane aplikacje, jeśli nie chcesz, aby Twój telefon szpiegował Cię, możesz również użyć akcesoriów do blokowania kamery lub mikrofonu.

Aby zakryć kamerę telefonu komórkowego, możesz użyć samoprzylepnych przesuwanych osłon, takich jak te, które mają cenę 7,90 euro dziewięć sztuk.Wystarczy przykleić je do telefonu komórkowego i zsunąć osłonę, gdy nie chcesz korzystać z aparatu.W ten sposób, nawet jeśli aplikacja ma dostęp do komponentu, nie będzie mogła nagrywać obrazów.

Jeśli nie chcesz, aby Twój telefon Cię słuchał, możesz użyć blokady mikrofonu, takiej jak ta, która kosztuje 8,33 euro na Amazon.Oczywiście Twój smartfon musi mieć złącze mini jack 3,5 mm, w przeciwnym razie nie będziesz mógł z niego korzystać.

[Źródło: Popularna mechanika]