Domov >Huawei >Jak się dowiedzieć, które aplikacje na Twoim telefonie szpiegują Cię?

Huawei

Čas: g-soft

On: Mar/14/2023

Kategorie: Huawei iphone samsung Digitální život

Tagy: Špehuje mě můj telefon huawei?

Aktuální informace

Jeśli masz iPhone'a, przejdź do Ustawienia> Prywatność> Mikrofon, aby zobaczyć aplikacje, które mogą korzystać z mikrofonu, oraz Aparat do aparatu.W takim przypadku możesz również cofnąć uprawnienia, dotykajć crownie s.

Skąd wiesz, czy używana jest kamera lub mikrofon?

Kiedy używana jest kamera lub mikrofon telefonu komórkowego, użytkownicy nie mają możliwości dowiedzenia się.Jedną z nowości, wsskaź z Apple wprowadzi , który informuje, czy kamera lub mikrofon terminala jest w użyciu, więc jeśli masz iPhone'a, wkrótce będziesz mógł wiedzieć, czy te elementy są aktywne.Ponadto Centrum sterowania będzie miało również a ostatn funkcję prstałą a ostatn funkcję mikrofonu.

Jeśli Twój telefon jest se systémem Android, aplikace Access Dots nabízí stejné funkce a ukazuje wskaźnik, czy aplikaci korzysta s kamerami lub mikrofonu.

Co zrobić, aby Twoje aplikacje mobilne nie szpiegowały Cię?

Oprócz dbałości o instalowane aplikacje, jeśli nie chcesz, aby Twój telefon szpiegował Cię, możesz również użyć akcesoriów do blokowania kamery lub mikrofonu.

Aby zakryć kamerę telefonu komórkowego, możesz użyć samoprzylepnych przesuwanych osłon, takich jak te, które mają cenę 7,90 euro dziewię nie sztuk.Wystarczy przykleić je do telefonu komórkowego i społęćo z telefonu komórkowego i zsłęćoć, o. b, Nawet jeśli aplikacja ma dostęp do komponentu, nie będzie mogła nagrywać obrazów.

Jeśli nie chcesz, aby Twój telefon Cię słuchał, możesz użyć blokady mikrofonu, takiej jak ta, która kosztuje 8,33 euro na Amazon.Oczywiście Twój smartfon musi mieć złącze mini jack 3,5 mm, w z przeciwnym razzie popřít korzystać.

[Źródło: Populární mechanika]