Hogar >Huawei >Przewodnik po gwarancji Amazon: Co powinieneś wiedzieć przed zakupem telefonu komórkowego

Huawei

Tiempo: g-soft

On: Dec/27/2022

Categoría: Huawei iPhone Samsung

Etiquetas: ¿Es una mala idea comprar un teléfono huawei?

Zwrot pieniędzy czy naprawa?

Jeśli jesteś w ciągu pierwszych 30 dni od zakupu smartfona, możesz zwrócić telefon, ponieważ nie jesteś z niego zadowolony i w zamian otrzymać zapłacone za niego pieniądze.

Jeśli produkt jest wadliwy lub uszkodzony i minęło 30 dni, możesz zgłosić jego naprawę w ciągu dwóch lat.

Co obejmuje gwarancja Amazon?

Wszystkie wady estetyczne lub funkcjonalne, które telefon komórkowy przedstawia zaraz po wyjęciu z pudełka, są objęte ochroną.Ale jeśli w ciągu dwóch lat trwania gwarancji w telefonie komórkowym, którego źródłem jest jego konstrukcja, pojawią się awarie, błędy lub problemy (komórka samoczynnie się wyłącza, ekran miga, nie słychać dźwięku itp.) i nie trafienia lub niewłaściwego użytkowania telefonu, możesz również zażądać wymiany lub naprawy smartfona.

Zarówno naprawa domowa, jak i odesłanie produktu do naprawy oraz sama naprawa generalnie nie wiążą się z żadnymi kosztami, a koszty wysyłki zostaną zwrócone na formę płatności użytą podczas składania zamówienia.

Czego nie obejmuje gwarancja sklepu?

Telefony sprzedawane przez Amazon.com lub przez innych sprzedawców

Wszelkie problemy niezwiązane z produkcją telefonu komórkowego nie są objęte gwarancją.W ten sposób nie są pokrywane uderzenia, zarysowania, uszkodzenia spowodowane wilgocią, popękane ekrany oraz koszty naprawy, uszkodzone złącza lub problemy spowodowane nieautoryzowaną manipulacją.Podobnie, jeśli telefon został zrootowany, stracisz również prawo do wyegzekwowania gwarancji.

Kolejnym elementem, który nie jest objęty gwarancją, jest bateria, a przynajmniej nie wszyscy producenci.Marki takie jak Apple i Samsung obejmują go w ciągu dwóch lat, które wynika z gwarancji prawnej, ale istnieją inne marki, które stosują tylko kilka miesięcy gwarancji.

Przewodnik po gwarancji Amazon: Co powinieneś wiedzieć przed zakupem telefonu komórkowego

Kradzież lub utrata telefonu również nie są objęte gwarancją.

Czy Amazon Prime coś zmienia?

Nie, gwarancja prawna, której podlegają produkty elektroniczne w Hiszpanii, jest taka sama, niezależnie od tego, czy zawarłeś umowę z Amazon Prime.Subskrypcja ta ma wpływ tylko na dostęp do niektórych ofert, bezpłatną wysyłkę w ciągu 24 godzin oraz możliwość korzystania z innych usług Amazon, takich jak Wideo, Muzyka czy Zdjęcia.

Jak korzystać z gwarancji Amazon

Aby móc skorzystać z gwarancji telefonu, musisz powiadomić sprzedawcę o wadzie w ciągu dwóch miesięcy od wykrycia wady.

Zwrot pieniędzy

Jeśli od zakupu telefonu nie minęło 30 dni, możesz zdecydować się na zwrot pieniędzy.Aby to zrobić, musisz najpierw przejść do zakładki Moje zamówienia i wybrać telefon komórkowy, który chcesz zwrócić.Kliknij Problem z zamówieniem, aby wskazać problem z urządzeniem, a następnie kliknij Poproś o zwrot pieniędzy.Kliknij Wyślij i przygotuj telefon do zwrotu zgodnie z instrukcjami.

Naprawa

Jeśli 30 dni rygorów już minęło i sprawdziłeś, że telefon ma usterkę objętą gwarancją, możesz zażądać naprawy.

W takim przypadku wróć do obszaru Moje zamówienia i wybierz Zwróć produkty na telefonie komórkowym, który chcesz naprawić, np. napraw ekran smartfona.Wybierając przyczynę zwrotu należy wybrać opcję Wadliwy/Nie działa dobrze, aby opisać problem produktu i wybrać Kontynuuj.Jeśli telefon musi zostać zabrany do pomocy technicznej, musisz podać adres wysyłki, aby centrum napraw wiedziało, gdzie wysłać naprawiony produkt.

Następnie otrzymasz etykietę i instrukcje, aby wysłać produkt do centrum napraw, lub zostaniesz przekierowany na stronę serwisu naprawczego, aby zakończyć proces.

Czy mogę przedłużyć gwarancję?

Kupując telefon zobaczysz na bocznym panelu możliwość przedłużenia gwarancji prawnej o te same 12 lub kolejne 24 miesiące.Wystarczy wybrać opcję, która najbardziej Ci odpowiada i doliczyć jej cenę do ostatecznego kosztu sprzedaży.

Możesz jednak dodać to „dodatkowe” ubezpieczenie również do telefonu komórkowego, który już posiadasz, chociaż jego cena będzie się różnić w zależności od rzeczywistego kosztu telefonu, który chcesz „chronić”.Możesz wybrać ten, który najbardziej Ci odpowiada, korzystając z poniższego linku:

Przedłuż gwarancję telefonu komórkowego na Amazon

W takim przypadku telefon objęty jest nie tylko wadami fabrycznymi, ale także ubezpieczony na wypadek przypadkowego uszkodzenia, awarii elektrycznej lub mechanicznej.Niniejsza gwarancja obejmuje naprawę lub wymianę produktu lub zwrot odpowiedniej kwoty, jeśli naprawa nie jest możliwa.