Domov >Huawei >Skąd wiesz, że telefon komórkowy jest szpiegowany?

Huawei

Čas: g-soft

On: Mar/17/2023

Kategorie: Huawei iphone samsung Digitální život

Tagy: ¿Mi teléfono huawei me está espiando?

Istnieją wskazówki, które ostrzegają osobę, że jej telefon komórkowy jest szpiegowany.Na przykład, jeśli bateria wytrzymuje mniej niż zwykle.Zdjęcie: Pixabay

Podejrzewasz, że Twój telefon komórkowy jest podsłuchiwany lub jesteś szpiegowany .Cóż, istnieje kilka sposobów, aby dowiedzieć się, czy Twój smartfon jest rzeczywiście obsługiwany przez kogoś innego.Obecnie istnieją aplikacje, które bez wiedzy ofiary zaczynają przeglądać zawartość urządzenia mobilnego.

Ta praktyka została ochrzczona jako stalkerware (wirus stalkera), zgodnie z publikacją gazety El País w Hiszpanii.Wirus jest dobrze przypisywany, ponieważ aplikacje szpiegujące zawartość telefonu komórkowego działają podobnie do wirusa lub złośliwego oprogramowania .

Po zainstalowaniu „ aplikacji ”, która będzie szpiegować określony telefon komórkowy , cała aktywność zarejestrowana na urządzeniu zostanie wysłana na serwer, do którego szpieg będzie miał dostęp.Ofiara nie będzie miała pojęcia, że ​​jej pliki są przeglądane przez kogoś innego.Istnieje jednak kilka wskazówek, jak określić oprogramowanie stalkerware .

Nagłe pojawienie się kilku wyskakujących okienek w przeglądarce telefonu komórkowego jest jednym z alarmów pozwalających ustalić, że dana osoba jest ofiarą szpiegostwa , zbiera El País.Należy również wziąć pod uwagę wzrost liczby skrzynek ze spamem lub wiadomościami-śmieciami .

Skąd wiesz, że telefon komórkowy jest szpiegowany?

Jeśli Twój telefon komórkowy zniknął na kilka minut lub godzin każdego dnia, Twój dom lub biuro będzie kolejnym powodem, aby zacząć wątpić, czy jesteś szpiegowany.Telefon mógł zostać skradziony w celu zainstalowania aplikacji stalkerware .Pamiętaj, że instalacja nowych narzędzi w telefonie komórkowym to tylko kwestia minut.

Jeśli bateria Twojego telefonu komórkowego wyczerpuje się krócej niż zwykle, telefon może być na podsłuchu .Przenośny telefon z oprogramowaniem stalkerware ma darmowy, który szpieguje mniej baterii rendidora .Ponieważ telefon szpiegowski ma dużo więcej pracy, aby poruszać się w analizowanych treściach .Temperatura telefonu komórkowego może również ostrzegać , że jest on szpiegowany.Ponieważ musi wykonywać więcej zadań, bateria się rozładowuje, a telefon komórkowy się przegrzewa.

Jednym z największych zagrożeń spowodowanych przez „hakowanie” lub interwencję „stalkerware” na komputer jest wyciek wiadomości e-mail i zaszyfrowanych haseł z milionów kont.Nie wystarczy tylko zmienić klucze, ponieważ nie byłoby możliwości sprawdzenia, czy konto zostało naprawdę naruszone.Na przykład Have I Been Pwned? to praktyczne narzędzie internetowe, które pozwala użytkownikowi sprawdzić, czy jego adres e-mail nie został ujawniony w „zhakowanej” bazie danych.Jego użycie jest proste: wystarczy wejść na swoje konto, aby dowiedzieć się, czy hasło lub adres e-mail zostały naruszone w przejętej bazie danych .

Innymi kluczowymi środkami zapewniającymi bezpieczeństwo Twoich danych jest nieinstalowanie aplikacji spoza sklepów Apple lub Google , aby telefony nie były zainfekowane wirusami.Na szczęście dla użytkowników Apple ten system operacyjny nie jest podatny na te stalkerware .Jeśli podejrzewasz, że ktoś manipulował przy Twoim telefonie komórkowym , sugerujemy przywrócenie ustawień fabrycznych telefonu.