Home >Huawei >Nic ucha (1) Black Edition, analiza: przezroczystość i jakość dźwięku jak duże zakłady

Huawei

Time: g-soft

On: Feb/21/2023

Category: Huawei iphone samsung Дигитален живот

Tags: ¿Está habilitado el qi de mi teléfono huawei?

Słuchawki Beatriz AlcántaraUdostępnij

Analizujemy Ucho (1), pierwszy produkt marki Nothing, w czarnym wydaniu.Oto, co powinieneś wiedzieć przed zakupem.

Słuchawki

Wszystkie oczy były skierowane na Nic od jego narodzin.Firma założona w 2020 roku przez Carla Pei, jednego z twórców OnePlus, z każdym zapowiedzią budzi wysokie oczekiwania.W tej chwili wprowadziła na rynek tylko jeden produkt, bezprzewodowe słuchawki douszne (1), ale rok 2022 zapowiada się na rok wielkich niespodzianek ze strony tego nowego członka rynku.

Podczas gdy czekamy na premierę swojego pierwszego smartfona w przyszłym roku, Nic nie chce zamknąć 2021 roku nową wersją swoich bezprzewodowych słuchawek.Nazywają się Nothing ear (1) Black Edition i, jak sugeruje ich nazwa, najistotniejszą zmianą jest to, że są czarne.Te słuchawki zachowują przejrzysty design, który tak bardzo nam się podobał od pierwszej edycji, a także są bardziej przyjazne dla środowiska pod względem emisji dwutlenku węgla.

W Andro4all mieliśmy okazję testować ucho Nothing (1) Black Edition przez kilka tygodni, wystarczająco dużo czasu, aby dowiedzieć się, czy jego konstrukcja jest naprawdę tak piękna, jak się wydaje, lub czy jego bateria osiąga obiecane 34 godziny.Ponadto te słuchawki bezprzewodowe wyróżniają się również redukcją szumów i obietnicami dobrej jakości dźwięku.Przeanalizowaliśmy wszystkie te aspekty i jesteśmy tutaj, aby opowiedzieć o naszym doświadczeniu.Chodźmy tam!

Nic ucha (1) Słuchawki Black Edition w etui // Zdjęcie: Beatriz Alcántara Gil

Nic ucha (1) Black Edition, opinia i punktacja

Nic ucha (1) Black Edition, opinia i uwaga Andro4all
Czy powinienem kupić ucho Nothing (1) Black Edition?
Na korzyść
Przeciwko
Wnioski.Design jest głównym atutem tych ucha (1), aw Nic go dobrze znają.Nowa czarna wersja jest naprawdę ładna i elegancka, z odpowiednią jakością dźwięku.Ponadto na korzyść gra szybkie ładowanie i sterowanie dotykowe.Nie możemy jednak zignorować tego, że mają one słabe punkty, takie jak redukcja szumów i prostota aplikacji mobilnej.
Interpunkcja

& starf & starf & starf & starf & starf & starf & starf & starf & starf & starf; & starf; & starf; & starf; & starf; & starf; & starf;

Przezroczystości, które ujawniają jakość dźwięku, ale także pewne błędy.

Price of Nothing ear (1) Black Edition i gdzie je kupić

Ucho Nothing (1) Black Edition wchodzi na rynek w cenie 99 euro, podobnie jak edycja biała.Możesz kupić tę nową wersję najbardziej szumnych słuchawek bezprzewodowych w oficjalnym sklepie Nothing, a także na Amazon od 13 grudnia.

Ponadto firma ogłosiła niedawno swoje stowarzyszenie z dwoma innymi bardzo popularnymi sklepami: El Corte Inglés i Fnac, więc będzie w nich również dostępna wersja Nothing Ear (1) Black Edition.

Nic ucha (1) arkusz danych Black Edition

Nic ucha (1) czarna edycja
Specyfikacje
Waga i wymiary każdego zestawu słuchawkowego4,7 grama / 28,9 mm x 21,5 mm x 23,5 mm
Waga i wymiary etui ładującego57,4 gramów / 58,6 mm x 58,6 mm x 23,7 mm
KierowcyDynamiczny 11,6 mm
BateriaDo 34 godzin z walizką (ANC wył.);25h (aktywacja ANC)
Ładowanie bezprzewodoweTak, kompatybilny z Qi
Czas ładowaniaOkoło 1 godziny
ŁącznośćBluetooth 5.2 (zasięg 10 metrów), USB typu C
Obsługiwane formaty audioSBC, AAC
SterownicaCzujniki dotykowe na zewnątrz każdej wkładki dousznej
WodoodpornyIPX4, bryzgoszczelny
Inne funkcje3 mikrofony wysokiej rozdzielczości, czujniki zbliżeniowe, szybkie parowanie, aplikacja na Androida i iOS

Gdzie znajduje się ucho Nothing (1) Black Edition?

Ucho Nothing (1) Black Edition wchodzi na rynek za 99 euro // Zdjęcie: Beatriz Alcántara Gil

Ucho Nothing (1) Black Edition znajduje się w tej samej pozycji co ucho Nothing (1) w kolorze białym, ponieważ oba mają te same cechy.Z wyjątkiem kolorów i poziomów emisji dwutlenku węgla, bezprzewodowe słuchawki Nothing są takie same.Należy zauważyć, że firma twierdzi, że sprzedała już ponad 220 000 sztuk pustego modelu, więc wydaje się, że chce kontynuować dodawanie sukcesów, oferując społeczeństwu większy wybór.

Na rynku ogólnym, Nothing Ear (1) Black Edition to bezprzewodowe słuchawki średniej klasy, które stawiają czoła ostrej konkurencji.Choć są droższe, to ze względu na charakterystykę można by je umieścić na tym samym poziomie, co Samsung Galaxy Buds 2, Huawei FreeBuds Pro czy Jabra Elite 75t.W niektórych kwestiach słuchawki Nothing (1) są lepsze, na przykład innowacyjny projekt lub autonomia do 34 godzin.

Z drugiej strony słuchawki Nothing również zaczynają konkurować z AirPods drugiej generacji, pozycjonując się jako dobra tania alternatywa dla popularnych słuchawek Apple.

Projekt

Nic ucha (1) Black Edition, analiza: przezroczystość i jakość dźwięku jak duże zakłady

Projekt jest wielką atrakcją ucha Nothing (1) Black Edition.Choć może nie tak efektowna jak poprzednia wersja w kolorze białym, decydując się na estetykę „całkowitej czerni”, uzyskują elegancki i wyrafinowany akcent, który również należy docenić.

Poza tym, mimo że są czarne, zachowują tę przezroczystą część na bokobrodach, którą tak bardzo lubimy.Można zajrzeć do wnętrza tych bezprzewodowych słuchawek, zobaczyć, jak pogrupowane są w nich komponenty, aby zapewnić dobre wrażenia użytkownika.Słuchawki dopełnia naprawdę dobre matowe wykończenie i silikonowe końcówki.

Koniecznie zwróć uwagę na wskazówki, ponieważ są one kluczowe, jeśli chodzi o uzyskanie dobrej przyczepności i lepszej redukcji hałasu zewnętrznego.Dlatego przy pierwszym użyciu ucha Nothing (1) należy wypróbować trzy różne rozmiary końcówek dousznych dołączonych do słuchawek, aby wybrać najbardziej odpowiedni dla Twoich uszu.

To jedne z słuchawek Nothing ear (1) Black Edition z bliska // Zdjęcie: Beatriz Alcántara Gil

Na zewnątrz znajdują się dwa bardzo przydatne elementy: przyciski dotykowe i kolorowe kółko, które mówi, w którą stronę idzie każdy zestaw słuchawkowy.Przede wszystkim sterowanie dotykowe znajduje się na szczycie świątyni i oferuje możliwości, o których opowiemy w odpowiedniej sekcji.

Z drugiej strony jest kolorowy okrąg, o którym mówimy, który również znajduje się na szczycie świątyni.Zamiast dodawać typowe litery R lub L, które można znaleźć w większości słuchawek, Nothing zdecydowało się umieścić czerwone kółko na prawej słuchawce i białe po lewej stronie, zachowując w ten sposób znaczenie tych dwóch kolorów w projekcie.

Są to wygodne i lekkie słuchawki, ważące poniżej 5 gram

Ear (1) Black Edition to bardzo wygodne słuchawki bezprzewodowe.Przede wszystkim wynika to z ich lekkości, gdyż ważą zaledwie 4,7 grama na słuchawkę.Dodatkowo ważną rolę w tym odgrywają również silikonowe końcówki, które pozwalają nam używać ich przez wiele godzin, prawie nie zauważając, że je nosimy.Te wkładki to te, które również dobrze trzymają się ucha.

Słuchawki niedawno powstałej firmy wykonane są z plastiku, ale w żadnym momencie nie dają poczucia kiepskiej jakości wykonania, wręcz przeciwnie.Dodatkowo warto wiedzieć, że mają odporność IPX4 na wodę i pot, dzięki czemu można je wykorzystać do uprawiania sportów.

Najlepsze tanie bezprzewodowe słuchawki sportowe

Piękno projektu jest również obecne w etui ładującym, które zachowuje przywiązanie do przezroczystości.Widać słuchawki, gdy są przechowywane w środku, ale nie całą konstrukcję tego etui również wbudowaną w plastik.Prawda jest taka, że ​​odciski palców i brud nie przylegają zbytnio, ale są zadrapania.W naszym przypadku mamy już więcej niż jeden i dwa przy zaledwie dwóch tygodniach testów.

To kwadratowe pudełko, które idealnie zmieści się w Twojej kieszeni.Możemy go wygodnie przetransportować nie tylko ze względu na jego rozmiar, ale także wagę 57,4 grama.Ten futerał montuje magnes na jednym końcu, aby zapewnić bezpieczne zamknięcie.Oczywiście do jej otwarcia potrzebne będą obie ręce.Aby było wygodniej, możesz umieścić palec we wklęsłości pokrywki.

Zamknięte etui ładujące do ucha Nothing (1) Black Edition // Zdjęcie: Beatriz Alcántara Gil

Poza tym etui ładujące ma po prawej stronie port ładowania USB-C i przycisk do sparowania ich z innymi urządzeniami Bluetooth.Dodatkowo wewnątrz posiada małą diodę LED, która informuje nas o stanie słuchawek: ładowane, w trybie parowania lub już podłączone.

W tym sensie muszę skomentować, że dobrym pomysłem byłoby dodanie do słuchawek małej diody LED, która pozostaje czerwona podczas ładowania.Dzięki temu, gdy jest wyłączony, użytkownik będzie wiedział, że ładowanie już się zakończyło i że może ponownie korzystać ze słuchawek.To drobny szczegół, ale to by pomogło.

Poza tym etui ładujące ma w środku dwa wgłębienia, po jednym dla każdej wkładki dousznej.Utrzymywane są przez magnesy, które służą również do ładowania.Oczywiście muszę wspomnieć, że zajęło mi kilka prób zrozumienia, jak słuchawki są umieszczone w obudowie.

Dwie wersje ucha Nothing (1) mają wspólne cechy techniczne // Zdjęcie: Beatriz Alcántara Gil

Ogólnie rzecz biorąc, Nothing Ear (1) Black Edition to słuchawki bezprzewodowe o bardzo starannej konstrukcji od czasu pierwszego pudełka, w którym są przechowywane.Nie da się ukryć, że ten czarny kolor nadaje im bardzo elegancki wygląd, zachowując przy tym innowację transparentności.Ponadto są wygodne, co jest zawsze ważne.

Nie możemy zapomnieć o jego neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla, co jest jedną z wielkich różnic w stosunku do poprzedniej białej edycji.Ta czarna edycja jest bardziej przyjazna dla środowiska i to zawsze jest dobra rzecz.

Redukcja dźwięku i szumów

Analizując słuchawki bezprzewodowe nie możemy zapominać, że jakość dźwięku jest najważniejsza, ponieważ chcemy słuchać muzyki, seriali czy dowolnych treści w najlepszy możliwy sposób.Jeśli chodzi o te uszy Nic (1), możemy stwierdzić, że jakość dźwięku jest tak dobra, jak mogliśmy mieć nadzieję.

Słuchawki bezprzewodowe Nothing mają 11,6-milimetrowe przetworniki dynamiczne i przestronną komorę powietrzną, aby zapewnić bardzo dobrą jakość dźwięku.Ponadto dźwięk został dopracowany przez audiofilów Teenage Engineering, jak wyjaśniła sama chińska firma.

Jakość dźwięku to jedna z mocnych stron tych słuchawek bezprzewodowych

Ogólnie rzecz biorąc, uszy Nothing (1) oferują dobrą jakość dźwięku w swojej cenie, z wyraźnymi wysokimi tonami i bardzo mocnym basem.Podczas tych tygodni testów używaliśmy ich do piosenek z różnych gatunków i możemy określić, że te słuchawki błyszczą szczególnie w utworach, w których dominuje bas.Ogólnie rzecz biorąc, dźwięk nie jest imponujący, ale ma dobrą nutę.

Kolejną bardzo inną rzeczą jest redukcja szumów, która okazała się rozczarowująca.W moim przypadku najczęściej używam słuchawek do pracy, nie tylko do słuchania muzyki, ale także do odizolowania się od otaczającego mnie hałasu – żyję obok trzech różnych prac w tej chwili, kiepski interes.Dlatego polegałem na uszach Nic (1), aby zminimalizować ten hałas i lepiej skoncentrować się na moim zadaniu.

Jednak redukcja szumów tych słuchawek jest niewystarczająca, ponieważ dźwięki zewnętrzne są nadal częściowo słyszalne.Bez względu na to, czy użyjemy aplikacji do aktywacji ekstremalnego trybu ANC, pozostanie to tylko dyskretne.Można to również przypisać konstrukcji słuchawek, które nie zakrywając całej muszli ucha, nie tłumią biernie hałasu tak bardzo, jak byśmy sobie tego życzyli.

Być może redukcja szumów w tych uszach Nothing (1) była dla mnie rozczarowaniem, ponieważ właśnie wypróbowałem Creative Outlier Air V3, tańsze słuchawki bezprzewodowe, których ANC zaskoczyło mnie na dobre.

Ponadto powinienem również wspomnieć, że doświadczenie jest dokładnie takie samo w uchu Nic (1) w kolorze czarnym, jak w uchu białym.Widząc, że ten słaby punkt był już obecny, producent mógł wykorzystać wprowadzenie nowej wersji do poprawy tego aspektu.

Konstrukcja ucha (1) Nic nie wpływa na redukcję szumów // Zdjęcie: Beatriz Alcántara

Korzystając z tych słuchawek, możemy również skorzystać z trybu przezroczystości, funkcji mającej na celu słuchanie dźwięków zewnętrznych z większą mocą bez konieczności wyjmowania ich z naszych uszu.Krótko mówiąc, wzmacniacz.Tryb przezroczystości uszu Nothing (1) zapewnia po prostu poprawne wrażenia, wzmacniając głosy z zewnątrz, dzięki czemu możesz lepiej słyszeć osobę, z którą rozmawiasz, ale nie robi tego w zaskakujący sposób.

Wreszcie, nasi bohaterowie wyposażyli trzy mikrofony wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu możesz komunikować się przez telefon, nagrywać audio lub wideo podczas ich używania i aby zawsze był dobrze słyszany.Dodatkowo wykorzystuje technologię Clear Voice i zaawansowane algorytmy, dzięki czemu wiatr nie jest problemem.Z naszego doświadczenia wynika, że ​​mikrofony sprawują się dobrze, pozwalając na doskonałą komunikację między rozmówcami.

Autonomia i obciążenie

Nic nie upubliczniło danych dotyczących charakterystyki baterii tego ucha (1), ani słuchawek, ani etui ładującego.Jednak chociaż nie znamy pełnej pojemności, możemy mówić o jej autonomii, posługując się naszym doświadczeniem jako punktem odniesienia.

7 najciekawszych całkowicie bezprzewodowych słuchawek

W ciągu tych tygodni mogliśmy cieszyć się autonomią około 5 godzin ciągłego odtwarzania z aktywowaną redukcją szumów.Ogólnie rzecz biorąc, mogliśmy używać słuchawek przez cały poranek, zanim musieliśmy je włożyć do etui do ładowania.

Jak zawsze autonomia może wzrosnąć do 6-7 godzin, jeśli zrezygnuje się z redukcji szumów, chociaż zależy to od osobistej decyzji każdego użytkownika.Kiedy nadejdzie czas na przejrzenie etui ładującego, może zapewnić dodatkowe cztery lub pięć ładowań.

Port USB w etui ładującym Nothing (1) // Zdjęcie: Beatriz Alcántara Gil

Firma obiecuje około 25 godzin autonomii z obudową i korzystaniem z redukcji szumów, chociaż z naszego doświadczenia wynika, że ​​rzeczywisty czas trwania jest nieco krótszy.Ponadto przy wyłączonym ANC pełna autonomia przy użyciu etui ładującego może osiągnąć 34 godziny.

Punktem na korzyść tych bezprzewodowych słuchawek jest to, że mają szybkie ładowanie, więc ładowanie około 10-15 minut wystarczy, aby uzyskać kilka godzin autonomii.Oprócz kabla USB-C można je również ładować bezprzewodowo.

Doświadczenie użytkownika: oprogramowanie, sterowanie dotykowe i łączność

Skomentowaliśmy to już w sekcji projektowej, przyciski dotykowe tych ucha Nothing (1) Black Edition znajdują się w górnej części zausznika, zachowując tę ​​samą pozycję, co w białych.Powierzchnia dotykowa nie jest zbyt duża, ale wystarczy, że z dużą precyzją rozpoznaje nasze dotyki, gdy chcemy wysłać na nią akcję.

Ogólnie rzecz biorąc, sterowanie dotykowe na słuchawkach działa bardzo dobrze, umożliwiając szybkie pomijanie utworów, zatrzymywanie odtwarzania lub aktywowanie redukcji szumów bez wyjmowania telefonu z kieszeni.Oczywiście, chociaż nie jest to bezpośrednio związane ze sterowaniem, musimy wspomnieć, że bylibyśmy wdzięczni za głos wyjaśniający, który tryb został aktywowany przez cały czas.

Sterowanie dotykowe tych bezprzewodowych słuchawek działa dobrze // Zdjęcie: Beatriz Alcántara Gil

Uszy Nic (1) zgłaszają tylko przejście między trybem redukcji szumów, trybem przezroczystości i całkowitą dezaktywacją trybów za pomocą powiadomienia dźwiękowego, więc możliwe jest, że w niektórych momentach nie wiesz, który tryb jest włączony, dopóki nie wejdziesz Aplikacja.Nie ma też asystenta głosowego potwierdzającego podłączenie słuchawek do innego urządzenia lub zgłaszającego pozostały poziom naładowania baterii.

Mówiąc o aplikacji, w opracowanej przez Nothing do zarządzania użytkowaniem ucha (1) znajdujemy dla niej podstawowe funkcje.Aplikacja nosi nazwę słuchawek i można ją pobrać bezpłatnie na Androida i iOS.Osoby posiadające telefon komórkowy z systemem operacyjnym Google będą cieszyć się szybkim parowaniem.Wystarczy otworzyć etui ładujące, a telefon je wykryje i zaprosi do podłączenia.

Sklep Google Play |ucho (1)

Po nawiązaniu połączenia nadszedł czas, aby otworzyć aplikację, aby odkryć, co ma nam do zaoferowania.Najpierw widzimy obraz słuchawek ze stanem baterii każdego z jego elementów.Aby znaleźć resztę funkcji, musimy trochę pomajstrować, ale prawda jest taka, że ​​główną cechą aplikacji jest prostota, na dobre lub na złe.

W sekcji „Słuchaj” znajdujemy funkcje dostosowywania dźwięku.Możemy aktywować redukcję szumów i wybierać między trybem światła i maksimum, a także włączyć tryb przezroczystości, aby lepiej słyszeć osoby wokół nas.

Dodatkowo mamy dostęp do korektora, gdzie możemy wybierać pomiędzy dźwiękiem zrównoważonym, ostrzejszym, z większą mocą w basie lub nadającym większą wagę głosom.Nie możemy pominąć, że jest to bardzo podstawowy korektor do słuchawek w tej cenie, który nie pozwala nam dostosować dźwięku do naszych upodobań.

Kolejną bardzo ważną sekcją jest „Dotyk”, która pozwala nam skonfigurować sterowanie dotykowe.Na przykład możesz wybrać potrójne dotknięcie lewej słuchawki, co oznacza powrót do następnego utworu.

W aplikacji Ear (1) możesz również kliknąć przycisk z trzema kropkami w prawym górnym rogu, aby uzyskać dostęp do większej liczby funkcji.Jedną z nich, która przykuła naszą uwagę, jest „Znajdź moją wkładkę douszną”, która służy do nadawania słuchawkom dźwięku, gdy je zgubisz, dzięki czemu możesz je szybko zlokalizować.Możesz także aktywować tryb małych opóźnień i zaktualizować oprogramowanie sprzętowe słuchawek, aby otrzymywać najnowsze wiadomości.

Wreszcie, dzięki aplikacji możesz również aktywować wykrywanie douszne, to znaczy aktywować działanie czujników zbliżeniowych, aby muzyka zatrzymała się automatycznie po ich zdjęciu.Później, kiedy ponownie je założysz, muzyka będzie odtwarzana w miejscu, w którym przerwałeś.

Niewiele więcej możesz zrobić z aplikacją Nic dla swoich uszu (1).Jeśli zwracałeś uwagę, zauważyłeś, że funkcje, o których wspomnieliśmy, są w języku angielskim.To jedna z jego głównych wad, a także fakt, że nie oferuje nam wyrównania do dopasowania.

Poza aplikacją należy również wspomnieć, że ucho (1) nie ma osobistych asystentów, ani Asystenta Google, ani Alexy, ani Siri.Są one obecne w tańszych słuchawkach, takich jak Outlier Air V3 firmy Creative, o których wspomnieliśmy powyżej, więc należało się spodziewać, że i te z Nothing będą miały je.

Pod względem łączności, Nothing Ear (1) Black Edition ma Bluetooth 5.2 do bezprzewodowego łączenia się z innymi urządzeniami.Podczas tych tygodni testów nie mieliśmy żadnych problemów w tym zakresie, ciesząc się stabilnym połączeniem, które nie uległo uszkodzeniu, nawet jeśli byliśmy kilka metrów od urządzenia, które wysyłało dźwięk.

Powiązane tematy: Słuchawki, Technologia

Udział

To urządzenie zostało niezależnie przeanalizowane dzięki transferowi marki.Artykuł zawiera linki do zakupów, za które Andro4all może otrzymać prowizję

Subskrybuj Disney + za jedyne 8,99 €!Chcemy poznać Twoją opinię.Komentarz!