Home >Huawei >Jak sprawić, by Twój telefon z Androidem powiadamiał Cię głosowo, gdy jest w pełni naładowany?

Huawei

Time: g-soft

On: Jan/16/2023

Category: Huawei iphone samsung Дигитален живот

Tags: ¿Está bien usar el teléfono huawei mientras se carga?

Poradniki DZIŚ MÓWI O TYM

Subskrybuj Xataka na Androida

Otrzymuj e-mail dziennie z naszymi artykułami:

5 komentarzy Iván Ramírez @ivan_r

Kiedy ładujemy telefon komórkowy, można go łatwo przeoczyć, gdy się ładuje, trzeba go od czasu do czasu sprawdzać.Ciekawym rozwiązaniem jest sprawienie, aby telefon głośno powiedział, że jest w pełni naładowany, za pomocą aplikacji Automate automation.

Dzięki tej aplikacji stworzymy automatyzację, dzięki której jak tylko telefon zostanie w pełni załadowany, wiadomość, którą chcesz, zostanie odtworzona.To jest coś, czego na razie nie można zrobić za pomocą procedur Asystenta Google ani IFTTT.

Spraw, aby telefon poinformował Cię, kiedy został naładowany

Przede wszystkim będziesz potrzebować aplikacji Automate Automation, darmowej (z zakupami w aplikacji) oraz znacznie bardziej złożonej i wydajnej niż IFTTT.Złą wiadomością jest to, że nie jest dostępna w języku hiszpańskim, chociaż nie będziemy musieli sobie z tym radzić poza konfiguracją naszego zestawu zasad i działań.

Automatyzacja

Automatyzacja może na początku być nieco przytłaczająca, chociaż wszystko ma sens, gdy zaczniesz rozumieć, co jest czym.Jest to aplikacja, która zamiast ograniczać się do liniowych zbiorów warunków i działań, wprowadza węzły sterujące przepływem automatyzacji.Jednak nasza automatyzacja będzie bardzo prosta, więc będzie miała tylko trzy węzły, w tym pierwszy.

W Engadget Android 17 przepisów IFTTT, aby Twój smartfon z Androidem był trochę mądrzejszy

Jak sprawić, by Twój telefon z Androidem powiadamiał Cię głosowo, gdy jest w pełni naładowany?

Naciśnij pływający przycisk +, aby utworzyć pierwszy projekt, który zaczyna się od węzła początkowego.Naciśnij ponownie przycisk +, aby dodać pierwszy blok.Musisz wybrać Poziom baterii?, w kategorii Bateria i zasilanie.Stuknij w ten węzeł po dodaniu go do panelu i zmień jego wartość z poziomu minimalnego na 100%.

Wracając do przeglądu projektu, link od GO of Flow zaczynając do IN lub Kiedy poziom naładowania baterii, narysuj palcem linię, która połączy oba bloki.Warunek już mamy, ale brakuje nam akcji, która będzie miała miejsce.

Naciśnij pływający przycisk + i dodaj blok Mów do aparatu i dźwięku.Dotknij go, aby uzyskać dostęp do jego parametrów i wprowadź tekst, który chcesz odtworzyć w sekcji Wiadomość.Zaleca się również określenie języka w Język i warto wybrać silnik TTS w Silniku, jeśli masz kilka różnych na telefonie komórkowym.

Naciśnij Zapisz, aby powrócić do podglądu projektu i powiązać poziom naładowania baterii TAK z Kiedy do IN Speak, łącząc je ze sobą.Końcowy rezultat twojego projektu powinien być podobny do poniższego obrazu.

Wróć i możesz edytować automatyzację, aby zmienić jej nazwę, chociaż jest to całkowicie opcjonalne.Aby to zrobić, musisz nacisnąć przycisk na ołówku, a następnie wybrać przycisk dla etykiety.Hit Zapisz.

Teraz pozostaje tylko rozpocząć automatyzację, dzięki której Automate będzie świadomy zmian w poziomie naładowania baterii telefonu komórkowego.Tuż pod przyciskami możesz zobaczyć dziennik z postępem warunków i działań.

Pozostało tylko poczekać, aż bateria osiągnie 100% lub skonfigurowaną ilość.W tym czasie telefon odtworzy wskazaną wiadomość za pomocą silnika TTS telefonu komórkowego.Jedynym minusem jest to, że musisz pozostawić telefon odblokowany, aby aplikacja mogła wykonać akcję.Jeśli nie, uruchomi się, gdy tylko go odblokujesz.

Udostępnij Jak sprawić, by Twój telefon z Androidem powiadamiał Cię głosowo, gdy jest w pełni naładowany

Tematy

Udział