Home >Huawei > Czy szpiegują cię za pomocą telefonu komórkowego? Dowiedz się i unikaj tego

Huawei

Time: g-soft

On: Mar/21/2023

Category: Huawei iphone samsung Дигитален живот

Tags: ¿Mi teléfono huawei me está espiando?

Chociaż nie jest łatwo stwierdzić w 100%, czy jesteśmy szpiegowani za pomocą telefonu komórkowego, możemy zgadnąć, czy nasz terminal jest kolejną ofiarą za pomocą poniższych sztuczek.

Połączenia przekazywane

Istnieje kod MMI, który pozwala określić, gdzie przychodzą połączenia, gdy nie są odbierane.Innymi słowy, wskazuje to, czy ktoś aktywował przekierowanie telefonu z samego smartfona lub zdalnie.

Aby dowiedzieć się, czy mamy to skonfigurowane, musimy wybrać * # 62 #, a będziesz mógł dowiedzieć się, czy Twoje połączenia są przekierowywane na numer.Jeśli ten numer nic nie robi, będziesz musiał wykonać ten proces:

  1. Mamy dostęp do aplikacji Telefon.
  2. Stukamy w Ustawienia.
  3. Znajdź przekierowanie i kup, jeśli dodano inny numer niż nasz.
  4. Możemy go również znaleźć w Ustawieniach telefonu, posługując się słowem przekierowania w wyszukiwarce.

Podsłuchany telefon

Możemy również sprawdzić, czy nasz telefon jest włamany przez IMEI.Najłatwiejszym sposobem poznania naszego numeru seryjnego jest wybranie *#06# i zobaczymy długi numer, który jest naszym identyfikatorem (coś w rodzaju DNI naszego urządzenia).Numer ten zwykle pojawia się również na samym pudełku urządzenia, więc jeśli mamy go pod ręką, wystarczy spojrzeć na etykietę, na której widnieje kod kreskowy.

Jeśli widzimy, że na końcu naszego numeru, gdy wpisujemy kod, pojawiają się 2 zera, to znaczy, że ktoś będzie nas podsłuchiwał podczas wykonywania połączeń.Ale będzie jeszcze gorzej, jeśli pojawią się 3 zera, czyli znak, że oprócz słuchania nas mają dostęp do naszych rozmów, wiadomości, plików i zdjęć.

Odkryj szpiegostwo

 Czy szpiegują cię za pomocą telefonu komórkowego?  Dowiedz się i unikaj tego

Ostatnią opcją, którą musimy spróbować wykryć, czy ktoś ingeruje w nasze prywatne rozmowy, jest wybranie kodu *#21# w aplikacji telefonu komórkowego (tak jakbyś dzwonił), a następnie wciśnięcie klawisza połączenia.Ten zestaw symboli i liter pokaże ci status twoich połączeń z pomocą operatora, aby wiedzieć, czy ktoś cię szpieguje.

Sposoby na uniknięcie tego

To, że mamy telefon przebity lub zhakowany, nie jest czymś powszechnym, więc nie jest to łatwe.W ten sposób, jeśli po poprzednich krokach mamy poważne podejrzenia, że ​​może to dotyczyć smartfona, najlepsze rozwiązanie nie istnieje, ale musimy zaufać tym, które mamy.

Wyłącz przekierowanie

Istnieje kod, który poprzez dialer telefoniczny zacznie interpretować nasze preferencje na komórce tak, aby zapomnieć o ustawieniach, które kierowały nasze połączenia na inne telefony i w związku z tym ktoś nas słucha.Mechanizm ten odbywa się za pomocą kodu **## 002#, a następnie kliknięcia przycisku połączenia.

Jeśli to nie zadziała, możemy skontaktować się z operatorem, aby poprosić o usunięcie wszystkich objazdów związanych z naszym numerem telefonu.

Format

Możemy zdecydować się na usunięcie wszystkiego z kontrolowanego telefonu komórkowego, ale zanim to zrobisz, musisz wykonać kopię zapasową swoich zdjęć, filmów i plików i przenieść je do innej jednostki pamięci, ponieważ podczas tego procesu zostaną utracone.Następnie postępujemy zgodnie z tą procedurą:

  1. Uzyskaj dostęp do ustawień telefonu.
  2. Wybierz Kopia zapasowa i resetowanie.
  3. Szukamy opcji Usuń wszystkie dane.
  4. Po ponownym uruchomieniu urządzenia skonfiguruj je od nowa, a wszystkie przekierowania połączeń i potencjalnie zainfekowane aplikacje zostaną usunięte.

Zmiana telefonu komórkowego

Rzadko się zdarza, aby po wykonaniu poprzedniego kroku wszystko pozostało bez zmian, ale jeśli nie zauważysz lub nadal masz podejrzenia, że ​​ktoś Cię obserwuje, najbardziej wskazaną i drastyczną rzeczą byłaby zmiana urządzenia, aby w ten sposób nie można nadal mieć do niej dostęp.I jest to, że jak to się mówi „kiedy pies nie żyje, wściekłość się kończy”.Szybki i skuteczny sposób, aby teraz bardziej zadbać o to, kto ma dostęp do smartfona.

Zmiana numeru

W przypadku, gdy obawiamy się, że ktoś przekierowuje połączenia i podsłuchuje rozmowy telefoniczne, po prostu modyfikując kartę SIM lub nawet zmieniając numer, będziemy bezpieczni.Po zmianie nikt bez dostępu nie może bez problemu odtworzyć rajdu.

Przestrogi

Aby taka sytuacja się nie powtórzyła, musimy wziąć z nią pod uwagę szereg środków ostrożności.W ten sposób upewniamy się, że hackowanie telefonu się nie powtórzy, a nasze życie z technologią znów będzie spokojne.