Home >Huawei >7 niewątpliwych znaków, że ktoś Cię szpieguje

Huawei

Time: g-soft

On: Mar/15/2023

Category: Huawei iphone samsung Дигитален живот

Tags: ¿Mi teléfono huawei me está espiando?

Gotowe

Pojawienie się aplikacji lub procesów, których użytkownik nie zainstalował, jest również zwykle wskazówką, że niektóre usługi nadużywają swoich uprawnień.

Wysokie zużycie procesora

Ukryte procesy działające w tle mają kilka skutków ubocznych, ale główną konsekwencją jest wolniejszy procesor i ogólnie niższa wydajność.

Proces zbierania różnych typów danych w tle oznacza podwojenie liczby zadań, ponieważ musi zostać uruchomiona nie tylko główna aplikacja, z której korzysta użytkownik, ale także program rejestrujący to, co użytkownik wpisuje za pomocą klawiatury, strony internetowe odwiedzasz i ich hasła lub bezpośrednio nagrywa obrazy i dźwięki użytkownika i jego otoczenia.

Jeśli Twój komputer lub smartfon wykazuje nietypowo intensywne użytkowanie procesora i nie reaguje płynnie, dodając objawy przypadkowych zamknięć lub dziwnych zachowań, które opisaliśmy w poprzednim punkcie, opcje, które ktoś Cię szpieguje, rosną wykładniczo.

Nadmierne zużycie baterii

Wzrost zużycia zasobów powoduje również gwałtowne zużycie baterii, co poważnie wpłynie na żywotność baterii.

Jeśli ostatnio zauważysz, że zużycie baterii przez Twoje urządzenie jest niezwykle wysokie, może to być spowodowane tym, że jeden lub więcej programów działa ukrytych w tle, a ponieważ muszą być stale monitorowane w celu przechwycenia każdego ruchu, uniemożliwiają systemowi stosowanie zasad zawieszania aplikacji i programów, których nie używasz, powodując w ten sposób zużycie energii.

10 sposobów na szybsze ładowanie baterii telefonu

Smartfon to prawdziwy komputer, pamiętnik, komunikator społecznościowy, multitool, który mieści się w dłoni.Ale ma ważne ograniczenie, swoją autonomię.Czy są jakieś sztuczki, aby szybciej ładować baterię telefonu komórkowego?

Przeczytaj raport

Ponadto procesy szpiegowskie mogą sugerować wzrost korzystania z usług takich jak GPS utrzymujący Twoją lokalizację, dostęp do przedniej kamery czy kamery internetowej w przypadku laptopów.Przyczynia się to również do wzrostu zużycia energii elektrycznej, a tym samym wpływa na autonomię urządzenia.

Wiadomości, połączenia lub loginy, które nie są Twoje

Jeśli już wykryłeś którykolwiek z tych objawów, powinieneś być czujny i zacząć szukać innych dowodów rzekomego szpiegostwa.

7 niewątpliwych znaków, że ktoś Cię szpieguje

Po pierwszej fazie rejestracji poświadczeń użytkownika i haseł zwyczajowo rozpoczyna się drugą fazę, polegającą na użyciu tych haseł do logowania się do sieci społecznościowych, kont e-mail lub innych usług, z których korzystasz na co dzień do szpiegowania swojej komunikacji.

Poprawa bezpieczeństwa tych usług oznacza, że ​​czasami nowy login jest przekazywany użytkownikowi.Możesz użyć tych dzienników, aby sprawdzić, czy ostatnio rozpoczęły się nowe sesje i czy nie odpowiadają one Twojej aktywności.

Czasami kontrola oprogramowania szpiegującego na urządzeniu jest taka, że ​​pozwala intruzowi zneutralizować powiadomienia o nowym logowaniu lub ominąć mechanizmy uwierzytelniania dwuskładnikowego, ponieważ może również odczytać kody, które usługi wysyłają SMS-em lub pocztą na smartfon użytkownika.

Posłuchaj „Odcinka nr 19: Klucz bezpieczeństwa – Co to jest…? Z Rubénem Andrésem Barbero” na Spreakerze.

Niektóre programy i aplikacje szpiegowskie otrzymują instrukcje za pośrednictwem wiadomości SMS z poleceniami, które mogą nie mieć sensu, gdy użytkownik je czyta, ale które dokładnie wskazują, co program lub aplikacja powinna zrobić.To jeden z 7 jednoznacznych znaków, że ktoś Cię szpieguje.

Dziwne odgłosy podczas połączeń lub nagrywania dźwięku

Czy to prawda, że ​​podczas rozmowy przez telefon z mikrofonu smartfona nie masz takiej samej jakości dźwięku, jak z zestawu głośnomówiącego?Cóż, coś podobnego dzieje się, gdy twój smartfon jest szpiegowany.

Jeśli podczas nagrywania dźwięku lub wykonywania połączeń słyszysz kliknięcia lub dziwne odgłosy, może to być spowodowane tym, że sygnał dźwiękowy odbierany przez mikrofon jest przekierowywany na inny kanał w celu nagrania rozmowy, a stamtąd wysyłany do rozmówcy i odwrotnie.

W ten sposób przechwytywana jest rozmowa, która później zostanie wysłana na zewnętrzny serwer pod kontrolą osób, które Cię szpiegują.

Ta zmiana w normalnym przepływie sygnału audio może prowadzić do artefaktów dźwiękowych, objawiających się słabym dźwiękiem oraz ciągłym trzaskiem i dziwnymi dźwiękami podczas połączeń.

Wyższe zużycie danych nawet przy połączeniach Wi-Fi

Oprogramowanie szpiegujące samo w sobie nie jest niebezpieczne, ponieważ jedyne, co robią, to gromadzenie danych, które generujesz w swojej codziennej rutynie.Prawdziwe niebezpieczeństwo polega na tym, że dane te opuszczają Twój smartfon i są wysyłane na zewnętrzny serwer pod kontrolą każdego, kto Cię szpieguje.Wtedy wszystkie te dane są ujawniane.

Ta transmisja wymaga połączenia danych, więc normalne jest, że obserwujesz zwiększone zużycie danych, ponieważ ukryta usługa wysyła Twoje prywatne dane do atakującego.

Możliwe, że program lub aplikacja została zdebugowana, aby przejść całkowicie niezauważona, więc może wykonać tę operację tylko wtedy, gdy urządzenie jest podłączone do sieci WiFi, aby nie wyczerpać danych użytkownika i zwrócić jego uwagi.

Posłuchaj „Odcinka nr 15: WiFi 6 – Co to jest…? Z Rubénem Andrésem Barbero” na Spreakerze.

Jeśli wykryłeś któryś z jednoznacznych oznak, że ktoś Cię szpieguje, które skomentowaliśmy, zachowaj czujność i monitoruj zużycie danych, nawet w przypadku połączeń Wi-Fi.

Uważaj na kamery

Jednym z najbardziej oczywistych oznak, że jesteś szpiegowany, jest aktywacja kamer, nawet gdy ich nie używasz.

Jest to bardziej widoczne w przypadku laptopów, ponieważ po uruchomieniu kamery zwykle zapala się obok niej dioda LED, pokazując, że pracuje i prawdopodobnie nagrywane są obrazy wideo lub zdjęcia wszystkiego, co się przed nią dzieje.

Bardziej wyrafinowane programy mogą wyłączyć tę diodę LED, więc kamera może działać z wyłączoną diodą LED.Coś tak prostego, jak zakrycie aparatu, gdy nie jest on używany, zapobiegnie robieniu zdjęć bez Twojej zgody.

Można to również ekstrapolować na smartfony i tablety, które mogą aktywować kamery w celu robienia zdjęć użytkownika lub otoczenia.W takim przypadku powolne uruchamianie kamery, zarówno przedniej, jak i tylnej, może być wyraźną wskazówką, że coś przeszkadza w jej uruchomieniu.

Jak uniknąć szpiegowania przez kamerę internetową laptopa?

Kamery internetowe do laptopów umożliwiają prowadzenie wideorozmów z dowolnego miejsca.Jednak to urządzenie może również stanowić poważne naruszenie twojego bezpieczeństwa.Tutaj pokazujemy, jak na zawsze wyłączyć kamerę internetową na laptopie z systemem Windows

Czytaj wiadomości

Gdy ukryte oprogramowanie korzysta z aparatu, jeśli użytkownik chce z niego korzystać, to oprogramowanie musi je udostępnić, aby użytkownik mógł z niego korzystać.Ta zmiana użytkownika powoduje opóźnienie jej aktywacji lub może bezpośrednio powodować błędy podczas uruchamiania aplikacji aparatu.