Hogar >Huawei >Xiaomi nie znajduje się już na amerykańskiej czarnej liście i podpisuje umowę na działanie bez ograniczeń

Huawei

Tiempo: g-soft

On: Sep/27/2022

Categoría: Huawei iPhone Samsung

Etiquetas: ¿Está prohibido el teléfono Huawei en Estados Unidos?

Brak komentarzy DZIŚ MÓWI O

Subskrybuj Engadget Mobile

Otrzymuj e-mail dziennie z naszymi artykułami:

Ricardo Aguilar @mrbrickerr Aktualizacja: Xiaomi potwierdziło zdanie, będąc poza amerykańską czarną listą.

Stany Zjednoczone uzgodniły z Xiaomi usunięcie chińskiej firmy z czarnej listy, na której znajdują się tacy producenci jak Huawei.Oznacza to, że Xiaomi będzie mogło działać i ograniczać inwestycje w Stanach Zjednoczonych bez żadnych ograniczeń.

Po około siedmiu miesiącach konfliktu między Xiaomi a Departamentem Obrony Stanów Zjednoczonych i decyzji sądu uzgodnionej z chińską firmą wydaje się, że wody znów się uspokoiły.

Xiaomi, wolne od jakiejkolwiek blokady w Stanach Zjednoczonych

W styczniu ubiegłego roku Departament Obrony Stanów Zjednoczonych umieścił Xiaomi na swojej czarnej liście.Tym samym dołączył do listy składającej się z 44 innych chińskich firm, wśród których jest obecnie Huawei.W tym przypadku weto Xiaomi uniemożliwiło amerykańskim firmom współpracę i inwestowanie z marką.

Xiaomi nie znajduje się już na amerykańskiej czarnej liście i podpisuje umowę na działanie bez ograniczeń

Decyzja ta zmniejszyła udziały Xiaomi aż o 14% w pierwszych tygodniach blokady, z niepokojem ze strony firmy o szkody, jakie przyniesie ze sobą to weto.

W Xiaomi World Nowy MIUI 13: data premiery, aktualności, kompatybilne modele i wszystko, co myślimy, że o tym wiemy

Xiaomi pozwało rząd USA, twierdząc, że decyzja spowoduje „nieuchronną, poważną i nieodwracalną szkodę, jeśli decyzja pozostanie w mocy, a ograniczenia wejdą w życie”.Ostatecznie sąd zgodził się z Xiaomi zapewniając, że chińska firma nie jest bronią chińskiego rządu, tym samym zamrażając blokadę.

Sytuacja nadal się odwraca na korzyść Xiaomi, a to oznacza, że ​​rząd Stanów Zjednoczonych osiągnął porozumienie w sprawie usunięcia firmy z czarnej listy i wznowienia w ten sposób zwykłych stosunków handlowych.Szczegóły umowy pozostają do poznania, czekając na ostateczne dane 20 maja.

Udostępnij Xiaomi nie znajduje się już na amerykańskiej czarnej liście i podpisuje umowę na działanie bez ograniczeń

Tematy

Udział