Telefon komórkowy nie włącza się ani nie ładuje. Co możemy zrobić?

Hogar >Huawei > Telefon komórkowy nie włącza się ani nie ładuje. Co możemy zrobić?

Huawei

Tiempo: g-soft

On: Jul/05/2022

Categoría: Huawei iPhone Samsung

Etiquetas: huawei p10 es un buen teléfono

Ale nie wolno nam przeoczyć kabla ładującego, który jest równie ważny lub ważniejszy niż samo złącze, które idzie do ściany.Aby upewnić się, że nie zawiedzie, możemy przetestować go na innym smartfonie lub urządzeniu.W ten sposób pozostawimy wątpliwości, czy usterka tkwi w naszym akumulatorze, czy w punkcie połączenia obu.

Uważaj na brud

Problemy, które prowadzą nas do tego, że mobilna bateria nie reaguje, często wynika to z faktu, że bateria lub samo połączenie nie stykają się ze sobą.W takim przypadku pomyślimy, że w porcie ładowania telefonu znajduje się kurz, brud, brud lub inna przeszkoda.Aby wyjść z tej sytuacji nie ma nic lepszego niż szybki cios, ostrożnie przełóż pinezkę do złącza i spróbuj ponownie.

Testy baterii

Jeśli Twój telefon z Androidem nie włącza się pomimo robienia wszystkiego, co widzieliśmy do tej pory, jednym z rozwiązań jest zresetowanie cyklu baterii.W przypadku urządzeń z wymienną baterią wystarczy wyjąć ją, odczekać kilka sekund i włożyć z powrotem.Jeśli Twój smartfon nie ma wymiennej baterii, jak w większości przypadków, naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania urządzenia przez kilka sekund.

W zależności od producenta należy tak trzymać przez 10 do 30 sekund.Im więcej, tym weselej, aż na ekranie pojawi się jakiś obraz lub logo.Nie będzie to niemożliwe, nawet jeśli telefon wydaje się nie mieć baterii, ponieważ w takich przypadkach zawsze istnieje niewielki procent awaryjny.

Następnie ponownie podłączamy telefon do ładowarki i czekamy minutę, aby sprawdzić, czy na ekranie pojawi się ikona ładowania.Jeśli ikona nie pojawia się lub widzimy diodę ładowania, oznacza to, że bateria nie ma wystarczającej mocy, aby włączyć lub wyświetlić jakąkolwiek treść na ekranie.Pozwól, aby telefon ładował się jeszcze przez kilka minut, a następnie spróbuj ponownie.Jeśli będziesz kontynuować wyjście, bateria jest rozładowana.Jeśli zobaczymy jakąkolwiek reakcję, będziemy musieli pomyśleć, że bateria jest w porządku i skupimy się na telefonie komórkowym.

Czy problem tkwi w samym telefonie?

 Telefon komórkowy nie włącza się ani nie ładuje.  Co możemy zrobić?

Nawet jeśli o tym nie pomyślałeś, telefon może być włączony bez twojej uwagi.Możliwe, że problem polega na tym, że ekran jest uszkodzony i nie wyświetla żadnego obrazu.Na szczęście łatwo stwierdzić, czy winowajcą jest ekran.Aby to zrobić, przytrzymaj przycisk zasilania przez 30 sekund, aby wyłączyć telefon i naciśnij ponownie, aby włączyć telefon i uruchomić system.

Teraz poczekaj, aż smartfon wyda dźwięk lub po prostu zadzwoń do siebie z innego numeru, aby sprawdzić (jeśli nie jest wyciszony), czy telefon komórkowy zadzwoni.Innym sposobem sprawdzenia, czy ekran jest winowajcą, jest podłączenie telefonu komórkowego do komputera, jeśli uda nam się nim sterować, będzie to oznaczać nie tylko, że komórka nie jest martwa, ale że możemy robić wszystkie zdjęcia, pliki i ważne elementy przed naprawą ekranu.

Jeśli nawet po wypróbowaniu tego wszystkiego nadal widzisz, że telefon komórkowy się nie włącza, możemy spróbować przywrócić smartfon do stanu fabrycznego.Być może urządzenie włączy się w tym procesie, ale nie może wyjść poza proces rozruchu z powodu uszkodzonej aktualizacji lub nieprawidłowo zainstalowanej pamięci ROM.W takim przypadku możesz spróbować zresetować urządzenie, wykonując twardy reset.

  1. Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania i przycisk zmniejszania głośności przez kilka sekund, aż na ekranie pojawi się logo Androida (Cud, włącza się!)
  2. Użyj przycisków głośności, aby poruszać się w górę iw dół w trybie odzyskiwania.
  3. Wybierz opcję Wyczyść dane / Przywróć ustawienia fabryczne i naciśnij przycisk zasilania, aby zaakceptować.
  4. Na koniec wybierz opcję Wymaż wszystkie dane i jeszcze raz naciśnij przycisk zasilania.
  5. Poczekaj, aż telefon uruchomi się ponownie.

Powinno to przywrócić Twój telefon do życia, ale jeśli nie, możemy mieć do czynienia z awarią sprzętu, której źródłem jest bateria lub inny komponent i która Cię dotyka, lub zabrać telefon do naprawy lub kupić nowy.

Nie musimy stawiać się w najgorszym przypadku, bo czasami jedyne co się stało i co zostanie rozwiązane w serwisie technicznym to to, że akumulator został odłączony od płyty głównej i nie odbiera sygnału.Ale te kroki lepiej zostawić w rękach profesjonalistów, bo dotknięcie baterii, nawet przy pomocy odpowiednich narzędzi, może spowodować zwarcie, które na zawsze psuje telefon i naraża nas na niebezpieczeństwo.