UE wydaje licencje na sprzedaż półprzewodników Huawei do samochodów

Hogar >Huawei >UE wydaje licencje na sprzedaż półprzewodników Huawei do samochodów

Huawei

Tiempo: g-soft

On: Oct/23/2022

Categoría: Huawei iPhone Samsung

Etiquetas: ¿Están prohibidos los teléfonos Huawei en EE. UU.?

Stany Zjednoczone zatwierdziły wnioski licencyjne o wartości setek milionów dolarów dla Huawei, chińskiej firmy telekomunikacyjnej znajdującej się na czarnej liście, na zakup półprzewodników dla jej rozwijającego się biznesu komponentów samochodowych .

Huawei, największy na świecie producent sprzętu telekomunikacyjnego, został dotknięty ograniczeniami handlowymi nałożonymi przez administrację Trumpa na sprzedaż półprzewodników i innych komponentów używanych w jego sprzęcie sieciowym i smartfonach.Administracja Bidena wzmocniła stanowisko w sprawie eksportu do Huawei, odmawiając Huawei licencji na sprzedaż półprzewodników do użytku w urządzeniach 5G lub z nimi.

Jednak w ostatnich tygodniach i miesiącach źródła zaznajomione z procesem składania wniosków powiedziały Reuterowi, że Stany Zjednoczone przyznały licencje upoważniające dostawcom do sprzedaży półprzewodników do Huawei do komponentów pojazdów, takich jak wyświetlacze wideo i czujniki.Zezwolenia te pojawiają się w czasie, gdy Huawei kieruje swoją działalność na produkty mniej podatne na zakazanie przez Stany Zjednoczone.

UE wydaje licencje na sprzedaż półprzewodników Huawei do samochodów

Półprzewodniki do samochodów generalnie nie są uważane za wyrafinowane , co obniża poziom homologacji.Osoba bliska zatwierdzeń licencyjnych powiedziała, że ​​rząd licencjonuje półprzewodniki w pojazdach, które mogą mieć inne komponenty obsługujące 5G.

Polecamy:

Zapytany o licencje motoryzacyjne, rzecznik Departamentu Handlu Stanów Zjednoczonych powiedział, że rząd nadal konsekwentnie egzekwuje politykę licencyjną „w celu ograniczenia dostępu Huawei do produktów, oprogramowania lub technologii do działań, które mogłyby zaszkodzić bezpieczeństwu narodowemu i interesom polityki zagranicznej Stanów Zjednoczonych ”.

Dział Handlu ma zakaz ujawniania zgód lub odmów licencji – dodała osoba.

Rzeczniczka Huawei odmówiła komentarza na temat licencji, ale powiedziała: „Pozycjonujemy się jako nowy dostawca komponentów do inteligentnych pojazdów, a naszym celem jest pomoc producentom samochodów w budowaniu lepszych pojazdów”.

Powołując się na zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego i interesów polityki zagranicznej Stanów Zjednoczonych, Stany Zjednoczone zrobiły wszystko, co możliwe, aby spowolnić rozwój kluczowej działalności Huawei związanej z komunikacją.

AMP