Hogar >Huawei >TEST: Huawei P9, dwoje oczu to nie jedno

Huawei

Tiempo: g-soft

On: Aug/31/2022

Categoría: Huawei iPhone Samsung vida digital

Etiquetas: huawei p9 es un buen teléfono

W tym tygodniu mieliśmy okazję dogłębnie poznać nowy P9, telefon komórkowy przeznaczony dla entuzjastów fotografii, który może pochwalić się tatuażem, za który każdy by się zabił: Leica, niemiecka marka optyczna, która wyprodukowała emblematyczne aparaty w historii, której właściciele - między innymi Henri Cartier-Bresson, Robert Capa i Sebastião Salgado - stworzyli spektakularne i historyczne obrazy.

Za pomocą P9 chińska firma stara się pokazać, że daleko jej do marki, która kopiuje tylko renomowane marki na rynku, takie jak Apple, Samsung, LG czy Motorola i aby przyciągnąć uwagę, jest gotowa proponować ryzykowne innowacje, chociaż w niektóre przypadki są połowiczne.

Podobnie jak wiele innych urządzeń z wyższej półki na rynku, P9 to dobry telefon pod względem wzornictwa, funkcjonalności i wydajności.Jednak jego największą obietnicą jest stworzenie nowej ery, w której świat profesjonalnej i półprofesjonalnej fotografii coraz mniej kłóci się z szybkością i prostotą ruchomych obrazów.

Projekt

Nasze pierwsze obserwacje skupiają się na fizycznych aspektach urządzenia.Przede wszystkim daje poczucie bezpieczeństwa, bo choć jest lekki, to jest odporny na dotyk, dzięki czemu jest praktyczny dla każdego użytkownika smartfona.

Reklama

Jego 5,2-calowy ekran o wysokiej rozdzielczości z 423 punktami na piksel wystarczy, aby docenić obraz zrobiony z telefonu komórkowego, ponieważ zdjęcie jest łatwo dostrzegalne i nie ma przesadnego rozmiaru.

Kolejnym pozytywnym punktem jest lokalizacja czytnika linii papilarnych – umieszczonego z tyłu komputera – w celu odblokowania urządzenia;co pozwala sobie na to bez obaw i wpisuje się w trend innych modeli marki, takich jak Nexus 6P.

Fakt, że dwa obiektywy aparatu nie wystają z obudowy telefonu, tak jak w iPhone 6S czy Galaxy S7, ułatwia czyszczenie.Czynnik, który może wydawać się mało estetyczny, ale bezpośrednio wpływa na ostrość każdego obrazu.

Jednak będąc telefonem skoncentrowanym na fotografii, P9 powinien mieć ekskluzywny przycisk, taki jak niektóre Xperia Z lub X, jako spust migawki.Użytkownik ma do wyboru dwie opcje: zrobić zdjęcie z ekranu telefonu lub, podobnie jak to oferuje Apple, użyć przycisków głośności do robienia zdjęć.Ta ostatnia opcja nie jest zła, ale ze względu na położenie przycisków audio może być nieco niezręczna.Szczególnie dla tych, którzy fotografię planują poważnie.

Aparat

Jeśli chodzi o wrażenia fotograficzne, obiektywy te mają doskonałą ostrość dzięki swojej optyce, dobremu nasyceniu, czyli oferują realizm kolorów, bardziej rozświetlone, żywe, z dobrym kontrastem i optymalnym balansem bieli.

TEST: Huawei P9, dwoje oczu to nie jedno

Dzięki podwójnemu aparatowi czarno-białe ma szeroki zakres dynamiczny, dzięki czemu bez edycji zdjęcia możemy zobaczyć całkowitą biel, całkowitą czerń i szarości, które wzbogacają dobry obraz, nadając głębi i dobrego kontrastu.

Aparat do selfie jest dobry, nie ma zbyt wielu wymagań, spełnia swoją funkcję jaką jest rejestracja miejsca i zdjęcie grupowe.Wzbogacony o opcję „urody”, która automatycznie zmiękcza skórę na próżno.

Ostrość makro, choć trudna do kontrolowania, działa dobrze, pomagając w eksperymentowaniu i wydobywając drobne szczegóły w obiektach.

Jedną z najciekawszych funkcji P9 jest tryb przechwytywania „Light Painting”, który wykorzystuje źródła światła, takie jak pędzle, do kolorowania obrazu tak, jakby malował się w powietrzu.Wyróżnia się tym, że opcja pozwala na podgląd postępów tworzenia w momencie fotografowania, co sprawia, że ​​jesteś bardziej asertywna, jak żadna lustrzanka.

Dwa obiektywy, lepsze obrazy

Burst mniej więcej nie jest tak skuteczny w przypadku obiektów o dużej prędkości

Zdjęcia seryjne zwykle nie są tak skuteczne w przypadku szybkich obiektów

Obrazy na żywo przez cały dzień

Jego dwa czujniki umożliwiają rejestrowanie obrazów o żywych kolorach, nawet w warunkach słabego oświetlenia.

Robienie zdjęć wymaga zainwestowania w dodatkowe akcesoria, takie jak statyw, w przeciwnym razie będziesz wpadał w ciągłe zamiatania.

Robienie zdjęć wymaga zainwestowania w dodatkowe akcesoria, takie jak statyw, w przeciwnym razie będziesz wpadał w ciągłe zamiatania.

Dobre selfie

Aparat oferuje tryb upiększania i panoramę, które umożliwiają robienie lepszych autoportretów.

Tryb ręczny z rozbudowanymi ustawieniami

Użytkownik może bawić się elementami takimi jak przysłona i ekspozycja, aby uzyskać lepsze obrazy.

Telefon posiada tryb malowania światłem, aby pokolorować zdjęcia światłem.

Telefon posiada tryb malowania światłem, aby pokolorować zdjęcia światłem.

Profesjonalna czarno-biała

Dzięki unikalnej matrycy monochromatycznej możliwe jest rejestrowanie czarno-białych obrazów o wysokim poziomie szczegółowości.

Niektóre tryby nie są aż tak przydatne

Tryb selektywnego ustawiania ostrości to interesująca funkcja, ale taka, która zwykle kończy się zepsuciem zdjęć.

Świat z bliska.Makro zespołu jest całkiem dobre.

Makro zespołu jest całkiem dobre.

Podobnie opcja „nocnego zdjęcia” oferuje bardzo przyjemny efekt, ponieważ gra świateł i cieni uwydatnia kolor obrazu.

Jest jednak coś, o czym Huawei nie mówi.Aby urzeczywistnić te dwie ostatnie opcje, konieczne jest uzupełnienie go o więcej sprzętu: statyw z adapterem do telefonu komórkowego, w przeciwnym razie więcej niż dobre zdjęcia będziesz miał do czynienia z ujęciami niestabilnymi, przesuniętymi lub uszkodzonymi.

P9 to doskonała opcja do robienia zdjęć w niektórych opcjach ręcznych;jednak nie wszystkie aplikacje na to pozwalają.Przykładem jest opcja burst, nawet jeśli masz dobre światło, nie jest ono w stanie zamrozić ruchu.Coś ważnego, jeśli chcesz uchwycić takie momenty, jak podanie z meczu tenisowego, ponieważ zwiększenie prędkości w trybie ręcznym powoduje zablokowanie opcji serii i utratę absolutnej kontroli.

Wreszcie, selektywne ogniskowanie, które generuje sztucznie, jest złe, ponieważ to, co powinno być nieostre, staje się tylko rozmazane lub mętne i nie ma tej samej jakości, co optycznie tworzone zdjęcie o małej głębi ostrości.

Wydajność

Jak każdy telefon w swoim asortymencie, P9 spełnia wymagania wymagających użytkowników.Telefon wykorzystuje autorski procesor Huawei, ośmiordzeniowy procesor Kirin 955, procesor graficzny i 4 GB pamięci RAM, co ułatwia bezproblemowe wdrażanie wielu aplikacji i gier wideo o wysokim poziomie zapotrzebowania.

W pamięci telefon ma 32 GB pojemności i możliwość rozbudowy przez microSD.Coś ważnego, jeśli głównym zastosowaniem, jakie mu to nada, jest fotografia.

Jego akumulator, choć nie największy na rynku, ma 3000 miliamperów, co stawia go na tym samym poziomie, co niektóre z najbardziej luksusowych urządzeń na rynku.

wniosek

Czy aparat w P9 jest lepszy niż iPhone 6s, 6s Plus czy Galaxy S7?Tak, nie tylko ze względu na technologię kryjącą się za czujnikami, ale ze względu na liczbę trybów i funkcji, które oferuje.Co prawda nie zawsze zrobisz zdjęcia w trybie „Malowanie światłem” i jeśli nie wiesz, co robisz w trybie manualnym, lepiej robić zdjęcia funkcją automatyczną.

Są to jednak opcje i dla konsumentów możliwości wyboru są zawsze lepsze.

Czy P9 jest lepszym telefonem niż urządzenia Apple czy Samsung?Niekoniecznie.W wykonaniu można by powiedzieć, że jest im nawet gorszy.Jednak telefon Huawei ma czynnik, który może przyciągnąć uwagę tych, którzy szukają telefonu z doskonałym aparatem, dobrą wydajnością i tym, że jego cena nie przekracza 13 000 pesos, P9 jest tuż nad nim we wszystkich tych aspektach.

Huawei nie tylko zmienia branżę, ale prezentuje kolejny dobry telefon na rynku.Ale twój aparat jest być może obietnicą, że w pewnym momencie technologia aparatów mobilnych może wstrząsnąć tytanami profesjonalnej fotografii.Na razie ta przyszłość jest jeszcze odległa.