Recenzja: Huawei P20, najlepszy aparat w smartfonie

Hogar >Huawei >Recenzja: Huawei P20, najlepszy aparat w smartfonie

Huawei

Tiempo: g-soft

On: Aug/01/2022

Categoría: Huawei iPhone Samsung

Etiquetas: huawei p20 es un buen teléfono

W tym momencie nie dziwi fakt, że Huawei robi świetne telefony.Są trzecim co do wielkości sprzedawcą na świecie, zaraz za Apple i Samsungiem, a duża część tego wynika z tego, że produkują trwały, niezawodny i zaawansowany technologicznie sprzęt (w samym 2017 roku zainwestowali 14 000 milionów dolarów w badania i Rozwój).Dobrym tego przykładem jest P20.

Zaprezentowany w Paryżu na początku roku nowy członek rodziny P rozszerza sojusz chińskiej firmy z niemieckim domem Leica, który jest jednym z najwyższych autorytetów w dziedzinie fotografii i podobnie jak seria Mate jest dostępny w kilku wersjach, od średniej klasy Lite po wersję Pro - pierwszy smartfon z potrójnym aparatem - na rynek Premium.

To jest tego warte?Przetestujemy to dla Ciebie.

Projekt i materiały

Orientacja twoich soczewek ma więcej niż tylko estetyczny cel.Szczegóły dotyczące aparatów znajdują się w dalszej części recenzji, ale pomysł Huawei jest taki, aby podczas robienia zdjęć sprzęt był w dużej mierze używany poziomo, tak jak miałoby to miejsce w przypadku tradycyjnej Leiki, czyli ukłonu w stronę niemieckiej marki.Z tego powodu wszystkie informacje o czujnikach i obiektywach, a także emblemat Huawei mają tę samą orientację.

Tak, P20 wygląda bardzo podobnie do iPhone’a X, ma niemal bezramkowy wyświetlacz z wycięciem u góry, jego rama jest również z polerowanego metalu i tak, jego aparaty są rozmieszczone podobnie.Na jego obronę możemy powiedzieć, że materiały są bardzo wysokiej jakości, a detale na rewersie nadają mu bardzo szczególnego charakteru.

To powiedziawszy, zarówno P20, jak i P20 Pro wyglądają i działają jak sprzęt premium.Z odpowiednio ekranami 5,8 i 6,1 nie są dużo większe niż ich poprzednicy, a przy 7,7 mm mają dokładnie taką samą grubość jak iPhone X i są o 0,8 mm cieńsze niż Galaxy S9.

W przeciwieństwie do innych modeli z tej serii, P20 stara się zachować prostotę i ma tylko trzy fizyczne przyciski: zasilanie i dwa do regulacji głośności (brak dedykowanego przycisku dla Asystenta Google lub aparatu) oraz czujnik odcisków palców. środek podstawy z przodu, co jest szczęśliwe, ponieważ służy również jako gładzik, bez przycisków nawigacyjnych.

Jeszcze jedno: nie szukaj portu słuchawkowego 3,5 mm, nie znajdziesz go.

Zdjęcie: Arturo Luna i Raúl Martínez / Forbes México.
Zdjęcie: Arturo Luna i Raúl Martínez / Forbes México.
Zdjęcie: Arturo Luna i Raúl Martínez / Forbes México.
Zdjęcie: Arturo Luna i Raúl Martínez / Forbes México.
Zdjęcie: Arturo Luna i Raúl Martínez / Forbes México.
Zdjęcie: Arturo Luna i Raúl Martínez / Forbes México.
Zdjęcie: Arturo Luna i Raúl Martínez / Forbes México.
Zdjęcie: Arturo Luna i Raúl Martínez / Forbes México.
Zdjęcie: Arturo Luna i Raúl Martínez / Forbes México.
Zdjęcie: Arturo Luna i Raúl Martínez / Forbes México.

Kamery

Recenzja: Huawei P20, najlepszy aparat w smartfonie

Jest to zdecydowanie główna atrakcja P20, a ponieważ istnieje różnica w specyfikacjach obu modeli, podajemy je poniżej.

P20

Na rewersie P20 ma podwójny aparat 12 MP (f/1,8, 27 mm, 1/2,3″, 1,55 µm) ze stabilizatorem optycznym, który jest połączony z sensorem 20 MP (f/1,6, 27 mm), oba z Leica optyka.

P20 Pro

Ponieważ dwa to za mało, na szczyt gamy serii P na ten rok są trzy: główny sensor 40 MP (f/1,8, 27 mm, 1/1,7″) oraz wtórny monochromatyczny 20 MP (f/1,6, 27 mm, 1/2,7 ″) i trzeci teleobiektyw 8 MP (f/2,4, 80 mm, 1/4 ″), które umożliwiają 3-krotny zoom optyczny i 5-krotny zoom hybrydowy.Wszystkie trzy z optyką Leica.

Pomimo tego, że sensor 40 MP może brzmieć szalenie (coś takiego nie widzieliśmy przez 5 lat, od czasu Lumii 1020), w rzeczywistości P20 Pro działa domyślnie na 10 MP, dając każdemu czterokrotnie więcej światła piksel, a tym samym zapewnia obraz o znacznie wyższej jakości.

Tutaj znajdziesz przykłady tej samej klatki przy 10 MP i 40 MP.

Wynik

Choć na papierze różnice mogą wydawać się radykalne, ostatecznie wyniki są bardzo podobne.To prawda, trzy aparaty Pro mają bardziej solidne funkcje, ale nie są tak dalekie od standardowej wersji.W rzeczywistości oba zespoły jako pierwsze przekroczyły 100 punktów oceny od firmy analitycznej DxOMark, z 102 dla P20 i 109 dla P20 Pro.

Aby spojrzeć na to z innej perspektywy, innymi godnymi uwagi konkurentami, liderami w tej kategorii, są Galaxy S9 + (99 punktów), Google Pixel 2 (98) i iPhone X (97).

Ocena DxOMark wynika z jakości zdjęć w każdych warunkach oświetleniowych oraz zastosowania sztucznej inteligencji, która automatycznie rozpoznaje sceny i odpowiednio dostosowuje parametry.

W tym dziale warto zwrócić uwagę na coś wyjątkowego w P20: jego optyczna stabilizacja poprzez sztuczną inteligencję umożliwia nawet lekkie skanowanie bez konieczności używania statywu.Wynik jest wyjątkowy, eliminując mimowolne zamiatanie ręką:

Więcej przykładów zdjęć zrobionych za pomocą P20 i P20 Pro znajdziesz na naszym koncie Flick.

Innym ważnym powodem ocen 109 i 102 punktów jest niezwykła zdolność telefonów do przechwytywania ruchomych obrazów z prędkością 960 klatek na sekundę (fps).

Chociaż funkcja super slow motion przy tych prędkościach jest obecna w innych urządzeniach (po raz pierwszy widzieliśmy ją w Xperii XZ Premium, a później w Galaxy S9), w przypadku P20 jest wyjątkowo dobra, mimo że występuje w HD ( 1280 × 720 pikseli).Powód jest prosty: połączenie większego sensora i zastosowanie sztucznej inteligencji pozwala na stabilizację optyczną i większe natężenie światła nawet w tych trudnych warunkach.Tutaj znajdziesz kilka przykładów:

P20, stawiając P w mocy.# 960FPS

Wysłane przez Carlos Morales w środę, 25 kwietnia 2018

Ekrany

5,8-calowy wyświetlacz LCD o gęstości 429 pikseli na cal.

Tymczasem P20 Pro ma 6,1-calowy ekran AMOLED o gęstości 408 pikseli na cal.

Główna różnica między ekranem LCD a ekranem AMOLED polega na tym, że drugi zapewnia jaśniejsze kolory i głębszą czerń dzięki możliwości niezależnego wyłączania pikseli, dzięki czemu zużywa mniej energii.Większa jakość obrazu na dłużej.

Oba ekrany posiadają górną „zakładkę”, czyli markę smartfonów z 2018 roku i pozwala pokryć większą powierzchnię frontu sprzętu, jednocześnie dając miejsce na głośnik i główny aparat.

Wydajność

Oba modele posiadają ośmiordzeniowy procesor Kirin 970 (4 wysokowydajne działające z prędkością 2,4 GHz i 4 działające z wysoką wydajnością, z prędkością 1,8 GHz).Podobnie mają ten sam procesor graficzny.Jeśli chodzi o pamięć RAM, podczas gdy P20 ma 4 GB, P20 Pro ma 6.

Połączenie tych specyfikacji i oprogramowania Huawei EMUI 8.1, dostosowanie systemu Android 8.0 (Oreo) przez firmę umożliwia rozpoznawanie twarzy, przechwytywanie wideo 960 fps, prędkość pobierania plików powyżej 1 Gigabit na sekundę i wszystko, czego można oczekiwać od telefonu z tego zakresu. zrobić bez zjadania baterii.

Bateria i ładowanie

Standardowa wersja ma baterię o pojemności 3400 mAh, podczas gdy Pro ma 4000 mAh.Oba mają szybkie ładowanie przez port USB-C, co jest niezbędne w czasach intensywnego użytkowania sprzętu.Zwykle możesz przyjechać w nocy z 15 lub 20% opłatą, ale jeśli masz zaplanowany pracowity dzień, w którym będziesz często korzystać z telefonu, na pewno będziesz potrzebować pit stopu ze względu w dużej mierze na duży ekran sprzętu .

Jedną z rzeczy, które chcielibyśmy zobaczyć w P20, jest bezprzewodowe ładowanie, które jest bardziej powszechne w sprzęcie z serii Premium.

Balansować

P20 i P20 Pro to dwa z najlepszych urządzeń na rynku i zdecydowanie najlepsze aparaty w smartfonie.Na ich korzyść grają optyka Leica, jakość wykończenia, odporność na wodę i kurz w przypadku Pro i jego cena (odpowiednio 13 799 i 16 999 pesos), podczas gdy przeciwko nim mają brak bezprzewodowego ładowania i miejsca na rozszerz pamięć za pomocą karty Micro SD.Ale czy warto?Zdecydowanie tak.