Hogar >Huawei >Osoby niepełnosprawne mogą teraz sterować telefonami za pomocą gestów twarzy

Huawei

Tiempo: g-soft

On: Sep/24/2022

Categoría: Huawei iPhone Samsung

Etiquetas: ¿Está prohibido el teléfono Huawei en Estados Unidos?

Google wypuściło dwa nowe narzędzia, które pozwalają na działanie uczenia maszynowego i przednich aparatów smartfonów poprzez wykrywanie ruchów oczu i twarzy.

Użytkownicy mogą skanować ekran swojego telefonu i wybierać zadania, uśmiechając się, unosząc brwi, otwierając usta lub patrząc w lewo, w prawo lub w górę.

„Aby uczynić Androida bardziej dostępnym dla wszystkich, wprowadzamy nowe narzędzia, które ułatwiają sterowanie telefonem i komunikację za pomocą gestów twarzy” – powiedział Google.

Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom szacują, że 61 milionów dorosłych w Stanach Zjednoczonych żyje z niepełnosprawnością, co skłania Google i rywali Apple i Microsoft do uczynienia dla nich produktów i usług bardziej dostępnymi.

ZOBACZ TEŻ:

Senatorowie USA przedstawiają ustawę regulującą sklepy z aplikacjami Apple i Google

„Każdego dnia ludzie używają poleceń głosowych, takich jak„ hej, Google ”, lub rąk, aby nawigować po swoich telefonach” – wyjaśnił gigant technologiczny w poście na blogu.„Jednak nie zawsze jest to możliwe dla osób z poważnymi zaburzeniami mowy i motoryki”.

Zmiany są wynikiem dwóch nowych funkcji, jednej zwanej „Przełącznikami aparatu”, która pozwala ludziom używać twarzy zamiast przesuwania i stukania w interakcję ze smartfonami.

Aktywuj projekt

Osoby niepełnosprawne mogą teraz sterować telefonami za pomocą gestów twarzy

Drugą jest Project Activate, nowa aplikacja na Androida, która pozwala ludziom używać tych gestów do wyzwalania akcji, na przykład odtworzenia nagranej frazy przez telefon, wysłania wiadomości tekstowej lub wykonania połączenia.

„Teraz każdy może używać ruchów oczu i gestów twarzy dostosowanych do ich zakresu ruchu, aby poruszać się po telefonie, bez użycia rąk i głosu” – powiedziała firma.

Apple, Google i Microsoft konsekwentnie wdrażają innowacje, które sprawiają, że technologia internetowa jest bardziej dostępna dla osób niepełnosprawnych lub dla których wiek utrudnia niektóre zadania, takie jak czytanie.

Cyfrowi asystenci sterowani głosem wbudowani w głośniki i smartfony mogą umożliwić osobom z problemami ze wzrokiem lub ruchem informowanie komputerów, co mają robić.

ZOBACZ TEŻ:

Facebook prezentuje swoje pierwsze inteligentne okulary

Istnieje oprogramowanie, które identyfikuje tekst na stronach internetowych lub w obrazach, a następnie odczytuje go na głos, a także automatyczne generowanie napisów, które pokazują, co jest powiedziane w filmach.

Funkcja AssistiveTouch, którą Apple wbudowała w oprogramowanie obsługujące jego smartwatch, umożliwia sterowanie ekranami dotykowymi poprzez wykrywanie ruchów, takich jak uszczypnięcie palca lub dłoni.

Apple powiedział w poście, że „ta funkcja działa również z VoiceOver, dzięki czemu możesz nawigować po Apple Watch jedną ręką podczas używania laski lub noszenia zwierzęcia usługowego”.

Gigant komputerowy Microsoft ze swojej strony opisuje dostępność jako niezbędną do szkolenia wszystkich za pomocą narzędzi technologicznych.

„Aby umożliwić transformacyjną zmianę, dostępność musi być priorytetem” – zacytował.„Naszym celem jest zintegrowanie go z tym, co projektujemy dla każdego zespołu, organizacji, klasy i domu”.

* Z informacjami z AFP.

Połącz się z Głosem Ameryki!Subskrybuj nasz kanał na YouTube i aktywuj powiadomienia lub śledź nas na portalach społecznościowych: Facebook, Twitter i Instagram.