Dowiedz się, jak robić lepsze zdjęcia za pomocą Huawei P10

Hogar >Huawei >Dowiedz się, jak robić lepsze zdjęcia za pomocą Huawei P10

Huawei

Tiempo: g-soft

On: Jul/14/2022

Categoría: Huawei iPhone Samsung

Etiquetas: huawei p10 es un buen teléfono

Dowiedz się, jak robić lepsze zdjęcia za pomocą Huawei P10 |Trendy cyfrowe w języku hiszpańskim

  1. Fotografia

Czy chcesz robić profesjonalne portrety swoim Huawei P10?Powiemy Ci, jak to zrobić

Autor:María Lopes 1 z 7

Huawei P10 ma z tyłu aparat Leica z dwoma obiektywami, podobnie jak P9 i Mate 9, ale ma też kilka fajnych nowych funkcji oprogramowania, takich jak oszałamiający tryb fotografii portretowej i tryb bokeh przedniego aparatu.Jeśli jednak chcesz zrobić wysokiej jakości zdjęcie, nie możesz po prostu zostawić wszystkiego w telefonie.Dowiedz się, jak robić lepsze zdjęcia za pomocą Huawei P10 i jak najlepiej wykorzystać możliwości aparatu.

Warto wykluczyć, że ostatnio, aby zademonstrować wszystkie możliwości aparatu P10, Huawei zdecydował się zorganizować „Photo Masterclass” prowadzone przez profesjonalnego fotografa Manfreda Baumanna, znanego z przykuwających uwagę portretów celebrytów i zastosowania monochromatycznego.A prawda jest taka, że ​​nie mogliśmy się powstrzymać od wcielenia w życie wszystkich jego rad.

Podczas gdy używaliśmy nowego telefonu Huawei w naszych praktykach, wskazówki, które podzielimy poniżej, dotyczą zarówno P9, jak i Mate 9, a także większości innych aparatów z dwoma obiektywami w trybie ręcznym.Nie martw się, jeśli tryb ręczny wydaje ci się skomplikowany, w rzeczywistości używamy trybu automatycznego do wszystkich udostępnianych tutaj obrazów i niektórych edycji postprodukcji.

Zbliżać się

Nie bój się przykładać aparatu do twarzy fotografowanej osoby.Baumann podszedł bardzo blisko, kilkakrotnie prawie wypełniając kadr, ale naprawdę dobrze sprawdził się podczas fotografowania monochromatycznego na surowym, pozbawionym cech tle.Aby wykonać konkretny portret, stanął na krześle, około pół metra przed obiektem.Doceniono również to, jak eksperymentował z różnymi kątami i postawami.

Jeśli twój aparat ma tryb bokeh, taki jak P10, usunie szczegóły w tle.Zrobiliśmy kilka spektakularnych zdjęć przed oknem z widokiem na Barcelonę, ale nie przesadza to ani nie umniejsza twarzy osoby na zdjęciu.Jednak staraliśmy się również wykadrować obiekt na pozbawionym cech tle, alternatywnym sposobem uczynienia go centralnym punktem obrazu.

Zignoruj ​​kamerę

Tak, wydaje się to banałem, ale to naprawdę działa.Baumann wyjaśnił, że zrobił wiele zdjęć celebrytom, ale wielu nie jest modelkami i początkowo czuli się nieswojo pozując do aparatu.Dlatego lepiej jest starannie wybierać swoje chwile, po tym, jak osoba się zrelaksuje i zachowywać naturalnie.

Dowiedz się, jak robić lepsze zdjęcia za pomocą Huawei P10

Robiliśmy sobie nawzajem zdjęcia w zabawnym otoczeniu i śmiejąc się z tego, powstawały zabawne, optymistyczne i szczęśliwe obrazy.Cofanie się i obserwowanie tego, co dzieje się wokół ciebie, zwłaszcza jeśli ludzie nie czują się komfortowo z aparatem, może dać najlepsze rezultaty.

Monochromia

Bez wątpienia tę jakość najlepiej widać w Huawei P10, Mate 9 i P9, ponieważ te aparaty są wyposażone w dedykowany monochromatyczny obiektyw Leica, a także zapewniają szczegółowe czarno-białe obrazy.Jednak zdjęcia zrobione innymi aparatami będą miały filtry, które dają podobny efekt.Byliśmy w jasnym pokoju z wysokim sufitem, dużymi oknami i ścianami w neutralnych kolorach.Popołudniowe światło tworzyło cienie, które można było twórczo wykorzystać podczas fotografowania za obiektem.W takim przypadku staramy się, aby partie twarzy były zacienione.

Ale jeśli chcesz umieścić światło przed obiektem, najlepiej wybrać ciemne lub zacienione tło.Światło sprawia, że ​​jest prawie czarne, ale obiekt pozostaje oświetlony.Tryb bokeh przyciemnia każdy szczegół, umożliwiając zobaczenie obiektu przed obrazem.W naszych testach odnieśliśmy sukces tą metodą, robiąc zdjęcia w ustawieniach, których nigdy byśmy nie brali pod uwagę.

Światła i cienie

Nie popadaj w obsesję na punkcie robienia najlepszego możliwego zdjęcia za pierwszym razem.Bierzesz kilka, a następnie je edytujesz.Większość aplikacji aparatu ma rozbudowane funkcje edycji, które mogą zmienić ostateczny wynik po zrobieniu zdjęcia.Jeśli robiłeś zdjęcia portretowe lub bokeh na P10, możliwe, że punkt ostrości może ulec zmianie.

Dlatego naszą główną rekomendacją jest to, aby zamiast zmieniać ustawienia jasności i kontrastu, baw się światłem lub odbiciami i cieniami.Korekty te wyeksponowały więcej szczegółów lub sprawiły, że ujęcia były jeszcze bardziej efektywne.

Przytnij obraz twórczo

Cały czas robiliśmy to źle!Bardzo często zdarza się, że regularnie przycinamy nasze obrazy, pozostawiając fotografowany obiekt, aby wyróżniał się w całym środku kompozycji, jednak w tej sytuacji zalecamy przycięcie twarzy w dół i umieszczenie boku zdjęcia.

Bardzo ważne jest, abyś wyszedł z konwencjonalności i bawił się rozmiarami.Baumann odciął nam czubki głów, co o dziwo wypadło świetnie.Jakby tego było mało, odrobiłem też ramiona i zminimalizowałem szczegóły tła.To prosta, ale niezwykle skuteczna sztuczka, która może zmienić zwykłe selfie w godną, ​​profesjonalną fotografię.

Nie bądź nieśmiały

Być może najważniejsza rada, jaką możemy się podzielić, pochodzi z naszych własnych doświadczeń związanych z robieniem zdjęć.Wielu z nas prawdopodobnie nie uważa się za fotogeników (w tym my sami).Nie oznacza to jednak, że nie możemy wyjść ładnie.

Dzięki naszemu doświadczeniu z Baumannem przekonaliśmy się, że nie zawsze chodzi o problem;chodzi o zrobienie odpowiedniego zdjęcia we właściwy sposób, w odpowiednim środowisku, a następnie wykorzystanie dostępnych narzędzi do kreatywnego skomponowania atrakcyjnego obrazu końcowego.Podobnie jak my, możesz być naprawdę zaskoczony i bardzo zadowolony z efektu końcowego.

Spędziliśmy wspaniałe popołudnie, ucząc się, jak w pełni wykorzystać możliwości aparatu Leica P10 i mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci również w pełni go wykorzystać.Co najlepsze, obecnie istnieje wiele telefonów z dwoma obiektywami, które wytwarzają efekty bokeh, od iPhone'a 7 Plus i Honor 6X, po ZTE Blade V8 Pro i Xiaomi Redmi Pro, co oznacza, że ​​możesz zastosować te wskazówki na nich również urządzenia.

Zalecenia redaktora

Canon przestanie tworzyć wysokiej klasy lustrzanki cyfrowe

Najlepsze aplikacje do edycji zdjęć w telefonie

Instax Mini, nowy aparat Fujifilm, który drukuje zdjęcia

Z 9, nowy aparat firmy Nikon, który nagrywa wideo 8K

Najlepsze ciężarówki, które możesz kupić w 2022 r.

Dlaczego gry Electronic Arts NFL nazywają się Madden?

T-Mobile ma nową lukę w zabezpieczeniach

Najlepsze telefony komórkowe Motorola, które możesz kupić w 2022 r.

Nowy zwiastun Batmana ma tajną witrynę Człowieka-Zagadki

Bez śladu: jak zniszczyć dysk twardy

To oficjalne: Disney ujawnia, jak Boba Fett przeżył Sarlacc

Ukryta skarga animatora Akira wychodzi na jaw 33 lata później

Jak wyłączyć aplikacje śledzące na iOS i Androidzie

Popraw swój styl życia Przegląd produktów, nowości technologiczne, narzędzia do nawigacji w cyfrowym świecie.

Digital Trends Media Group może zarabiać prowizję, gdy robisz zakupy za pośrednictwem linków na naszych stronach © 2021 Digital Trends Media Group, firma Designtechnica.Wszelkie prawa zastrzeżone.