Hogar >Huawei >Czy HarmonyOS jest bezpieczniejszy niż Android?

Huawei

Tiempo: g-soft

On: Mar/01/2023

Categoría: Huawei iPhone Samsung vida digital

Etiquetas: ¿Es mi teléfono huawei seguro?

Jedną z cech charakterystycznych tego systemu jest to, że Huawei opracował własne mikrojądro.Jądro to w zasadzie jądro, które zapewnia dostęp do sprzętu.Android jest oparty na Linuksie, podczas gdy HarmonyOS ma tylko niewielką jego część.

Przyczynia się to do znacznie wyższego poziomu bezpieczeństwa, ponieważ efektywniej zarządza uprawnieniami aplikacji.W rzeczywistości mikrojądro azjatyckiej firmy nie zapewnia opcji zrootowania telefonu.

Najwyższe bezpieczeństwo

Zastosowanie tej technologii znacznie zwiększa możliwości bezpieczeństwa sprzętu.Dyrektor generalny Huawei, Yu Chengdong, potwierdził ponadto, że każdy z tych mikrojąder może być indywidualnie blokowany.Co zapewnia bardziej zaawansowane środki bezpieczeństwa.

Czy HarmonyOS jest bezpieczniejszy niż Android?

Według niego nowy system operacyjny zdał egzamin oceniany przez różne firmy zajmujące się bezpieczeństwem, a jedna z nich gwarantuje, że HarmonyOS jest oceniany na poziomie 5 i 5+.Oznacza to, że system jest najbezpieczniejszy ze wszystkich, ponieważ inne, takie jak Android, osiągają tylko poziom 3.

Oczywiście są to informacje dostarczane przez markę, ale ostateczny werdykt należy do użytkowników.Problem polega na tym, że w Hiszpanii trudno jest przetestować swoje możliwości bezpieczeństwa, ponieważ system został uruchomiony dopiero w Chinach, o czym wspomnieliśmy na początku.Z drugiej strony pojawienie się Huawei Nova 9 na terytorium Hiszpanii wydaje się prawie na pewno wskazywać, że przez jakiś czas będziemy kontynuować EMUI.