Hogar >Huawei >Huawei P10 Lite, analiza i opinia

Huawei

Tiempo: g-soft

On: Jul/13/2022

Categoría: Huawei iPhone Samsung

Etiquetas: huawei p10 es un buen teléfono

Analiza

Ale zanim przejdziemy do pełnej analizy Huawei P10 Lite, najpierw ważne jest, aby wyjaśnić, gdzie dokładnie ten telefon znajduje się w katalogu firmy.W tej chwili na rynku dostępnych jest wiele wersji Lite telefonów Huawei i logiczne jest, że użytkownik jest zdezorientowany przy wyborze między jednym a drugim.O ile prawdą jest, że wszystkie najnowsze Lite firmy poruszają się w tym samym przedziale cenowym (mniej niż 300 euro), zarówno w teorii, jak i w praktyce istnieje wiele różnic między jednym a drugim.

Tabela cenHuawei P10 LiteP8 Lite (2017)P9 LiteP8Lite (2015)
Ekran5,2"5,2"5,2"5"
Rezolucja1920 x 1080 pikseli1920 x 1080 pikseli1920 x 10801280 × 720
EdytorKirin 658Kirin 655Kirin 650Kirin 620
Pamięć RAM4 GB / 32 GB (z microSD)3 GB / 16 GB (z microSD)2-3 GB/16 GB (z microSD)2 GB / 16 GB (z microSD)
Cena £+ -280 euro (349 euro oficjalna cena)239 euro (choć już jest taniej)+ -220 euro+ -150 euro

Z jednej strony Huawei P10 Lite jest technicznie najlepszy ze wszystkich Huawei Lite w tej chwili.Jest to ten, który zawiera najmocniejszy procesor (Kirin 658), ten z największą ilością pamięci RAM (4 GB) i ten z największą ilością pamięci wewnętrznej (32 GB).Co prawda są też najdroższe (jego cena w tej chwili wynosi około 280 euro, ale oficjalnie kosztuje 349 euro), a w tej analizie dokładnie sprawdzimy, na ile warto kupić najnowszego Lite w porównaniu do innych modele z tej samej serii.

Przetestowaliśmy wszystkie Lite: Huawei P8 Lite (2017), analiza i opinia |P9 Lite, recenzja |P8 Lite (2015), recenzja

Pod swoim 5,2-calowym ekranem o rozdzielczości Full HD Huawei P10 Lite może pochwalić się specyfikacjami technicznymi, które na papierze nie powinny odbiegać od konwencjonalnego użytkowania telefonu.Ponadto działa pod kontrolą systemu Android 7.0 Nougat, ma 12-megapikselowy aparat główny i obsługuje jego autonomię przy pojemności akumulatora 3000 mAh.

Ale teoria to jedno, a praktyka to zupełnie co innego.Lepiej zacznijmy bezpośrednio od przeglądu P10 Lite, abyśmy mogli przedstawić swoje przemyślenia na temat każdej funkcji tego telefonu.Porozmawiajmy najpierw o jego konstrukcji.

Analiza wideo

Design: co wszyscy wiemy o serii Lite

Zobacz galerię

14 obrazów

Projekt Huawei P10 Lite: zdjęcia telefonu komórkowego średniej klasy

(14 obrazów)

Pod względem wzornictwa Huawei P10 Lite to nic innego jak kontynuacja poprzednich modeli z gamy Lite.Boczne krawędzie wykonano z metalu, ale tył to wciąż warstwa plastiku pokryta szklaną osłoną, która według Huawei zapewnia ochronę na poziomie 7H przed uderzeniami i zarysowaniami (czyli jak zdecydowana większość ochraniaczy na telefony komórkowe) Ekran jest chroniony autorską technologią firmy, a nie Corning Gorilla Glass 5 , jak ma to miejsce w Huawei P10, P10 Plus czy Mate 9.

Huawei P10 Lite to telefon komórkowy, który już ze względu na rozmiar ekranu (5,2") daje jasno do zrozumienia, że ​​nie jest on trudny w obsłudze jedną ręką. Możemy sięgnąć praktycznie do każdej części ekranu bez konieczności korzystania z Przyciski zasilania i głośności (znajdujące się po prawej stronie) są bardzo łatwo dostępne dla palców.

W rzeczywistości widzimy, że w tym telefonie z gamy LiteHuawei wykorzystano rozmieszczenie elementów bardziej niż dobrze znanych na rynku: gniazdo słuchawkowe na górze, port microUSB na dole i gniazdo SIM na lewo.Z przodu mamy diodę powiadomień nad ekranem oraz przyciski systemu operacyjnego w interfejsie.Etui, na wypadek, gdyby ktoś się zastanawiał, nie jest zdejmowane.

Tabela rozmiarówHuawei P10 LiteSamsung Galaxy A5 (2017)Moto G5 PlusBQ Aquaris X Pro
Rozmiar ekranu5,2"5,2"5,2"5,2"
Wymiary

146,5 x 72 x 7,2 mm

146 gramów

146,1 x 71,4 x 7,9 mm

157 gramów

150,2 x 74 x 7,7 mm

155 gramów

146,5 x 72,7 x 7,8 mm

158 gramów

W dłoni czuje się jak bardzo wytrzymały telefon, a zarówno jego waga (146 gramów), jak i grubość (7,2 milimetra) sprawiają, że ten model należy do elitarnej ligi telefonów komórkowych, które nawet w przedziale cenowym zawartości, w którym się znajdują, nie zaniedbuj jego wymiarów.Polecana alternatywa dla Huawei, jak np. Samsung Galaxy A5 (2017), waży 157 gramów i osiąga 7,9 milimetra grubości.

To obecnie najpopularniejsze telefony Huawei w sklepach

Jeśli porównamy go z P8 Lite z 2017 roku, zobaczymy, że niewiele rzeczy różni się między tym modelem a tym P10 Lite. Żaden z Huawei P Lite na rynku nie zawiera teraz czytnika linii papilarnych pod ekranem, co jego starsi bracia zrób - na przykład P10 i P10 Plus - i wszyscy mają go z tyłu, pod kamerą.Z wyjątkiem kilku innych szczegółów, oba telefony mają bardzo podobny wygląd.

Jedynym szczegółem, który osobiście wymieniłbym, gdybym szukał różnic konstrukcyjnych między P8 Lite (2017) a P10Lite, jest odczucie fizycznych przycisków.Miałem okazję dokładnie przetestować nowy P8Lite i miałem wrażenie, że przycisk zasilania trochę tańczy po naciśnięciu i nie ma tak mocnego dotyku, jak powinien;w tym modelu tak się nie dzieje.

Z drugiej strony dla kogoś, kto planuje zakup Huawei P10 Lite, jeśli możemy coś polecić po dokładnym przetestowaniu tego terminala, jest to użycie pokrowca.Tył wydaje się bardzo podatny na zarysowania podczas użytkowania, a biorąc pod uwagę niski koszt etui do tego telefonu, nie warto ryzykować projektu etui, nosząc go bez zabezpieczenia w kieszeni.

Najlepsze akcesoria do Twojego nowego Huawei P10Lite

W naszym przypadku testowana przez nas jednostka P10 Lite łączyła tył i przód w kolorze czarnym ze srebrnymi bokami, ale pamiętaj, że firma dystrybuuje również ten telefon w trzech innych wykończeniach: niebieskim, złotym i białym.Czarny jest najbardziej dyskretnym kolorem tego terminala, a niebieski i złoty są najbardziej uderzające.

Teraz, gdy wiemy znacznie więcej na temat projektu tego telefonu komórkowego, nadszedł czas, abyśmy przekazali nasze opinie na temat innych znacznie ważniejszych sekcji tego telefonu.Przejdźmy do sekcji „Ekran”.

Ekran: Bezpieczne postępowanie to mądra rzecz

Huawei od dawna znalazł bezpieczną kombinację dla ekranu swoich telefonów ze średniej półki: pięć cali (lub kilka dziesiątych więcej, jak w tym przypadku), panel IPS LCD i rozdzielczość Full HD.Robi to od czasów Ascend P7 i to działa.W Huawei P10Lite ten bezpieczny zakład się powtarza: mamy ekran 5,2”, rozdzielczość FullHD 1920 x 1080 pikseli i technologię LTPS IPS LCD na panelu.

O ile nie zdecydujemy się na bardzo konkretne alternatywy, takie jak Samsung Galaxy A5 z 2017 roku (z ekranem Super AMOLED) lub ZTE Axon 7 Mini (z ekranem AMOLED), wszystkie inne telefony komórkowe, które możemy znaleźć jako alternatywę dla akcji Huawei Lite niektóre cechy bardzo podobne na swoich ekranach.Jedyną rzeczą, która wyróżnia się nieco w tym P10Lite, jest to, że jego ekran to nie po prostu IPS LCD, ale LTPS IPSLCD.To przekłada się na niewielką różnicę.

Tabela ekranówHuawei P10 LiteP8 Lite (2017)Moto G5 PlusSamsung Galaxy A5 (2017)ZTE Axon 7 Mini
Rozmiar ekranu5,2"5,2"5,2"5,2"5,2"
Rezolucja1920 x 1080 pikseli1920 x 1080 pikseli1920 x 1080 pikseli1920 x 1080 pikseli1920 x 1080 pikseli
Zagęszczenie pikseli424 ppi424 ppi424 ppi424 ppi424 ppi
Typ panelu

LTPSIPS LCD

IPS LCD

IPS LCD

Super AMOLED

AMOLED

W przeciwieństwie do – na przykład – P8 Lite z 2017 roku, który ma ekran IPS LCD, Huawei P10 Lite zawiera tak zwany panel LTPS IPS LCD.Grossmodo, że dodanie „LTPS” odnosi się do panelu praktycznie identycznego z tym, który ma najtańszy model z gamy Lite, z tą tylko różnicą, że oficjalnie ma nieco mniejsze zużycie baterii w porównaniu z panelem o tych samych parametrach bez tę technologię.

IPS czy Super AMOLED… z tych dwóch rodzajów mobilnego ekranu, który jest lepszy?

A czy jest jakaś różnica w jakości obrazu?W praktyce nie widzieliśmy żadnej różnicy w jakości obrazu między tymi dwoma Huawei Lite.I mówimy to w dobry sposób, bo ten w P8 Lite z 2017 roku to już ekran, który pozostawił nam bardzo dobre wrażenia, podczas gdy w tym P10 Lite obowiązuje dokładnie to samo.Dobre kolory, dobra ostrość i dobre kąty widzenia;nie ma nic, co można by skrytykować pod względem jakości obrazu.

Oczywiście każdy będzie wiedział, że w panelu IPS nie możemy spodziewać się czystej czerni, która zarezerwowana jest wyłącznie dla ekranów AMOLED (z ich odpowiednimi wariantami każdego producenta: Super AMOLED, OLED, P-OLED…).Huawei P10 Lite omija trochę przecieków światła, jeśli otworzymy obraz z czarnym tłem w ciemnym pomieszczeniu, ale nie jest to coś, co sprawi nam dyskomfort podczas korzystania z treści multimedialnych.

Sami możecie się przekonać, że jakość obrazu podczas odtwarzania wideo nie pozostawia żadnej krytyki, a my możemy potwierdzić, że to samo dotyczy sytuacji, gdy ekran znajduje się kilka cali od oczu.O ile nie lubisz bardziej nasyconych kolorów paneli SuperAMOLED, nie ma powodu, aby wykluczyć zakup tego telefonu do jego wyświetlacza.Wręcz przeciwnie: jak na zakres, do którego należy, jego ekran wygląda bardzo dobrze.

Huawei P10 Lite, analiza i opinia

Jak chronić ekran telefonu komórkowego, aby zapobiec jego uszkodzeniu?

Chociaż ekran jest już dość dobrze skalibrowany fabrycznie (nie skłania się nadmiernie do zimnych lub ciepłych kolorów), to warto wspomnieć, że w aplikacji Ustawienia dostępna jest opcja, która pozwala na modyfikację temperatury barwowej obrazu.Możemy nie tylko wybierać między zimną a ciepłą temperaturą, ale także określić, w jakiej dokładnie temperaturze koła kolorów chcemy, aby ekran przechodził.

A ponieważ mówimy o ustawieniach ekranu, musimy również podkreślić jedną dobrą rzecz i inną złą rzecz w tej sekcji P10 Lite: dobrą rzeczą jest to, że istnieje tryb czytania, który jest niczym innym jak trybem nocnym w którego ekran zmienia się z tonacji, aby tak bardzo nie zakłócać widoku;złą wiadomością jest to, że nie ma opcji ukrycia przycisków systemu operacyjnego, co ma w tym roku marka z wyższej półki.

A dlaczego nie ma opcji ukrycia przycisków systemu operacyjnego?Z bardzo prostego powodu: bo w esteLite czytnik linii papilarnych znajduje się z tyłu.Wdzięk nowego Huawei P10s polega na tym, że możesz przesuwać palcem po przycisku zasilania, aby otworzyć menu aplikacji w tle, a z czytnikiem linii papilarnych umieszczonym z tyłu, próbując to powtórzyć, nie miałoby większego sensu.

Uwaga: na co zwrócić uwagę, aby wybrać telefon po jego ekranie

Dokładnie tak, jak już skomentowaliśmy w naszych opiniach na temat P8 Lite (2017), pod względem kątów widzenia w tym przypadku musimy ponownie zaznaczyć, że Huawei udało się opracować panele, które nie borykają się z typowymi problemami z żółtymi/niebieskimi tonami. wpływać na inne ekrany, przechylając panel w jedną lub drugą stronę.Ten ekran respektuje kolory obrazu pod dowolnym kątem.

Na zewnątrz maksymalna jasność ekranu umożliwia oglądanie treści nawet w bardzo słoneczne dni.Jasne jest, że nie jest to telefon o najwyższej jasności na rynku, ale skłamalibyśmy, gdybyśmy powiedzieli, że mamy problem z poruszaniem się po interfejsie podczas spaceru ulicą w słoneczny dzień.W ustawieniach jest opcja „Zwiększ jasność do czytania w słońcu”, ale różnica między jej włączeniem a wyłączeniem, przynajmniej dla nas, była nieoceniona.

Aparat: mały, ale dający dużo zabawy

Kontynuując analizę P10 Lite, teraz musimy porozmawiać o aparacie, który zawiera ten telefon Huawei.Jest to aparat o rozdzielczości 12 megapikseli z ogniskową f / 2.2, ma autofokus i towarzyszy mu lampa błyskowa LED.Ponieważ marka nie podaje dokładnych danych czujnika, który kryje się pod tym aparatem, początkowo zakładamy, że jest to aparat bardzo podobny – jeśli nie identyczny – do tego, który ma P8 Lite z 2017 roku.

Tabela kamerHuawei P10 LiteP8 Lite (2017)Moto G5 PlusSamsung Galaxy A5 (2017)Sony Xperia XA1
Megapiksele12 megapikseli12 megapikseli12 megapikseli16 megapikseli23 megapiksele
Stosunek ogniskowejf/2,2f/2,2f / 1,7f / 1,9f / 2,0
Maksymalna rozdzielczośćDo 3968 x 2976 pikseliDo 3968 x 2976Do 4032 x 3024--
Nagrywanie wideoDo Full HDDo Full HDDo 4KDo Full HDDo Full HD
Lampa błyskowaLatarka ledowaLatarka ledowaPodwójna lampa błyskowa LEDLatarka ledowaLatarka ledowa

Aby przetestować jakość tego aparatu, zabraliśmy Huawei P10 Lite na spacer po górach w dzień przy doskonałych warunkach oświetleniowych.Później porozmawiamy o jakości zdjęć, które to urządzenie osiąga w bardziej miejskim środowisku, ale najpierw zostawiamy ci serię zdjęć uwiecznionych przez aparat tego terminala.

Jak wiadomo, P10 Lite to jeden z tych telefonów komórkowych, które można zabrać na weekendowy wypad bez obawy, że zdjęcia wyjdą nieostre, słabo wyostrzone lub z kontrastem wziętym z samego piekła (co nie jest tym, czym mogą się pochwalić wszystkie terminale). ...).

Ma swoje wady, jak zobaczymy później, ale jeśli wszedłeś do tej recenzji w poszukiwaniu krótkiej opinii o aparacie, to możemy powiedzieć, że jest to aparat, który na co dzień nie zawodzi podstawa.Ale jeśli szukasz bardziej szczegółowej analizy aparatu, czytaj dalej ten rozdział.

Jak konkurenci tego telefonu Huawei robią zdjęcia?Przekonaj się sam: Moto G5 Plus, galeria aparatów |Samsung Galaxy A5 (2017), galeria aparatów |Sony Xperia XA1, galeria aparatów

Trudno powiedzieć z całą pewnością, że aparat P10 Lite jest identyczny z tym, który przyniósł P8 Lite z 2017 roku, ponieważ nie mamy wystarczających danych, aby móc to ocenić w ten sposób, ale oczywiście nasze uczucia po tym Zdjęcia, które robiłem tym telefonem, są bardzo podobne do tych, które mieliśmy już podczas testowania drugiego modelu.

W słoneczny dzień wyniki nie są bardzo krytyczne.Prawdą jest, że przetwarzanie końcowe czasami myli kolory sceny i kończy się uciekaniem do tonów, które są nieco odległe od rzeczywistości, ale mimo to zdecydowana większość zdjęć, które możemy wykonać za pomocą tego telefonu komórkowego, bez wątpienia przejdzie przez zatwierdzony.

Zobacz galerię

15 obrazów

Galeria aparatu Huawei P10 Lite: oto zdjęcia, które robi ten telefon

(15 obrazów)

Najciekawsze jest to, że Huawei P10 Lite dzieje się tak samo, jak jego starsi bracia, jeśli chodzi o robienie zdjęć makro obiektów o mocno zaznaczonych kolorach.Jak odkryliśmy, przygotowując nasze ślepe porównanie aparatów mobilnych, Huawei P10 z jakiegoś powodu nie był w stanie poprawnie odzwierciedlić kolorów kwiatu, który pojawił się w Scenie 1 („Makro”).

Dokładnie to samo dzieje się w tym modelu Lite.Jeśli spojrzysz na zdjęcie, które masz nad tym akapitem, zobaczysz, że kwiat jest pokazany w kolorze, który możemy potwierdzić, że wcale nie jest bliski rzeczywistości.Jest to zbyt wyraźny kolor, o znacznie większym kontraście niż powinien, a to całkowicie psuje efekt fotografii.W rzeczywistości, z powodu tego intensywnego czerwonego koloru, trudno dostrzec szczegóły kwiatu.

Huawei P10 kontra P10 Plus, porównanie aparatów

Ponieważ tryb HDR aparatu P10 Lite jest poza trybem automatycznego fotografowania i dlatego musi zostać najpierw wybrany ręcznie, aby móc z niego korzystać, głównym słabym punktem tego aparatu jest fotografowanie pod światło.O ile ręcznie nie włączymy trybu HDR, telefon w wielu przypadkach nie będzie w stanie oświetlić tak jak powinno obiektów, które pojawiają się na scenie plenerowej w słoneczny dzień.

W nocy, podobnie jak w przypadku P8Lite z 2017 roku, ten aparat musi być widoczny i pożądany, aby móc dostarczać wyniki godne wzmianki.Szum jest nieuniknionym towarzyszem w tego typu migawkach, a pastelowe odcienie są bardzo łatwe do zauważenia podczas fotografowania w nocy.

Aplikacja Aparat

Minęło dużo czasu, odkąd Huawei znacząco zmienił interfejs aplikacji Aparat, która zawiera wszystkie jej telefony komórkowe, więc jeśli wypróbowałeś urządzenie tej firmy w ostatnich latach, najprawdopodobniej nie znajdziesz nic innego w interfejs tej aplikacji.Wiesz: przesuwanie palcem od prawej do lewej otwiera ustawienia, a przesuwanie od lewej do prawej wyświetla różne tryby aparatu.

P10 Lite ma wiele różnych trybów aparatu, w tym tryb profesjonalny, który umożliwia robienie zdjęć poprzez precyzyjne dostrajanie każdego parametru aparatu.Poza tym mamy też tryby „Wideo”, „Profesjonalne wideo”, „HDR” (jak to jest w zwyczaju od dawna Huawei rozdziela tryb HDR w innym trybie aparatu niż główny) czy „Skanowanie dokumentów”.

Zobacz galerię

9 obrazów

Aplikacja aparatu Huawei P10 Lite

(9 obrazów)

Zdjęcia, które robimy aparatem możemy zapisać w maksymalnej rozdzielczości 3968 x 2976 pikseli w formacie 4:3, natomiast aby skorzystać z formatu 16:9 będziemy musieli obniżyć rozdzielczość do 3968 x 2240 pikseli.Podczas nagrywania filmów maksymalna dostępna rozdzielczość to Full HD (1920 x 1080 pikseli).

Wydajność: 4 GB pamięci RAM rozwiązuje wszystko

To, co nam się najbardziej podobało w tym Huawei P10Lite, to równowaga, jaką utrzymuje między jego specyfikacjami technicznymi.Od dawna rozmawiamy o naszych opiniach i do tej pory wszystko było dobrymi słowami: projekt jest w porządku, ekran jest w porządku, aparat jest w porządku ... zwykłą rzeczą w telefonie średniej klasy byłoby to teraz , w sekcji wydajności, zaczynają usuwać problemy.Ale w tym przypadku będzie tak: w rzeczywistości wydajność jest jedną z najważniejszych części tego telefonu.

Pod obudową tego terminala znajdziemy procesor Kirin 658, grafikę Mali-T830, 4 GB pamięci RAM (LPDDR3) i 32 GB pamięci wewnętrznej (z możliwością rozszerzenia za pomocą microSD, pamiętaj).Wszystko to powoduje, że telefon komórkowy nie może być w ogóle krytykowany pod względem wydajności.

Huawei P10 LiteP8 Lite (2017)P9 LiteMoto G5 PlusSamsung Galaxy A5 (2017)
EdytorHiSilicon Kirin 658Kirin 655Kirin 650Lwia paszcza 625Exynos 7880
Liczba rdzeni88888
Maksymalna prędkość zegara2,1 GHz2,1 GHz2 GHz2,0 GHz1,9 GHz
Procesor graficznyMali-T830MP2Mali-T830MP2Mali-T830MP2Adreno 506Mali-T830MP3

Powyżej, ta wersja rozwiązuje największą krytykę, jaką w tej sekcji skierowaliśmy do P8 Lite z 2017 roku: pojemność pamięci wewnętrznej 32 GB, a nawet przy 23 GB, które są standardowo dostępne za darmo, nadal wystarcza przeciętnemu użytkownikowi.W najgorszym przypadku zawsze będziemy mieli do dyspozycji możliwość wykorzystania karty microSD do przechowywania tam największych plików.

40 świetnych sztuczek na Androida

Po wykonaniu prezentacji musimy zacząć od omówienia doskonałego zachowania aplikacji w tle.4 GB pamięci RAM wykonuje swoją pracę bardzo dobrze i zaskakujące jest to, jak wiele aplikacji w tle jest w stanie otworzyć telefon.To, jak szybko aplikacje otwierają się z menu w tle, pokazuje, że mówimy o telefonie komórkowym, który przynajmniej ze względu na wydajność nie wydaje się bardziej „prostym” średnim zakresem.

Na przykład, czy ktoś wyobraża sobie, że telefon średniej klasy jest w stanie odtwarzać wideo 360 stopni na podzielonym ekranie w tym samym czasie, gdy pozwala nam przeglądać obrazy z galerii w pamięci wewnętrznej?Huawei P10 Litelo radzi sobie z tym bez mrugnięcia okiem i sporym zaskoczeniem jest to, że telefon pozwala nam na absolutnie płynne przesuwanie kamery przez wideo 360º, bez konieczności otwierania w drugiej połowie kolejnej aplikacji. ekran mający wpływ na co najmniej wydajność.

Jest to coś, czego zwykle nie widać w średniej klasie - przynajmniej nie w telefonach oficjalnie sprzedawanych w Europie - więc możemy tylko podkreślić doskonałą pracę optymalizacyjną, którą Huawei wykonał z tym P10Lite.Widać, że zastosowanie procesora własnej produkcji bardzo pomogło, ale inni producenci, którzy również produkują własne procesory, chcieliby pochwalić się taką samą płynnością w swoich tańszych terminalach.

20 gier na Androida, w które powinieneś zagrać w tym roku

Jeśli idziemy w stronę bardziej obiektywnych opinii, to najlepszym sposobem poznania wydajności tego Huawei P10Lite są testy porównawcze.Pamiętajmy: w teście AnTuTu, wyniki terminali z tego samego zakresu, które ostatnio testowaliśmy to 57 058 punktów w P8 Lite (2017), 52 799 punktów w P9 Lite i 64 911 punktów w Moto G5 Plus.Ile ten Huawei zyskuje w AnTuTu v6.2.7?57 392 punktów.

Zobacz galerię

7 obrazów

Testy wydajności Huawei P10 Lite: AnTuTu, 3DMark i GeekBench 4

(7 obrazów)

W innych benchmarkach wynik wzrasta do 612 punktów w 3DMark (w teście SlingShot 1.0) i 835 / 3329 punktów w GeekBeench 4. Wszystkie te liczby to tylko liczby, ale wiele mówią o tym, jak ten terminal wygląda w pod względem mocy brutto w porównaniu z jej głównymi konkurentami.

Interfejs: zapewnia EMUI 5.1, (prawie) taki sam jak w P10

Warstwa dostosowywania Huawei bardzo dojrzała w ostatnich latach, a interfejs tego Huawei P10 Lite jest tego najlepszym przykładem.Minęły już czasy pierwszych wersji EMUI, w których warstwy tej marki miały nadmiernie azjatycki akcent i choć mają jeszcze sporo do zrobienia, to oczywiście są na dobrej drodze… o ile się nie spodziewasz znaleźć się z menu Google Pixel.

Zobacz galerię

9 obrazów

Interfejs Huawei P10 Lite

(9 obrazów)

W P10 Lite fabrycznie zainstalowaliśmy wersję Androida 7.0 Nougat z warstwą dostosowywania EMUI 5.1, najnowszą wersję, w której w standardzie są również najnowsze P10 i P10 Plus.Pamiętajmy, że interfejs P8 Lite (2017) został oparty na EMUI 5.0, czyli starszej wersji tego telefonu, więc tutaj już znajdujemy kolejną różnicę, którą należy wziąć pod uwagę dla wszystkich, którzy są przed podjęciem decyzji o wyborze między jeden i inne.

A jakie są różnice między EMUI 5.1 a 5.0?Na pierwszy rzut oka obie warstwy dostosowywania są identyczne, ale istnieje opcja, którą ma Huawei P10 Lite, a P8 Lite (2017) nie: aplikacja Twin.Ta opcja pozwala nam mieć dwa różne konta tej samej aplikacji aktywne jednocześnie, dzięki czemu możemy - na przykład - rozmawiać z WhatsApp przy użyciu dwóch numerów telefonów niezależnie.Oczywiście w P8 Lite też można to zrobić, ale do tego trzeba będzie pobrać zewnętrzną aplikację.

Z drugiej strony, kolejną z najciekawszych opcji tego interfejsu jest ta, która pozwala nam zdecydować, czy chcemy mieć szufladę aplikacji, Huawei daje użytkownikowi możliwość zadecydowania, czy chce mieć wszystkie aplikacje po prawej stronie strony ekranu głównego lub jeśli wolisz uporządkować je w wysuwanej od dołu szufladzie.

W ten sposób usuwane są wstępnie zainstalowane aplikacje, które przynosi Twój telefon

I jest więcej.W parze z EMUI 5.1, z P10 Lite po raz pierwszy telefon komórkowy z gamy Lite ma dostęp do funkcji o nazwie Knuckle Sense.Funkcja ta pozwala na wykonywanie różnych czynności za pomocą gestów knykciem, a my możemy - na przykład - zrobić zrzut ekranu gestem rysowania "O" knykciem na ekranie.

Jak być może już sobie wyobrażasz, ten telefon komórkowy oferuje dużą liczbę fabrycznie zainstalowanych aplikacji.Są zarówno Google, jak i Huawei, a te pochodzące z azjatyckiej firmy nie mogą zostać odinstalowane, ponieważ są zintegrowane z systemem.To wyjaśnia, dlaczego pamięć wewnętrzna jest standardowo wyposażona w ponad 9 GB miejsca zajmowanego przez system.

Na koniec zauważ, że interfejs ma również opcję podzielonego ekranu, która stała się tak powszechna w najnowszych telefonach komórkowych, które pojawiły się na rynku.W ten sposób możemy pracować z dwiema aplikacjami jednocześnie, a telefon nie jest postrzegany w absolutnym sensie pod względem mocy.

Bateria: wystarczająca, ale bez wielkich fanfar

Huawei P10 Lite zawiera baterię o pojemności 3000 mAh i jak wynika z jego konstrukcji, nie trzeba dodawać, że tej baterii nie można wyjąć.Mówimy o takiej samej pojemności baterii, jak w modelu P8 Lite z 2017 roku, a biorąc pod uwagę, że w całej tej analizie widzieliśmy już, że nie ma gigantycznych różnic w najważniejszych specyfikacjach obu terminali, masz rację, jeśli myślisz że te dwa telefony mają podobną autonomię.

P10 Lite może wytrzymać do dwóch dni użytkowania, ale dzieje się tak tylko w przypadku, gdy korzystamy z bardzo podstawowych aplikacji, które zużywają mało baterii;Jeśli między nimi umieścimy również odtwarzanie wideo, inną grę i niektóre zadania multimedialne, zwykle możemy rozciągnąć autonomię do półtora dnia użytkowania.Jest to jeden z tych telefonów komórkowych, które nie zawiedzie, jeśli nie przeładujesz procesora wymagającymi zadaniami, ale bądź bardzo ostrożny przy bardziej intensywnym użytkowaniu.

Zobacz galerię

10 obrazów

Bateria Huawei P10 Lite: opcje zużycia, autonomii i oszczędzania

(10 obrazów)

Telefony komórkowe z najlepszą baterią w całym 2017 roku

Podczas testu Huawei P10 Lite nie mieliśmy dostępu do ładowarki, która pochodziła z fabryki z tym telefonem, a musieliśmy użyć ładowarki innego producenta z wyjściem 5V/2A, aby wszystko, co mogliśmy powiedzieć o czas ładowania byłby zmieniony przez urządzenie, ponieważ używaliśmy nieoficjalnej ładowarki.Teoria mówi, że ten terminal ma szybkie ładowanie (coś, czego nie ma w P8 Lite z 2017 roku), a Huawei zapewnia, że ​​akumulator można naładować do 43% w zaledwie 30 minut.

Zwróć uwagę na tę radę: w ten sposób powinieneś ładować baterię swojego telefonu, jeśli chcesz jak najlepiej o nią zadbać

Jeśli chodzi o tryby oszczędzania baterii, w tym terminalu mamy dwa sposoby na zwiększenie autonomii: jeden przechodzi bezpośrednio aktywując jeden z dwóch dostępnych trybów niskiego zużycia (tryb „Oszczędzanie energii” lub tryb „Ultra”). drugim jest użycie kreatora aplikacji o dużej mocy.Ten ostatni ostrzega nas, gdy korzystamy z telefonu komórkowego aplikacji, które zużywają najwięcej baterii w tle, i pozwala nam je zamknąć, aby uniknąć utraty autonomii z powodu niepotrzebnego zużycia baterii.

Oczywiście ten asystent nie zawsze działa na dziesięć: w naszym przypadku telefon zalecił nawet zamknięcie aplikacji radia internetowego, bo w tle zużywał baterię… kiedy tak naprawdę się działo to, że słuchaliśmy radio z zablokowanym ekranem.Dlatego porady tego asystenta nie zawsze powinny być przyjmowane za dobrą monetę.

Możesz więc oszczędzać baterię w telefonie komórkowym

Aby być średniej klasy, Huawei P10 Lite ma szereg połączeń, których nie można zazdrościć innym droższym modelom mobilnym.Jest WiFi (802.11 a/b/g/n/ac, dual band), 4G LTE (od kat. 6), Bluetooth 4.1 z NFC, GPS (z A-GPS, GLONASS i BeiDou) oraz radio FM.Szkoda, że ​​port ładowania to microUSB, a nie USB Type-C, bo to byłaby wisienka na torcie.

Tabela połączeńHuawei P10 LiteP8 Lite (2017)P9 Lite
Wi-FiWi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac (podwójny)Wi-Fi 802.11 b/g/nWi-Fi 802.11 b/g/n
4G LTETak, kat. 6 ( 300 Mb/s / 50 Mb/s )Tak, kat. 4 (150 Mb/s / 50 Mb/s)Tak, kat. 4 (150 Mb/s / 50 Mb/s)
BluetoothBluetooth 4.1, z A2DP, EDR i LE4.1, z 4.1, A2DP, EDR i LE4.1, z A2DP i LE
Radio FM?taktaktak

Pod względem łączności P10 Lite jest najbardziej kompletnym ze wszystkich telefonów Lite obecnie dostępnych w sklepach, a także poprawia łączność jego młodszych braci pod pewnymi względami (ma najszybsze 4G ze wszystkich i jako jedyny ma podwójne WiFi ), na przykład), okazuje się, że ma też czujnik, którego nie ma w 2017 P8 Lite, jak ma to miejsce w żyroskopie.

W rzeczywistości jest tak wiele krytyki, że kumuluje się brak żyroskopu w wersji Lite P8, że skorzystaliśmy z okazji, aby zobaczyć, jak dobrze działa żyroskop nowego modelu, który występuje w tej analizie.Musimy powiedzieć, że działa idealnie, a dzięki filmowi 360º na YouTube byliśmy w stanie poruszać się z absolutną płynnością po obrazie.Nie testowaliśmy go z Pokémon GO, ale rozumiemy, że będzie działać również bez problemów.

Zapoznaj się z tymi wskazówkami, aby zaoszczędzić na szybkości transmisji danych

To, co nie zmienia się w stosunku do innych Lite, to konstrukcja tacki na karty telefoniczne.Tak jak to się stało w ostatnim P8 Lite, który udało nam się przetestować, w tej tacce mamy do wyboru tylko dwie karty nanoSIM lub, jeśli wolimy zwiększyć pamięć wewnętrzną, skorzystać z nanoSIM i microSD.To nie jest jak Moto G5 Plus, która pozwala mieć dwie karty SIM i jednocześnie microSD.

Szukasz taniego microSD?Tańszych niż ten od SanDisk jest niewiele

A co z głośnikiem?W poprzednich sekcjach skomentowaliśmy już, że głośnik tego telefonu komórkowego znajduje się na dole, po prawej stronie portu ładowania, a jeśli chodzi o jakość dźwięku, jedyne, co możemy powiedzieć, to to, że słychać go głośno, ale łatwo się zniekształca .Nie trzeba dodawać, że nikt nie oczekuje jakości dźwięku LGG6 lub LG V30, ponieważ wtedy będzie to duże rozczarowanie.

Wnioski: to najlepszy Huawei Lite (a zarazem najdroższy)

Kończymy naszą analizę Huawei P10Lite z wyraźnym przekonaniem, że przetestowaliśmy najlepszy telefon z serii Lite, który jest obecnie w sklepach. Es cierto quetambién es el más caro de toda esta familia de móviles degama media de Huawei, pero durante la review ya hemoscomprobado que hay muchos puntos que juegan a su favor frenteal P8 Lite (2017) y el P9Lite.

Antes de entrar en comparaciones, tenemos que decir que lo quemás nos ha gustado de este móvil durante el análisis delP10 Lite es lo equilibrado de todosu conjunto. La compañía ha apostado por lo mejor en cada apartado, sin sacrificar ningunacaracterística por otra, dando lugar a un terminal técnicamenteperfecto. Si la gama media tuviera nombre y apellidos, y si no existieran los móvileschinos baratos, ahora mismo se llamaría Huawei P10Lite.

¿Tiene cosas mejorables este teléfono? Por supuesto que sí.Estaría bien que la pantalla (y también lacarcasa) trajera protección de Gorilla Glass, y no unatecnología desconocida como la que tiene ahora; estaría bien que lacámara diera más juego en las fotografías nocturnas; estaría bienque la bandeja Dual-SIM no nos obligara a renunciar a una nanoSIMpara utilizar una memoria externa... pero tal y como salta a lavista, son pequeños detalles. Lo que sonquejas importantes no tenemos ninguna .

Mira estas ofertas de móviles de Huawei en Amazon

Ahora bien: si quieres comprar el Huawei P10Lite, has de saber que su precio oficial es de 349 euros,y el único motivo de que su compra sea tan recomendable reside enque en el momento de la redacción de este análisis lo puedesencontrar por unos 280€ en Amazon. Por ese precio, ¿qué sentidotiene ahorrarse esos 60 o 70 euros sabiendo que estarásrenunciando a tener más memoria interna,más RAM, mejor procesador y mejores conectividades?

Principales diferencias entre uno y otro P10 Lite P8 Lite (2017)
Procesador Kirin 658 Kirin 655

Memoria interna

RAM

32 GB

4 GB

16 GB

3 GB

WiFi y 4G LTE

WiFi de 5 GHz, 4G de Cat. 6

WiFi, 4G de Cat. 4

Precio +- 280€ +-220€

Tal y como dijimos en nuestro análisis del P8 Lite (2017),este P10 Lite tiene todo lo que le falta a la versión Lite(2017) del P8. La decisión de elegir entre uno y otroqueda en vuestras manos, pero ya estáis viendo que hay motivossuficientes para tener en cuenta la posibilidad de gastar másdinero e ir directamente a por el modelo que protagoniza estareview.

En el caso de que ya tengáis descartado el P8 Lite por elnuevo P10 Lite, entonces lo único que os queda porhacer es decidir si merece la pena comprar este móvil deHuawei o si, en cambio, resulta más llamativaalguna de las otras alternativas que se mueven en el mismo precio.En la siguiente tabla tenéis algunas muestras de las opciones desimilares características que ofrecen fabricantes comoSamsung, Sony o inclusoHonor.

En el catálogo de móviles de Samsung se posicionan comoclaras alternativas los Galaxy A3 (2017), Galaxy A5 (2017) y Galaxy J7 (2017), todos ellos más o menos delmismo rango de precio y con unas especificaciones muy a la par; porparte de Sony, sería interesante echar un vistazoal Xperia XA1; y por parte de ZTE, ahí está el ZTE Blade V8. Y que nadie se olvide deHonor, la segunda marca deHuawei, que con el Honor6X y Honor 6A también nos plantea alternativasinteresantes.

Alternativas al P10 Lite Moto G5 Plus ZTE Blade V8 Samsung Galaxy A5 (2017) Sony Xperia XA1 Samsung Galaxy J7 (2017) Honor 6X
Pantalla 5,2" 5,2" 5,2" 5" 5,5" 5,5"
Resolución 1.920 x 1.080 píxeles 1.920 x 1.080 1.920 x 1.080 1.280 x 720 1.920 x 1.080 1.920 x 1.080
Procesador Snapdragon 625 Snapdragon 435 Exynos 7880 MediaTek Helio P20 Exynos 7870 Kirin 655
RAM/Memoria 3 GB/ 32 GB 3 GB / 32 GB 3 GB / 32 GB 3 GB / 32 GB 3 GB / 16 GB 3 GB / 32 GB
Precio 279euros +-269 euros +-300 euros 269 euros +-286 euros +-240 euros

Si te ha gustado el P10 Lite, cómpralo ya al mejor precio

Nuestra valoración

Diseño

8/10

Pantalla

7/10

Hardware

8/10

Software

7/10

Cámara

7/10

Batería

7/10

Conectividad

8/10

Sonido

7/10

Nota técnica

73

Relación calidad/precio

Etiquetas:

#Huawei

Últimos análisis

Y además

Categoría