Hogar >Huawei >Huawei może już kupować chipy do swoich smartfonów, ale jest szczegół…

Huawei

Tiempo: g-soft

On: Jan/28/2023

Categoría: Huawei iPhone Samsung vida digital

Etiquetas: ¿Es seguro comprar teléfonos Huawei?

Huawei w końcu znajduje sposób na ominięcie blokady nałożonej przez Stany Zjednoczone.Ale rozwiązanie jest dalekie od ideału.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy pojawiła się wielka niepewność i oczekiwania związane z Huawei i jego przyszłością w branży smartfonów.Firma miała trudne lata po nałożonej przez USA blokadzie handlowej, a pandemia nie poprawiła sytuacji.

Na całym świecie istnieje poważny niedobór komponentów i praktycznie wszystkie duże marki odczuwają wpływ na wielkość ich produkcji.Nikogo więc nie zaskoczyła limitowana wersja P50.

Niewielu jednak zauważyło, że terminal ten mógł być nawet produkowany masowo.Uwzględniając ograniczenia blokady.Ale dzisiaj w końcu wyjaśnimy, jak to zrobili.

Huawei wraca do gry, ale nie z najnowszymi procesorami

Publikacja Digital Chat Station (za pośrednictwem GizChina) ujawniła kilka szczegółów na temat obecnej sytuacji Huawei i tego, jak udało im się ominąć jeden z najbardziej delikatnych punktów jego blokady.

Huawei może już kupować chipy do swoich smartfonów, ale jest szczegół…

Tam, gdzie obecne nałożenie ogranicza firmę do nabywania chipów z najnowszą technologią.Ale nic nie blokuje zakupu niezbyt nowoczesnych procesorów.

Tak więc chińska firma rozwiązałaby swoje wąskie gardło, kupując za pomocą Qualcomm SoC, które obsługują tylko połączenie z sieciami 4G, a nie 5G.

W ten sposób obniżona wersja Snapdragon 778G, Snapdragon 888 i w przyszłym roku Snapdragon 898 będą centralnym elementem modeli Huawei.Brak obsługi sieci 5G:

Obecnie największą trudnością jest dla nas biznes telefonii komórkowej.Jak wszyscy wiemy, chipy do telefonów komórkowych wymagają zaawansowanej technologii, ponieważ są małe i mają niski pobór mocy.

Tymi słowami w sierpniu br. wypowiedział się w tej sprawie dyrektor chińskiej firmy Guo Ping.A teraz, gdy te dane są przefiltrowane, rozumiemy, do czego dążył, aby je rozwiązać.

Blokada rozpoczęła się na wielką skalę w 2019 roku, ostatnim procesorem stworzonym przez firmę był Kirin 9000. Ta linia SoC będzie przez jakiś czas martwa.Ale przynajmniej znaleziono rozwiązanie, aby nadal konkurować.

W końcu, jeśli weźmiemy pod uwagę, że sieć 5G jest daleka od obecności w dominujący sposób na poziomie globalnym, strategia jest dość sprytna.