Jak używać telefonu komórkowego jako routera WiFi do udostępniania Internetu?

Hogar >Huawei >Jak używać telefonu komórkowego jako routera WiFi do udostępniania Internetu?

Huawei

Tiempo: g-soft

On: Oct/13/2022

Categoría: Huawei iPhone Samsung

Etiquetas: ¿Es seguro usar el teléfono huawei?

Poradniki DZIŚ MÓWI O TYM

Subskrybuj Engadget Mobile

Otrzymuj e-mail dziennie z naszymi artykułami:

7 komentarzy Érika García @calavErika

Czasami z powodu podróży lub problemów technicznych może nam zabraknąć połączenia WiFi do pracy z naszym komputerem.Na szczęście sieci komórkowe są od tego niezależne, więc możemy zwrócić się do naszego smartfona i używać go jako routera WiFi.

Nie ma znaczenia, czy nasz telefon to Android czy iPhone, ani czy jesteśmy użytkownikami komputerów Mac lub PC, w obu przypadkach możemy używać smartfona jak routera.Następnie wyjaśnimy szczegółowo, w jaki sposób możemy wykorzystać nasz telefon komórkowy jako router WiFi do udostępniania Internetu.

Używaj iPhone'a jako routera Wi-Fi z komputerami Mac i PC

Zaczynamy od dwóch urządzeń z tej samej rodziny.Aby móc korzystać z danych mobilnych naszego iPhone'a na komputerze Mac, pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, to przejść do Ustawień mobilnych i wybrać opcję „Osobisty punkt dostępu”.Po wejściu do środka przesuniemy zakładkę, aby aktywować „Zezwalaj innym na połączenie” i nadejdzie czas, aby zdecydować, w jaki sposób chcemy się połączyć.

W Engadget Mobile Zmień router swojego operatora: jakie są zalety i wady takiego postępowania

Możemy to zrobić przez Bluetooth, USB lub WiFi i to drugie to opcja, którą wybierzemy.Po aktywowaniu opcji udostępniania Internetu przejdziemy do ikony sieci Wi-Fi znajdującej się w prawym górnym pasku naszego komputera Mac.

Jak używać telefonu komórkowego jako routera WiFi do udostępniania Internetu?

Natychmiast wyświetli się lista sieci WiFi, wśród których powinna znaleźć się sieć stworzona przez nasz telefon o nadanej przez nas nazwie.Następnie, tak jak przy łączeniu się z dowolną siecią Wi-Fi, będziemy musieli wprowadzić hasło dostępu do Wi-Fi, które pojawiło się na iPhonie w polu „Zezwalaj innym na połączenie”.

Jeśli zamiast Maca jesteśmy użytkownikami komputerów PC, procedura jest dokładnie taka sama, jak właśnie widzieliśmy.Możemy również wyszukać połączenie naszego iPhone'a, naciskając ikonę WiFi znajdującą się w prawym górnym pasku lub poprzez Ustawienia> Sieć i Internet> Pokaż dostępne sieci.

Używaj Androida jako routera Wi-Fi z komputerami Mac i PC

W przypadku naszego telefonu, niezależnie od tego, czy jest to Android, procedura jest podobna do iPhone'a, ale ma kilka innych różnic.W „Ustawieniach” (lub „Konfiguracji”) należy kliknąć opcję „Internet i sieci”;Pojawi się lista, na której musisz dotknąć „Strefa Wi-Fi i połączenie”, a gdy już znajdziesz się w środku, kliknąć „Strefa Wi-Fi”.

Następnie pojawi się nowy ekran, z którego możemy nie tylko udostępniać Internet, ale także zmienić nazwę sieci Wi-Fi, która będzie generowana przez nasz telefon komórkowy, jej zabezpieczenia oraz hasło.Aby wygenerować sieć WiFi, wystarczy aktywować przełącznik, który znajdziesz na górze.

W ten sam sposób, jak wyjaśniono w przypadku iPhone'a, niezależnie od tego, czy korzystamy z komputera PC, czy Maca, będziemy musieli jedynie wyszukać nasze urządzenie wśród dostępnych sieci komputera i wpisać hasło.

Udostępnij Jak używać telefonu komórkowego jako routera WiFi do udostępniania Internetu

Tematy

Udział