Jak nagrywać rozmowy natywnie na telefonie komórkowym Huawei z EMUI

Hogar >Huawei >Jak nagrywać rozmowy natywnie na telefonie komórkowym Huawei z EMUI

Huawei

Tiempo: g-soft

On: Nov/09/2022

Categoría: Huawei iPhone Samsung

Etiquetas: es huawei y5 un buen teléfono

Poradniki DZIŚ MÓWI O TYM

Subskrybuj Xataka na Androida

Otrzymuj e-mail dziennie z naszymi artykułami:

5 komentarzy Iván Ramírez @ivan_r

Jeśli chcesz nagrywać rozmowy na telefonie komórkowym z systemem Android, najlepszą rzeczą, jaka może ci się przydarzyć, jest to, że telefon komórkowy ma możliwość zrobienia tego w aplikacji telefonu.W przeciwnym razie będziesz musiał skorzystać z aplikacji do nagrywania połączeń, które nie działają zbyt dobrze z Androida 9 Pie.

Dobrą wiadomością jest to, że EMUI ma natywny rejestrator rozmów.Zła wiadomość jest taka, że ​​Huawei wyeliminował go w EMUI 10, przynajmniej na Zachodzie.Najlepszą wiadomością jest to, że można aktywować natywne nagrywanie rozmów, pobierając konkretną aplikację przystosowaną do wersji EMUI.Powiemy Ci jak.

Zainstaluj odpowiednią wersję dla swojego telefonu komórkowego

EMUI jest doskonale przygotowany do nagrywania rozmów za pomocą aplikacji telefonu i aplikacji rejestratora, chociaż brakuje mu kluczowego elementu, który nie jest fabrycznie zainstalowany w nowych terminalach, prostego pakietu APK, który aktywuje tę funkcję.

W telefonach Huawei z EMUI 9.0 aktywacja nagrywania rozmów była tak prosta, jak instalacja pakietu APK do nagrywania, chociaż do niedawna nie było wersji zgodnej z EMUI 10 lub nowszym.Jedynym rozwiązaniem był powrót do EMUI 9.0, zainstalowanie APK i aktualizacja do EMUI 10, co nie jest zbyt praktyczne.

W Engadget EMUI 11: 44 triki, wskazówki i funkcje, dzięki którym w pełni wykorzystasz swój telefon Huawei

Na szczęście istnieje teraz łatwiejszy sposób na jej aktywację, ponieważ zmodyfikowaliśmy dziś wersje aplikacji dla głównych wersji EMUI: EMUI 9.0, EMUI 10.0 i EMUI 10.1.W tej chwili brak wiadomości o EMUI 11. Ważne jest, aby zainstalować odpowiednią wersję dla swojej wersji EMUI, w przeciwnym razie nie zainstaluje się ani nie zainstaluje, ale nie będzie działać poprawnie.

Jak nagrywać rozmowy natywnie na telefonie komórkowym Huawei z EMUI

Jeśli masz pytania dotyczące wersji EMUI na telefonie komórkowym, możesz to sprawdzić, otwierając aplikację Ustawienia i przechodząc do sekcji Informacje o telefonie.Tam, tuż nad wersją Androida, znajdziesz dane wersji EMUI.

Co do reszty, wszystko, co musisz zrobić, to zainstalować aplikację z jej pakietu APK, co zwykle zajmuje kilka dotknięć.Możliwe jest oczywiście, że najpierw musisz wyrazić zgodę, aby mógł instalować aplikacje w aplikacji, której użyłeś do pobrania APK (na przykład Google Chrome).

Jak nagrać rozmowę za pomocą EMUI

Po zainstalowaniu poprzedniego pakietu APK nie zauważysz niczego nowego na telefonie komórkowym, dopóki nie zadzwonisz.Wtedy jeden z przycisków, który pojawia się na ekranie podczas rozmowy, zniknie, aby zrobić miejsce dla Nagrywania.Naciśnięcie go rozpoczyna nagrywanie rozmowy.

Aplikacja telefonu przed (po lewej) i po (po prawej) instalacji aplikacji do nagrywania

Dlatego, gdy chcesz rozpocząć nagrywanie rozmowy, musisz nacisnąć przycisk nagrywania i nacisnąć go ponownie, gdy chcesz zatrzymać nagrywanie.Możesz wielokrotnie uruchamiać i zatrzymywać nagrywanie podczas połączenia, a ponadto rozłączenie się automatycznie zatrzymuje nagrywanie.

Jak nagrywać wszystkie rozmowy za pomocą EMUI

Jeśli wolisz skonfigurować telefon do samodzielnego nagrywania wszystkich połączeń, możesz to zrobić po zainstalowaniu poprzedniego pakietu APK.Aby to zrobić, otwórz aplikację Telefon, dotknij przycisku menu ⋮ i wybierz Ustawienia.Pojawi się menu, którego wcześniej tam nie było: Automatycznie nagrywaj rozmowy.

W tym menu masz kilka powiązanych ustawień.Na początek znajduje się przełącznik, który aktywuje nagrywanie wszystkich rozmów, chociaż poniżej możesz zmienić opcję, aby nie wszystkie były nagrywane, ale te z określonych numerów.Jeśli wybierzesz tę opcję, możesz wybrać, z których kontaktów chcesz automatycznie nagrywać wszystkie połączenia.

Wybierając tę ​​opcję, nagrywanie rozmów uruchomi się samo, bez konieczności pamiętania o naciśnięciu dowolnego przycisku po podniesieniu telefonu.

Sprawdź nagrane rozmowy

Gdy nagranie się zakończy, otrzymasz powiadomienie w telefonie komórkowym.Dotykając go, możesz zobaczyć wynik nagrywania.Innym sposobem na zrobienie tego samego jest otwarcie aplikacji Huawei Recorder, która jest preinstalowana na telefonie komórkowym.W nim dotknij Połączenia, aby zobaczyć ostatnie zapisane połączenia.

Jeśli z jakiegoś powodu nie masz aplikacji Rejestrator w telefonie komórkowym, pliki audio z nagraniem są zwykle zapisywane w folderze Sounds / CallRecord w pamięci wewnętrznej telefonu i w formacie m4a.

Udostępnij Jak nagrywać rozmowy natywnie na telefonie komórkowym Huawei z EMUI

Tematy

Udział