Hogar >Huawei >Jak sprawić, by telefon powiadamiał głosowo, gdy jest naładowany, zarówno na Androidzie, jak i na iPhonie?

Huawei

Tiempo: g-soft

On: Jan/14/2023

Categoría: Huawei iPhone Samsung vida digital

Etiquetas: ¿Está bien usar el teléfono huawei mientras se carga?

3 komentarze DZIŚ MÓWI O

Subskrybuj Engadget Mobile

Otrzymuj e-mail dziennie z naszymi artykułami:

Iwan Linares

Chcesz wiedzieć, kiedy Twój telefon się ładuje?Zwykle powiadomienie przeskakuje, ale możesz chcieć się dowiedzieć, nawet jeśli nie patrzysz na telefon.A więc: powiemy Ci, jak włączyć ten alarm ładowania, niezależnie od tego, czy Twój telefon to iPhone, czy masz Androida.

Ładowanie telefonu komórkowego to czynność, którą zwykle wykonujemy przynajmniej raz na dwa dni.Tym bardziej, wszystko zależy od pojemności baterii dołączonej do telefonu i tego, jak z niego korzystamy.Utrzymywanie go podłączonego do ładowarki przez długi czas nie pociąga za sobą nadmiernego ryzyka dla elementów wewnętrznych, ale zaleca się wyjęcie telefonu z ładowania po zakończeniu jego przywracania.Aby to zrobić, nie ma nic lepszego niż ustawienie alertu.

Jak ustawić alarm pełnego naładowania na iPhonie?

Chcemy, aby telefon komórkowy powiadamiał głosowo, gdy bateria osiągnie 100% swojej pojemności.W ten sposób nie uszkodzi wtyczki, co jest idealnym sposobem na optymalizację czasu użytkowania.A przy odbiciu możemy dostosować ostrzeżenie poniżej 100%, aby zmaksymalizować żywotność baterii.

W Engadget Mobile iOS 14: Jak dostosować wiadomość Siri podczas podłączania i odłączania iPhone'a od ładowarki

Jak sprawić, by telefon powiadamiał głosowo, gdy jest naładowany, zarówno na Androidzie, jak i na iPhonie?

Siri nie oferuje komunikatu głosowego, że bateria została naładowana, dlatego konieczne jest użycie innej aplikacji.Tak, możemy skorzystać z aplikacji samego Apple: Skróty.Jeśli nie masz go jeszcze pobranego, będziesz musiał uzyskać dostęp do jego instalacji: jest bezpłatny i pozwala tworzyć nieskończone harmonogramy, ostrzeżenia i ustawienia dla Twojego iPhone'a.

Po zainstalowaniu skrótów w telefonie nadszedł czas, aby ustawić powiadomienie, gdy poziom naładowania baterii osiągnie 100%:

Po zakończeniu automatyzacji Siri powiadomi Cię za każdym razem, gdy iPhone zakończy ładowanie (lub osiągnie zaznaczony przez Ciebie procent).Ostrzeżenie brzmi, czy telefon jest zablokowany, czy nie, ale musi mieć włączony dźwięk.Jeśli wyciszysz iPhone'a lub nie będziesz przeszkadzać, ostrzeżenie nie będzie słyszalne.

Jak sprawić, by Twój telefon z Androidem poinformował Cię, że jest naładowany?

Proces jest nieco bardziej delikatny, ponieważ Google nie zawiera tylu narzędzi do automatyzacji w swoich telefonach, a Asystent nie ma zbyt wielu narzędzi w swoich procedurach.Mimo to, mniej lub bardziej łatwo jest sprawić, by Android ostrzegał głośno, że jest naładowany, do tego użyjemy aplikacji: Battery Voice Alert!.

W Engadget Android Ta aplikacja maksymalizuje tryb oszczędzania baterii Twojego Androida

Jak sama nazwa wskazuje, aplikacja oferuje alerty głosowe związane z ładowaniem baterii.Jego konstrukcja nie jest najlepsza, ale stwierdziliśmy, że sprawdza się dobrze w przypadku zadania, którego szukamy.Jest to darmowa aplikacja, ma kilka reklam (można je usunąć) i nie prosi o dziwne uprawnienia.

Po zainstalowaniu aplikacji wykonaj następujące czynności:

Aplikacja działa dobrze (głos mógłby się poprawić i nie ma możliwości anulowania powtórki), chociaż zdarzają się sytuacje, w których nie powiadamia (przy zablokowanym telefonie działa idealnie).Upewnij się, że Twój telefon komórkowy nie ogranicza aplikacji w tle i że masz aktywne powiadomienia.

Udostępnij Jak sprawić, by telefon powiadamiał Cię głosowo, gdy jest naładowany, zarówno na Androidzie, jak i na iPhonie

Tematy

Udział