Hogar >Huawei >Google ostrzega użytkowników nowego Huawei, aby nie korzystali z jego aplikacji

Huawei

Tiempo: g-soft

On: Jan/22/2023

Categoría: Huawei iPhone Samsung vida digital

Etiquetas: ¿Es seguro comprar teléfonos Huawei?

Wojna handlowa między Stanami Zjednoczonymi a Chinami to ważne pole bitwy w urządzeniach mobilnych Huawei.Firma Google właśnie wydała ostrzeżenie dla użytkowników chińskich telefonów, aby nie korzystali z jego aplikacji na nowych urządzeniach, które wkrótce ukażą się na rynku.

Huawei ma wypuścić dwa nowe flagowe telefony, P40 i P40 Pro, pod koniec marca, a spekulacje i plotki na temat tego, czy będą współpracować z Androidem i Google, gwałtownie wzrosły.Wiele osób zastanawia się, czy podstawowe aplikacje, takie jak Gmail, YouTube i Mapy, będą działać na tych nowych urządzeniach.

Według Google odpowiedź brzmi nie.W poście na blogu firmy Google wyjaśnia, że ​​z powodu sankcji nałożonych na Huawei przez rząd Stanów Zjednoczonych, użytkownicy Huawei są zniechęcani do pobierania swoich aplikacji lub przenoszenia ich na telefon z innego urządzenia.

Publikacja, podpisana przez dyrektora prawnego Androida Tristana Ostrowskiego, przypomina, że ​​16 maja rząd Stanów Zjednoczonych dodał Huawei do listy podmiotów, z którymi stosunki handlowe zostały ograniczone.

Google ostrzega użytkowników nowego Huawei, aby nie korzystali z jego aplikacji

Dlatego Google nie może współpracować z Huawei na żadnym telefonie, który został wydany po tej dacie.Obejmuje to Mate 30 Pro wydany w zeszłym roku, a także nadchodzące telefony P40.

„Ze względu na opisane powyżej ograniczenia rządowe nowe modele urządzeń Huawei udostępnione publicznie po 16 maja 2019 r. nie były w stanie przejść przez proces bezpieczeństwa [Google]” – wyjaśnia Ostrowski.„W rezultacie są uważani za „niecertyfikowanych” i nie będą mogli korzystać z aplikacji i usług Google”.

Mate 30 Pro został wypuszczony pod koniec zeszłego roku bez wsparcia Google, co oznacza, że ​​urządzenie nie posiada sklepu Google Play ani kluczowych aplikacji Google, takich jak Mapy, Gmail czy YouTube.

Huawei stworzył jednak własny sklep z aplikacjami, AppGallery, chociaż nie można znaleźć aplikacji tak popularnych jak Facebook, Instagram czy Reddit.

To, co zrobiło wielu użytkowników, to kupowanie telefonów Huawei, których przyciąga jakość ich sprzętu, i nadrabianie braków, pobierając aplikacje Google.Ale teraz rzecznik Google zniechęca użytkowników.

„Aplikacje pobrane z Google nie będą działać niezawodnie, ponieważ nie zezwalamy na działanie tych usług na urządzeniach niecertyfikowanych, na których bezpieczeństwo może być zagrożone.Wczytywanie aplikacji Google wiąże się również z wysokim ryzykiem zainstalowania aplikacji, która została zmieniona lub zmieniona w sposób, który mógłby zagrozić bezpieczeństwu użytkownika ”, zapewniają.

W poście na blogu wyjaśniono, że telefony wydane przed 16 maja 2019 r. są nadal obsługiwane przez Google z aktualizacjami zabezpieczeń.To dobra wiadomość dla posiadaczy P30 lub P30 Pro, które Huawei wypuścił w marcu zeszłego roku.