Hogar >Huawei > Darmowy Android Czy szpiegują na twoim telefonie? 5 wskazówek, które pomogą Ci wiedzieć

Huawei

Tiempo: g-soft

On: Mar/11/2023

Categoría: Huawei iPhone Samsung vida digital

Etiquetas: ¿Mi teléfono huawei me está espiando?

Prywatność to coś, co budzi dziś wiele obaw wśród użytkowników.Dlatego fakt, że Twój telefon z Androidem może być szpiegowany, jest bardzo niepokojący.Ponadto zwykle pojawia się tendencja do paniki i myśli, że w jakikolwiek sposób szpiegujesz telefon.Ale rzeczywistość jest taka, że ​​zwykle są pewne oznaki, na które należy uważać.

Jeśli te sygnały zostaną wzięte pod uwagę, łatwiej będzie wykryć, czy telefon komórkowy z Androidem jest szpiegowany.Coś, co pozwoli użytkownikowi wiedzieć, czy jego prywatność została naruszona, czy nie.Ale ważne jest, aby znać sygnały, o których mowa.Z tego powodu te wskazówki lub sygnały, na które należy uważać, omówiono poniżej.

Zachowanie telefonu

Jeśli ktoś szpieguje telefon, prawdopodobnie wpłynie to na jego działanie.Może się zdarzyć, że samo urządzenie wykryje dziwne lub błędne zachowanie.Jeśli widzisz wiadomości tekstowe, których wysłania nie pamiętasz, lub połączenia, których nie wykonałeś.Zwłaszcza jeśli ten rejestr w Androidzie zawiera nieznane liczby.Wtedy musisz podejrzewać, że coś jest nie tak.

Z drugiej strony problemy operacyjne na telefonie z Androidem mogą być znacznie większe.Jeśli urządzenie regularnie się zawiesza, wyłącza się lub uruchamia ponownie bez wcześniejszego powiadomienia.Zawsze trzeba brać pod uwagę wszystko, co jest nietypowe w działaniu telefonu.Może to oznaczać, że coś jest nie tak, w tym, że ktoś może szpiegować urządzenie.

Aplikacje

Częstą przyczyną szpiegowania na Androidzie jest instalacja aplikacji szpiegowskiej.Niestety jest to coś, co często zdarza się w systemie operacyjnym, nawet w dobrze znanych aplikacjach.Jest to więc częste pochodzenie, które należy zawsze brać pod uwagę.Możliwe, że usterka w urządzeniu rozpocznie się po zainstalowaniu aplikacji na urządzeniu.W takim przypadku zawsze wskazane jest przystąpienie do jego eliminacji.Ponieważ w większości sytuacji rozwiązuje problem.

Ponadto może się zdarzyć, że niektórzy użytkownicy nagle znajdą na swoim telefonie z Androidem jedną lub więcej aplikacji, o których nie pamiętają.Jest to kolejny częsty problem w takich przypadkach, który jasno pokazuje, że coś jest nie tak z telefonem.Może się również zdarzyć, że wślizgnęło się do niego jakieś złośliwe oprogramowanie, które w niektórych przypadkach może generować podobne problemy.

 Darmowy Android Czy szpiegują na twoim telefonie?  5 wskazówek, które pomogą Ci wiedzieć

W wielu przypadkach te aplikacje szpiegowskie są często fałszywymi aplikacjami.Wprawdzie niektóre maskarady to znane lub popularne aplikacje, ale w rzeczywistości służą one do szpiegowania przez telefon.Oprócz pozyskania danych, które są w nim przechowywane, których w chwili obecnej może być wiele.Dobrze jest również przez cały czas sprawdzać uprawnienia wymagane przez aplikację.Ponieważ tutaj zwykle sprawdzasz, czy próbujesz szpiegować przez telefon, czy nie.Gdy aplikacja prosi o pozwolenie, takie jak dostęp do kontaktów, gdy nie musi działać.

Bateria

Jest to aspekt ściśle związany z pierwszą częścią artykułu.Jest to nieco podobne do tego, co dzieje się, gdy złośliwe oprogramowanie zakrada się na telefon z Androidem.Większa ilość baterii w urządzeniu zaczyna się zużywać, a użytkownik nie zna dobrze przyczyn tak wysokiego zużycia.Może to być spowodowane tym, że w telefonie jest aplikacja szpiegowska.

Zazwyczaj tego typu aplikacje, które angażują się w złośliwe działania, takie jak szpiegowanie telefonu, działają w tle.To jest coś, co zakłada wysokie zużycie baterii w telefonie.Dlatego bateria tego samego będzie zużywać się znacznie szybciej niż zwykle.Co jasno pokazuje, że jest z tym coś nie tak.Dlatego ważne jest, aby spojrzeć na zużycie baterii.Jeśli wyczerpie się znacznie wcześniej niż zwykle, może być uruchomiona jakaś aplikacja szpiegowska na Androida.

Chociaż jest to coś, co zwykle dzieje się w połączeniu z innymi problemami.Więc użytkownik wykrywa dziwne zachowanie telefonu, takie jak blokowanie lub spowolnienie, oprócz tego wysokiego zużycia baterii.Tego typu objawy mogą być bardzo wyraźne, zwłaszcza jeśli występują w tym samym czasie.

Dźwięki lub problemy z połączeniami

To może brzmieć jak coś bardziej typowego dla filmów szpiegowskich, ale jest to również objaw szpiegowania telefonu z Androidem.Może się zdarzyć, że podczas rozmów telefonicznych pojawi się szereg problemów, bądź nieprawidłowości.Jest to nieco zmienne, od szumów podczas jego trwania do wielu zakłóceń.Ale mogą być wskazówką, że coś się w nim dzieje.

Może się zdarzyć, że podczas rozmowy usłyszysz odgłosy o pewnych powtarzających się wzorach lub niewielkie wstrząsy w tle.To jest coś, co trzeba powtarzać więcej niż jeden raz.Jeśli zdarzy się to raz, nie oznacza to samo w sobie, że ktoś szpieguje przez telefon.Ale jeśli zdarza się to wielokrotnie, należy być tego świadomym.Jako możliwy sygnał szpiegowski na Androida.

Z drugiej strony należy również wziąć pod uwagę problemy, takie jak zakłócenia połączenia.Jeśli dzwoniąc z domu nigdy nie było problemów, ale nagle pojawiają się częste zakłócenia, coś nie działa poprawnie.Warto spróbować z innym telefonem komórkowym z Androidem, aby sprawdzić, czy to samo dzieje się, czy dzieje się tylko z tym telefonem.Ponieważ może być też tak, że w drugim urządzeniu jest usterka.Więc musisz to odrzucić.

Logowanie do sesji

Szpiegostwo może być nie tylko na telefonie z Androidem, ale może być skierowane konkretniej na konto użytkownika, takie jak Gmail, WhatsApp czy Facebook.Na szczęście bezpieczeństwo w tym zakresie znacznie się poprawia.W przypadku WhatsApp zawsze istnieją pewne wskazówki w tym zakresie, aby uniemożliwić komuś szpiegowanie konta.

W przypadku konta Gmail, zwykle powiązanego z telefonem, odbierane są powiadomienia.Jeśli jesteś zalogowany na urządzeniu, które nie jest znane, powiadomienie zostanie wysłane pocztą.Dzięki temu użytkownik wie, czy ktoś zalogował się na swoje konto Gmail na innym urządzeniu.Co jasno pokazuje, że ktoś szpieguje i ma dostęp do twojego konta.

Również Instagram czy Facebook mają dziennik, w którym wyświetlane są loginy.W obu przypadkach w ustawieniach aplikacji.Dzięki temu użytkownicy mogą zobaczyć, czy zalogowali się na swoje konto w nieznanym czasie lub miejscu, co jest wyraźną wskazówką, że ktoś się do niego wkradł.

W tym sensie najlepszym sposobem zapobiegania tego typu problemom jest użycie weryfikacji dwuetapowej.Duża ilość aplikacji na Androida pozwala na korzystanie z niego, takich jak Gmail, WhatsApp, Instagram czy Facebook.Uniemożliwi to komuś wejście na konto bez pozwolenia.Ponadto aktywacja tej dwuetapowej weryfikacji jest bardzo prosta.

Śledź tematy, które Cię interesują