Chcesz telefon komórkowy z ładowarką? Nie kupuj tego

Hogar >Huawei > Chcesz telefon komórkowy z ładowarką? Nie kupuj tego

Huawei

Tiempo: g-soft

On: Dec/30/2022

Categoría: Huawei iPhone Samsung

Etiquetas: ¿Es una mala idea comprar un teléfono huawei?

Decyzja, według samych firm, jest motywowana głównie troską o środowisko.Lojalni klienci danej marki mogą ponownie używać starej ładowarki z nowszymi telefonami, podczas gdy nowi użytkownicy nadal będą mogli kupować ładowarki, tak jak każde inne akcesorium.Celem jest ograniczenie liczby nieużywanych ładowarek gromadzących się w domach.

Na papierze mógłby to być również sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, gdyby marki były w stanie odjąć koszt ładowarki od ceny telefonu, ale tak się nie stało.Zniknięciu ładowacza z pudła świetnego topu gamy roku nie towarzyszyły obniżki cen i na razie zarabiają na tej decyzji tylko producenci, którzy również oszczędzają na kosztach pakowania. dzięki czemu opakowania są lżejsze, tańsze w transporcie, przy jednoczesnym ograniczeniu śladu węglowego przy mniejszej produkcji odpadów.

Prawda jest taka, że ​​przy prawie dwóch miliardach telefonów sprzedawanych każdego roku na całym świecie taka decyzja może mieć pozytywny wpływ na środowisko, jeśli każdy producent zrobi to samo, mimo że jest to strategia niedoceniana przez klientów.

Wszystkie marki, które sprzedają telefony komórkowe bez ładowarki

Apple, jak zwykle, jako pierwszy stworzył ten środek… Czy na pewno?

Tak jak był jednym z pierwszych producentów, którzy usunęli minijacka słuchawkowego ze swoich telefonów, zdecydował się nie umieszczać ładowarki w pudełku swoich nowych iPhone’ów 2020, zgodnie z pomysłem zapoczątkowanym przez Motorolę lata temu.Wkrótce po nim nastąpił Samsung i dziwna marka.

Motorola była pierwsza

Wielu uważa, że ​​Apple jest zawsze pierwszy pod wieloma względami, ale tak naprawdę nie była to pierwsza marka, która usunęła minijacka ze swoich telefonów (wcześniej Sony zrobiła), ani nie była pierwszą, która sprzedała telefon bez ładowarki.

 Chcesz telefon komórkowy z ładowarką?  Nie kupuj tego

Ten „zaszczyt” należy do Motoroli, marki, która wypuściła oryginalną Moto G prawie 10 lat temu z samym kablem USB w pudełku, tak, za mniej niż 200 dolarów.

Jabłko, drugi do rzucenia kamieniem

Marką, która była odmianą na rynku, jest Apple, który argumentował swoim zaangażowaniem w ochronę środowiska nie tylko wprowadzeniem do sprzedaży nowej linii iPhone'a 12 bez ładowarki, ale także usunięciem go ze wszystkich smartfonów, które amerykańska firma sprzedaje w naszym kraju. kraj.

Telefony Samsung bez ładowarki

Podążając za swoim głównym konkurentem, Samsung wprowadził na rynek swoje topy z serii 2021 bez zasilacza, ale nowe składane zaprezentowane w zeszłym tygodniu również go nie miały, mimo że kosztowały znacznie ponad 1000 euro.

Ponadto marka bada już możliwość sprzedaży innych smartfonów z jej katalogu bez tego ważnego akcesorium w pudełku:

Zdaliśmy sobie sprawę, że coraz więcej użytkowników telefonów komórkowych Galaxy ponownie korzysta z posiadanych już posiadanych akcesoriów i podejmuje w codziennym życiu zrównoważone decyzje, aby promować lepsze nawyki związane z recyklingiem.Aby wesprzeć naszą społeczność Galaxy w tej podróży, przeprowadzamy przejście, w którym usuniemy wtyczkę z ładowarki i słuchawek w naszej najnowszej linii smartfonów Galaxy.

Wierzymy, że stopniowe wycofywanie wtyczek ładowarek i słuchawek z naszego pudełka z urządzeniami może pomóc rozwiązać problemy ze zrównoważonym zużyciem energii i wyeliminować presję, jaką konsumenci mogą odczuwać w związku z ciągłym otrzymywaniem niepotrzebnych akcesoriów, takich jak nowa ładowarka z nowymi telefonami.

Telefony Nokia bez zasilacza

Nokia odnowiła swoją rodzinę telefonów komórkowych w 2021 r. o wszelkiego rodzaju smartfony i właśnie te najdroższe to takie, które nie mają wtyczki do ładowania urządzenia.Jeśli kupisz, będziesz musiał użyć ładowarki z innego smartfona lub kupić nowy.Marka podkreśla swoje wysiłki na rzecz zmniejszenia ilości odpadów elektronicznych, a także wskazuje, że jeśli kupisz taki w jej sklepie, dochód zostanie przekazany na cele środowiskowe.

Xiaomi wchodzi w grę

Jak powiedzieliśmy na początku tych wersów, Xiaomi wkrótce naśladowało strategię Appela, ale z podstępem.Marka dała użytkownikom wybór, czy kupić Xiaomi Mi 11 z ładowarką czy bez, jako sposób na sprawdzenie, na ile słuszna jest ta decyzja.

Według danych o przychodach opublikowanych przez Xiaomi, firma zdołała zgromadzić sprzedaż 350 000 sztuk w pierwszym dniu wprowadzenia telefonu na rynek.Spośród nich tylko 20 000 użytkowników zdecydowało się na zakup wersji bez ładowarki, czyli mniej niż 10%.

Co mam zrobić, jeśli mój telefon nie ma ładowarki?

Jeśli Twój telefon nie ma ładowarki, nic się nie dzieje, zawsze możesz ją kupić, ale najpierw należy sprawdzić w karcie technicznej rodzaj szybkiego ładowania, który może się pochwalić, ponieważ jeśli Twój telefon obsługuje na przykład ładowanie 45W i kupując adapter, który działa tylko z mocą 25 W, po drodze tracisz prędkość.

Z pewnością masz w domu starą ładowarkę, która jest kompatybilna z innym telefonem komórkowym i jeśli nie masz nic przeciwko utracie tej dodatkowej prędkości, możesz jej używać bez większego problemu, ale osobiście zalecamy zakup oficjalnej marki.Możesz go znaleźć w oficjalnym sklepie Twojej marki mobilnej lub w dowolnym innym sklepie technologicznym, takim jak Amazon, gdzie znajdziesz je z pewnością bardziej przecenione.