Największa chińska firma high-tech stoi przed Stanami Zjednoczonymi

Hogar >Huawei >Największa chińska firma high-tech stoi przed Stanami Zjednoczonymi

Huawei

Tiempo: g-soft

On: Oct/18/2022

Categoría: Huawei iPhone Samsung

Etiquetas: ¿Están prohibidos los teléfonos Huawei en EE. UU.?

Huawei to międzynarodowa firma technologiczna z Chińskiej Republiki Ludowej.Dostarcza sprzęt telekomunikacyjny oraz sprzedaje elektronikę użytkową głównie smartfony.Jej siedziba znajduje się w mieście Guangdong.Firma została założona w 1987 roku przez Ren Zhengfei.Początkowo skoncentrowany na produkcji przełączników telefonicznych, Huawei rozszerzył swoją działalność o budowę sieci telekomunikacyjnych, świadczenie usług operacyjnych i konsultingowych oraz sprzętu dla firm w Chinach i poza nimi oraz produkcję urządzeń komunikacyjnych na rynek konsumencki.Huawei zatrudnia ponad 194 000 pracowników.

Huawei wdrożył swoje produkty i usługi w ponad 170 krajach.Huawei wyprzedził Ericssona w 2012 r. jako największy na świecie producent sprzętu telekomunikacyjnego, a w 2018 r. wyprzedził Apple jako drugi co do wielkości producent smartfonów na świecie, za Samsungiem.W grudniu 2019 r. Huawei poinformował, że jego roczne przychody wzrosły do ​​121,72 mld USD w 2019 r. W tym samym roku firma szybko rozwinęła się w Ameryce Łacińskiej, regionie, w którym od 2014 r. mocno zainwestowała w marketing, aby pozycjonować markę. otworzył centra danych w Chile i Brazylii oraz ma plany ekspansji w Meksyku.

Chociaż odniósł sukces na arenie międzynarodowej, Huawei wpadł w kłopoty z powodu próśb o nieuzasadnione wsparcie państwa i obaw o cyberbezpieczeństwo, głównie ze strony rządu Stanów Zjednoczonych, że zespół ds. infrastruktury Huawei może zezwolić na nadzór rządu chińskiego.Wraz z rozwojem sieci bezprzewodowych 5G pojawiły się ostrzeżenia ze Stanów Zjednoczonych, aby nie używać produktów Huawei czy chińskiej firmy telekomunikacyjnej ZTE przez Stany Zjednoczone i ich sojuszników.Huawei argumentuje, że jego produkty nie stanowią „większego zagrożenia dla cyberbezpieczeństwa" niż produkty jakiegokolwiek innego dostawcy i że nie ma dowodów na pozwy o szpiegostwo w USA. Niektóre pytania dotyczące własności i kontroli Huawei, a także obawy dotyczące zakresu wsparcia państwa pozostawać.

W trakcie trwającej wojny handlowej między Chinami a Stanami Zjednoczonymi Huawei nie mógł prowadzić handlu z amerykańskimi firmami z powodu rzekomego wcześniejszego i celowego naruszenia sankcji Stanów Zjednoczonych wobec Iranu.29 czerwca 2019 r. prezydent Stanów Zjednoczonych Trump osiągnął porozumienie w sprawie wznowienia rozmów handlowych z Chinami i zapowiedział złagodzenie wspomnianych sankcji wobec Huawei.Huawei zlikwidował 600 miejsc pracy w swoim centrum badawczym Santa Clara w czerwcu, a w grudniu 2019 r. założyciel Ren Zhengfei powiedział, że przeniesie centrum do Kanady, ponieważ ograniczenia uniemożliwią im kontakt z pracownikami ze Stanów Zjednoczonych.

Największa chińska firma high-tech stoi przed Stanami Zjednoczonymi

Cios, jakiego doznał Huawei, największy producent sprzętu high-tech w PRL i numer 1 w rozwoju 5-G na świecie, ze względu na amerykańską strategię nękania i niszczenia, był naprawdę potężny.

I tak na przykład jej dochody spadły o 29,4% w pierwszych 6 miesiącach roku, w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego, największego spadku w jej historii.

Sektorem najbardziej dotkniętym jego działalnością była konsumpcja elektroniczna – „smartfony” – historycznie jej gwiazda;i do których Stany Zjednoczone zabroniły dostępu do amerykańskich „chipów” (półprzewodników), które są absolutnie głównym wkładem w produkcję smartfonów.

W efekcie przychody tego awangardowego sektora, w którym podstawą produkcji są smartfony 5-G, spadły w pierwszej połowie roku o ponad 47%, co spowodowało wirtualne zaprzestanie produkcji poza granicami kraju. Rynek chiński.

Dominacja „żetonów” jest kluczowym czynnikiem w strategii nękania i niszczenia przeciwko Huawei z USA;i to właśnie daje supermocarstwu Ameryki Północnej inicjatywę w tej globalnej rywalizacji między wiodącą potęgą świata a główną firmą „high-tech” w Republice Ludowej.

Stawką jest prymat w dominacji zaawansowanych technologii Czwartej Rewolucji Przemysłowej między dwoma supermocarstwami, gdzie 5-G ma wyraźny strategiczny charakter.Ostatecznie przedmiotem sporu jest globalna struktura władzy w XXI wieku.

Huawei doświadczył również brutalnego spadku sprzedaży sprzętu infrastruktury „high-tech”, przeznaczonego dla dużych firm telekomunikacyjnych w Chinach i na świecie.W tej drugiej gwiazdkowej działalności firmy Shenzhen przychody spadły o 14,2% w ciągu pierwszych 6 miesięcy roku.

Krótko mówiąc, Huawei stracił 14 punktów procentowych swojego udziału w rynku globalnym w ciągu jednego roku;a jego miejsce zajęły Apple i Samsung, odpowiednio z USA i Korei Południowej;i wszystko wskazuje na to, że ta negatywna tendencja będzie się pogłębiać w ciągu najbliższych 2/3 lat, z coraz większym przyspieszeniem do tego czasu.

Wykładniczo wzrosła działalność chińskiej firmy w zakresie „oprogramowania”: rozwiązania cyfrowe dla transportu, edukacji i „inteligentnych miast”, zarówno w Chinach, jak i na świecie, które wykazały wzrost o 18,2% w pierwszym półroczu w porównaniu z w tym samym okresie ubiegłego roku.

Z reguły jednak śmiertelnym błędem jest niedocenianie Huawei i PRL w ogóle.Jeśli Stany Zjednoczone popełnią to w wybuchu arogancji, bitwa zostanie na dłuższą metę przegrana.

Pozycji chińskiej firmy sprzyjają dwa zasadnicze punkty.Po pierwsze, rynek Chińskiej Republiki Ludowej jest głównym rynkiem eksportu chipów z USA.Można argumentować, bez obawy o ironię, że to fenomenalny boom chińskiego popytu na półprzewodniki w Ameryce Północnej finansuje i napędza zdolności innowacyjne USA w tym kluczowym obszarze.

Po drugie, należy podkreślić umiejscowienie PRL w gospodarce światowej: jest ona głównym partnerem handlowym 144 krajów świata (spośród 192 reprezentowanych w ONZ).Jeśli chodzi o gospodarkę światową, wyjątkowy wzrost chińskiego popytu uczynił z niego absolutnie „niezbędny” kraj kapitalizmu XXI wieku, przede wszystkim dla Stanów Zjednoczonych.

Odpowiedź Huawei na egzystencjalne wyzwanie rzucone przez ofensywę północnoamerykańską jest charakterystycznie innowacyjna i konsekwentnie odważna.

Huawei wie, że w dzisiejszym świecie dominacja przyszłości daje władzę w teraźniejszości.Dlatego stawia już nie na 5-G, ale na przywództwo superintensywnej platformy, która wykracza poza natychmiastowość, czyli 6-G, która jeszcze nie istnieje, ale będzie nieubłaganie istnieć.

Dlatego w 2020 r. zwiększyła swoje inwestycje w badania i rozwój o ponad 40%;i przyniósł je do 15,6% swoich całkowitych przychodów, które przekroczyły 330 000 milionów w zeszłym roku, i zamierza je podwoić – w ciągu najbliższych 5/10 lat.

W związku z tym w ciągu ostatnich 12 miesięcy uzyskała 5 464 nowych patentów – w tym ponad 30% na 6-G;i stał się niekwestionowanym liderem WIPO (Światowej Organizacji Własności Intelektualnej Organizacji Narodów Zjednoczonych) własności intelektualnej „hightech”.

To samo robi Republika Ludowa w swojej podstawowej strategii reagowania na ofensywę północnoamerykańską w fazie zaostrzonej konfrontacji.Dlatego stawia wszystkie swoje karty i praktycznie wszystkie swoje inwestycje na stworzenie tego, czego jeszcze nie ma, ale czego jest absolutnie pewien, że nastąpi: zaawansowanych technologii kolejnego etapu rewolucji przemysłowej.