Hogar >Huawei >Boeing i Airbus ostrzegają przed „niebezpieczeństwami” tej nowej technologii dla lotnictwa

Huawei

Tiempo: g-soft

On: Sep/18/2022

Categoría: Huawei iPhone Samsung vida digital

Etiquetas: ¿Está prohibido el teléfono Huawei en Estados Unidos?

Szefowie dwóch największych producentów samolotów na świecie wezwali rząd Stanów Zjednoczonych do opóźnienia uruchomienia nowych usług telefonii bezprzewodowej w ramach technologii piątej generacji (5G).W liście dyrektorzy Boeinga i Airbusa ostrzegali, że technologia może mieć „ogromny negatywny wpływ na przemysł lotniczy”.

Pojawiły się już obawy, że technologia bezprzewodowa 5G w paśmie C może zakłócać elektronikę samolotu.Z kolei amerykańscy giganci telekomunikacyjni AT&T i Verizon muszą wdrożyć usługi 5G 5 stycznia.

„Zakłócenia 5G mogą negatywnie wpłynąć na zdolność samolotów do bezpiecznego działania” – powiedzieli szefowie Boeinga i Airbus Americas Dave Calhoun i Jeffrey Knittel we wspólnym liście do amerykańskiego sekretarza transportu Pete'a Buttigiega.

W liście cytowano badania przeprowadzone przez grupę handlową Airlines for America, które wykazały, że gdyby w 2019 r. obowiązywały przepisy Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA) 5G, około 345 000 lotów pasażerskich i 5 400 lotów cargo miałoby opóźnienia, zmiany trasy lub odwołania.

Przemysł lotniczy i FAA zgłosiły obawy dotyczące możliwych zakłóceń ze strony technologii 5G z wrażliwym sprzętem lotniczym, takim jak radiowe mierniki wysokości.„Airbus i Boeing współpracują z innymi interesariuszami amerykańskiego przemysłu lotniczego, aby zrozumieć możliwe zakłócenia 5G z wysokościomierzami radiowymi” – powiedział Airbus w oświadczeniu.„Propozycja ochrony lotnictwa w celu złagodzenia potencjalnych zagrożeń została przedłożona Departamentowi Transportu Stanów Zjednoczonych do rozpatrzenia” – dodał.

W tym miesiącu FAA wydała dyrektywy zdatności do lotu ostrzegające, że zakłócenia 5G mogą skutkować przekierowaniami lotów, mówiąc, że dostarczy więcej informacji przed datą startu 5 stycznia.W listopadzie AT&T i Verizon opóźniły komercyjne uruchomienie usługi bezprzewodowej w paśmie C o miesiąc do 5 stycznia i podjęły środki ostrożności w celu ograniczenia zakłóceń.

Grupy przemysłu lotniczego powiedziały, że środki nie poszły wystarczająco daleko, a Boeing i Airbus powiedzieli, że przedstawili kontrpropozycję, która ograniczy transmisję komórkową wokół lotnisk i innych krytycznych obszarów.W zeszłym tygodniu dyrektor generalny United Airlines, Scott Kirby, powiedział, że dyrektywy 5G FAA zabronią korzystania z radiowych wysokościomierzy na około 40 największych lotniskach w Stanach Zjednoczonych.

Amerykańska grupa przemysłu bezprzewodowego CTIA powiedziała, że ​​technologia 5G jest bezpieczna i oskarżyła przemysł lotniczy o tworzenie strachu i zniekształcanie faktów.„Opóźnienie spowoduje realne szkody. Opóźnienie wdrożenia o rok obniżyłoby wzrost gospodarczy o 50 miliardów dolarów, tak jak nasz naród odbudowuje się i odbudowuje po pandemii” – napisała w zeszłym miesiącu na swoim blogu dyrektor wykonawczy CTIA, Meredith Attwell Baker.

Wzmocnij w Brazylii

Boeing i Airbus ostrzegają przed „niebezpieczeństwami” tej nowej technologii dla lotnictwa

Brazylia ogłosi w najbliższy czwartek przetarg na swoją sieć 5G, technologię, dzięki której ma nadzieję zmodernizować swój sektor produkcyjny i przyciągnąć inwestycje o wartości około 9 000 milionów dolarów.

Oprócz sieci głównej, do ogólnego użytku, największa gospodarka Ameryki Łacińskiej będzie oferować działanie sieci równoległej na wyłączny użytek rządu, w której nie może być używany sprzęt chińskiej firmy Huawei, z wyłączeniem warunków wezwanie w środku sporu geopolitycznego o zarzuty szpiegostwa.

W sumie 15 firm złożyło wnioski do Narodowej Agencji Telekomunikacyjnej (Anatel), w tym trzy duże firmy, które już obsługują usługi telefoniczne i internetowe w kraju: Tim (brazylijska spółka zależna Telecom Italia), Telefónica Brasil (właściciel marki Vivo i spółka zależna). grupy hiszpańskiej) i Claro (spółka zależna meksykańskiej América Móvil).:

„Przetarg ma wynieść 50 000 milionów reali (9 000 milionów dolarów). To największy przetarg w kraju w dziedzinie telekomunikacji i jeden z największych w 5G na arenie międzynarodowej. Potencjał jest gigantyczny” – powiedział Christian Perrone, koordynator obszaru Prawo i technologia Instytutu Technologii i Towarzystwa Rio de Janeiro (ITS).

Z tej kwoty rząd planuje zebrać około 10 miliardów reali za użytkowanie częstotliwości, a reszta odpowiadałaby inwestycjom w nową infrastrukturę, w tym sprzęt i wieże transmisyjne.

Eksperci szacują, że 5G wymaga od czterech do dziesięciu razy więcej anten niż 4G.

Sporym będą bloki regionalne i krajowe o różnych częstotliwościach, każdy w innym celu, szybkości i zakresie.

Koncesje operacyjne są wydawane na okres 20 lat.

Oprócz sieci głównej będzie oferować działanie sieci równoległej do wyłącznego użytku rządu.

Ulepszenia wraz z pojawieniem się 5G

Zwycięskie firmy muszą zapewnić 5G Okręgowi Federalnemu i 26 stolicom stanowym przed 31 lipca 2022 r.

W pozostałych miastach, liczących ponad 30 000 mieszkańców, nadejście 5G spodziewane jest między 2025 a 2028 rokiem.

„Konsument nie dostrzeże różnicy, poza poprawą szybkości swojego urządzenia podczas oglądania filmów i wideo. Ale z przemysłowego punktu widzenia ujawnia się nowa rzeczywistość dla fabryk, sektora produkcyjnego, agrobiznesu”, wskazuje Marcos Ferrari, prezes i dyrektor wykonawczy Conexis Brasil Digital, stowarzyszenia reprezentującego pięć firm, które będą konkurować o paski.

Połączone ciągniki rolnicze, drony do monitorowania plantacji, autonomiczne pojazdy w miastach i odległe gabinety: 5G umożliwi łączenie urządzeń ze sobą i z chmurą, z natychmiastowym czasem reakcji.

Dlatego 5G jest często przedstawiane jako technologia „internetu rzeczy”, świata, w którym podłączone urządzenia mogą potencjalnie „dialogować” ze sobą bez interwencji człowieka.

Chcąc dokonać tego skoku w przyszłość, Brazylia będzie starała się nadrobić opóźnienia na mniej rozwiniętych obszarach, gdzie nadal 40 milionów ludzi jest offline.

Aukcja obejmuje zobowiązanie zwycięskich firm do udostępnienia Internetu w miejscach pozbawionych Internetu, zwiększenia zasięgu na autostradach, w szkołach publicznych oraz w regionie Amazonii.

Rząd Jaira Bolsonaro nie pozwoli na używanie w sieci równoległej sprzętu chińskiej firmy Huawei

Sieć rządowa, która pomija Huawei

Data przetargu została przesunięta o kilka miesięcy w związku z geopolitycznym sporem między Chinami a Stanami Zjednoczonymi, który skłonił Brazylię do wprowadzenia wymogu równoległej sieci, aby Huawei nie miał dostępu do najbardziej wrażliwych danych.

Huawei, światowy lider w sprzęcie do mobilnych sieci internetowych 5G, ma zakaz wejścia na rynek Stanów Zjednoczonych, ponieważ Waszyngton oskarża go o szpiegostwo i zachęca do tego samego swoich zachodnich sojuszników.

Następnie rząd Jaira Bolsonaro zaprojektował wezwanie do wykorzystania swoich zespołów w ogólnej sieci, ale nie w tej, która służy organom rządowym, takim jak ministerstwa, Kongres, Siły Zbrojne czy wymiar sprawiedliwości.

Pomimo tego, że Brazylia jest jednym z pierwszych krajów Ameryki Łacińskiej, które ogłosiły przetarg na swoją sieć 5G, Brazylia jest „dwa lub trzy” lata za pionierskimi krajami na świecie, mówi Perrone.

To może Cię zainteresować

NFT, DeFi i przyszłość Ethereum: definicje Vitalika Buterina w jego pierwszym wystąpieniu w Argentynie

Uniemożliwi Ci to przejście od zwykłego konsumenta do twórcy nowych technologii.„Kiedy sieć 6G rozwinie się na arenie międzynarodowej, nadal będziemy w trakcie instalowania sieci 5G w Brazylii” – mówi.

Tematy pokrewnewynalazki technologicznetechnologiainnowacyjne firmyinnowacyjne produkty