Hogar >Huawei >Wszystkie sposoby, w jakie Google Cię szpieguje (i jak tego uniknąć)

Huawei

Tiempo: g-soft

On: Mar/16/2023

Categoría: Huawei iPhone Samsung vida digital

Etiquetas: ¿Mi teléfono huawei me está espiando?

Spójrzmy prawdzie w oczy, Google zna nas lepiej niż nasza własna rodzina, a wyszukiwane przez Ciebie wyszukiwania – i Twoje nawyki związane z konsumpcją online – wiele mówią o Tobie i społeczeństwie, w którym żyjemy.

Jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, co Google o nich wie i jakie lub nawet jakie informacje są gromadzone.

Następnie wyjaśniamy krok po kroku, jak dowiedzieć się, co Google wie o Tobie, w jaki sposób musisz wyeliminować te informacje i jak uniknąć wścibskich oczu podczas przeglądania Internetu.

Użyj komputera

Najlepszym sposobem na powstrzymanie Google przed zbieranymi przez nią informacjami o nas jest przejście do sekcji Kontrola aktywności (możesz wejść przez ten link) na stronie naszego konta Google na naszym komputerze.

Dane, które Google ma o Tobie, są podzielone na sześć różnych sekcji i możesz dezaktywować te, które chcesz w tym menu.

Czego szukałeś w internecie

W tym menu najważniejsze są sekcje „Aktywność w sieci i aplikacje” oraz „Historia lokalizacji”, ponieważ to one zawierają najwięcej informacji.Dzięki temu wyszukiwarka może wiedzieć, które strony i aplikacje odwiedzałeś oraz gdzie i kiedy byłeś fizycznie (ty lub przynajmniej twój telefon).

W sekcji „Aktywność w internecie i aplikacjach” wybierz opcję „Zarządzaj aktywnością”, aby wyświetlić szczegółowe informacje o Tobie zbierane przez Google.Znajdziesz tam odwiedzone strony, przeprowadzone wyszukiwania w Google oraz aplikacje, które otworzyłeś na swoim telefonie z Androidem.

Wszystkie sposoby, w jakie Google Cię szpieguje (i jak tego uniknąć)

Następnie kliknij filtruj według daty i produktu u góry, aby zobaczyć wszystkie aplikacje, które obejmuje śledzenie Google.Obejmuje to Asystenta Google i Sklep Google Play.Ta sama opcja umożliwia również filtrowanie według dat.

Po zastosowaniu filtra możesz usunąć wszystkie informacje związane z tym filtrem, klikając ikonę kosza.

Możliwe jest również usuwanie wpisów pojedynczo, klikając ikonę trzech kropek, która im towarzyszy i wybierając opcję usuwania.

Jeśli chcesz usunąć wszystko, możesz to również zrobić.W tym celu wystarczy wybrać w opcjach filtrowania „od początku czasu” oraz „wszystkie produkty”.W ten sposób usuniesz wszystko, co Google ma o Tobie w tej kategorii.

Lokalizacja

W przypadku historii Twojej lokalizacji – Google zbiera dane o tym, gdzie byłeś, w tym, jak pokazują niektóre badania, jeśli miałeś telefon w trybie samolotowym – musisz również wybrać opcję „Zarządzaj aktywnością”.

Po wejściu do środka będziesz mógł zobaczyć wszystkie dane, które Google przechowuje na Twój temat.Niektóre dane, które zostaną pokazane na mapie, na której będziesz mógł zobaczyć czerwone kropki, które wskazują punkty, w których byłeś.

Aby usunąć te dane z rekordów Google, musisz kliknąć ikonę kosza w lewym dolnym rogu.W ten sposób możesz dokonać ogólnego usunięcia lub usunąć bardziej szczegółowe treści.

Twój telefon komórkowy i tablet

Inną opcją oferowaną przez Google jest usunięcie informacji, które przechowuje podczas korzystania z telefonów komórkowych i tabletów.

W takich przypadkach możliwe jest jedynie skasowanie całej historii sieci.

Google i Twój głos

Kolejną sekcją, w której możemy usunąć nasze rekordy, jest aktywność dźwiękowa i głosowa.Obejmuje to polecenia Asystenta Google, zarówno przez głośniki mobilne, jak i inteligentne.

Jeśli klikniesz opcję „Zarządzaj aktywnością”, znajdziesz listę wszystkiego, co powiedziałeś, a nawet opcję odtwarzania plików audio.

Aby usunąć określone nagranie, możesz kliknąć trzy kropki i wybrać kosz, aby zniknął.

Podobnie ta sekcja oferuje również opcję jednoczesnego usunięcia całej historii.

Filmy, które oglądasz... i te, których szukasz

Inną opcją oferowaną przez Google jest kontrolowanie naszej historii wyszukiwania i wyświetleń w YouTube.

Dwie opcje, do których również musimy uzyskać dostęp wybierając opcję „Zarządzaj aktywnością” w menu naszego konta.

Podobnie jak w poprzednich przypadkach, możemy usuwać filmy i wyszukiwania pojedynczo lub poprzez parametry, które uwzględniamy.

Uniemożliwić mu śledzenie Twoich wyszukiwań

Oprócz usunięcia wyników z historii wyszukiwania możesz chcieć, aby Google dało Ci przerwę w gromadzeniu informacji o Twoich wyszukiwaniach.

W takich przypadkach najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest przeglądanie bez logowania się na konto Google lub korzystania z trybu incognito w przeglądarce.

Z drugiej strony, jeśli chcesz uniknąć Google, możesz również korzystać z innych wyszukiwarek i innych przeglądarek.


Zgodnie z kryteriami

Projekt zaufania Dowiedz się więcej